Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Saç Ekimi

saç ekimi

Saç Kökü Nedir?

Saç ekimi kalıcı saç kayıplarında uygulanan etkili ve önemli bir yöntemdir. Saç ekim işlemi yapıldığında kişilerin, kendi doğal saçları olur. Zaten saç ekimi işleminde, kişilerin kendi saç köklerinden donör alınır. Hastaların saç derilerine ekilen bu donörler, etkili bir şekilde tutar ve kalıcı saçlar elde edilir.

Saç kökü her insanın saçların da bulunan ve saçı deriye bağlayan önemli bölümlerdir. Bu saç köklerini bir tür ağaç kökü olarak düşünebilirsiniz. Saçların deriye tutunması ve orada sabit kalması için bu kökler gereklidir. Kalıcı saç kayıpları, bu köklerin yok olması sebebiyle ortaya çıkar. Bu yüzden köklerin korunması gerekir. Ayrıca saç ekim işlemlerinde de köklerin son derece önemli olduğunu ifade edebiliriz. Saç ekim işleminde, bu kökler saç derisine ekilir ve sonuç olarak da doğal ve gür saçlar elde edilir.

Saç ektirme ameliyatı kaç TL?

FUE yöntemine kıyasla doğrudan ve tıraşsız saç ekimi olarak da bilinen bu yöntem daha pahalıdır. Bununla birlikte, 3000 ila 3500 greftlik bir saç ekimi işlemi için ortalama fiyat aralığı 25.000 ila 40.000 TL’dir.

5000 greft saç ekimi fiyatı ne kadar?

Doktor Ekrem Keskin, kendi kliniğinde ve kendi ekibiyle güvenilir bir saç ekimi merkezi olarak hizmet vermektedir. 5000 greft saç ekimi operasyonunun fiyatı yaklaşık olarak 20,000 ila 55,000 TL arasındadır.

Saç ektirme ne kadar 2024?

2024 yılında Türkiye’de ortalama saç ekimi ücreti 15.000 ile 55.000 TL arasında değişecektir.

1 greft saç ne kadar?

1 greft saç ekimi fiyatı, genellikle kullanılan saç ekimi yöntemi, klinik veya hastane politikası ve coğrafi konum gibi birçok şeye bağlıdır. Greftler, saç ekimi işlemi sırasında saçlı deriden çıkarılır ve ekileceği bölgeye yerleştirilir. Greftler saç köklerini temsil eder.

Fiyatlar çok büyük ölçüde ülkeden ülkeye ve bölgeden bölgeye farklılık gösterebilir. Toplam maliyet, saç ekimi işlemi sırasında ekilecek greft sayısına da bağlı olacaktır.

Saç ekimi işlemi için greftler genellikle binlerce dolara mal olur ve bu nedenle tek bir greftin maliyeti toplam maliyetin bir parçası olarak hesaplanır. 1 greftin maliyeti tipik olarak birkaç dolar ile onlarca dolar arasında değişebilir, ancak konum, kliniğin ücret politikası ve işlem sırasında kullanılan yöntemler bu rakamları etkiler.

Saç ekimi ile ilgileniyorsanız, birkaç saç ekimi kliniği veya hastane ile iletişime geçerek maliyet hakkında daha net bilgi almanız önemlidir. Fiyatı, işlem sırasında ne kadar greft gerektiği, mevcut saç durumunuz ve istediğiniz sonuçlar etkileyecektir.

Saç Yapısı ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Saç ekim işleminde hastaların saç yapısı ve özellikleri çok önemlidir. Birçok farklı saç yapısı çeşidi vardır. Bunlar;

 • İnce saç tipi
 • Kalın saç tipi
 • Yağlı saç tipi
 • Kuru saç tipi

Saç ekim işleminde, kişilerin saç tipine göre ekstra işlem yapılması gerekebilir. Bu sebeple öncelikle kişilerin saç tipleri tespit edilir ve buna göre işleme başlanır.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ekim işlemi, birçok kişi için uygun olan etkili bir işlemdir. Özellikle bu işlemi yaptıracak olan kişiler şöyledir;

 • Kalıcı saç kaybı yaşayan kişiler
 • Saç ekim işlemi yapılacak olan bölgeyi kapatabilecek kadar greft sayısına sahip olan kişiler
 • En az 21 yaşında olanlar
 • Saç ekim işlemi olmasına engel teşkil edecek kronik rahatsızlığı olmayan kişiler

Saç ekim işlemi ayrıca doğuştan saçları olmayan kişilere uygulanamaz. Bu kişilerde yapılan işlem olumlu sonuç vermez.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekim yöntemleri arasında sayabileceğimiz pek çok etkili yöntem vardır. Ülkemizde uygulanan en etkili ve faydalı yöntemler şöyledir;

FUE Tekniği

FUE tekniği saç ekim işleminde kullanılan başarılı ve etkili bir işlemdir. Bu işle sırasında kişinin saçlı bölgesinden donör toplanır ve sonrasında açılan kanallara toplanan greft veya da donörler ekilir. Kesi az oluştuğu için iyileşme süreci hızlı ve rahattır. Sapphire saç ekimi FUE tekniğinin bir alt grubudur. Kanal açılırken eskiden slitler kullanılırdı onların yerine günümüzde sapphire uçlarla kanallar açılmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Genital Estetik

DHI tekniği

DHI tekniği, FUE saç ekim tekniğinden daha gelişmiş bir yöntemdir. Bu işlem sırasında kanal açılmaz. Toplanan donörler, direkt olarak bir kalem yardımı ile saç diplerine ekilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Tercih edilen yönteme göre cevap verilebilir. Çünkü saç ekim işlemlerinde, kullanılan farklı yöntemler vardır. FUE saç ekimi yönteminde öncelikle saç kökleri toplanır ve toplanan bu donörler, saç diplerinde açılan kanallara ekilerek işlem tamamlanır. Yani saç ekim işlemi toplamda 3 aşamadan oluşur.

DHİ saç ekimi yöntemi kullanıldığında toplanan greftler direkt olarak saç diplerine ekilir. İki aşamalı olarak yapılan bir işlem olduğu hem daha kısa sürede hem de daha az deformasyon oluşur. Hangi saç ekim yönteminin tercih edileceğine doktorunuz gerekli muayeneyi yaptıktan sonra karar verilecektir.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Son yıllarda en çok tercih edilen uygulamaların başında gelir. İyi bir merkezde, alanında uzman biri tarafından uygulanan saç ekim işleminin sağlayacağı faydalar şöyledir;

 • Saç dökülme tedavilerinin etkili olmadığı durumlarda oldukça başarılı sonuçlar elde edilir.
 • Geniş bölgelerde yaşanan kalıcı saç kayıplarının düzeltilmesinde işe yarar.
 • Saç dökülmesinin ilerleyen evrelerinde de etkili sonuçlar verir.
 • Saçlarınız son derece doğal ve güzel bir görünüme sahip olur.
 • Saç ekim işlemi hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen etkili bir yöntemdir.
 • Saç ekiminden sonraki ilk etapta saçlar dökülürken sonrasında tekrar dökülme olmaz.
 • Saç ekim işlemi aynı zamanda bir saç dökülmesi tedavisidir.
 • Saç ekiminde tamamen doğal bir görünüm elde edilir.
 • Saç ekim işlemi ile birlikte elde edilen sonuçlar, kişinin kendisine olan güvenini artırır.
 • Eskiden şekillendirmekte zorlandığınız saçlarınıza çok daha iyi şekil verebilir ve günlük hayatınızda rahat edebilirsiniz.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Bu konuda herhangi bir kısıtlama olmadığını söylememiz gerekir. Yani dört mevsim saç ekim işlemi yapılabilir. Ancak işlem sonrasında yapılan bölgenin dış etmenlerden korunması gerektiği de unutulmamalıdır. Yaz aylarında özellikle güneşe ışınlarından korunması gerekir. Bu yüzde saç ekim işlemleri için en ideal mevsimin sonbahar ve kış olduğunu söyleyebiliriz. Böylece daha sağlıklı ve etkili sonuçlar elde edilebilir.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Yaş sınırı genel olarak 21-22 arasındadır. Daha genç yaşlarda, yapılması çok uygun görülmemektedir. Üst yaş sınırı olarak da kişilerin sağlık durumuna bakılır. Eğer saç ekim işlemi yaptırmasında engel teşkil edecek herhangi bir sağlık problemi yoksa, kişiler istedikleri yaşta saç ekim işlemi yaptırabilir. Saç ekiminin sizler için uygun olup olmadığını öğrenmek için, doktorunuzla görüşmeniz çok daha iyi olacaktır.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

İşlemin süresi ve sonrasındaki kontrollerle birlikte 3 gün gibi bir süre alır. İşlemin kendisi için 1 gün yeterlidir. Bu süre için saç kökleri toplanır, kanallar açılır ve ekim işlemi yapılır. Tüm bunlar da ortalama 4-6 saat sürer. Operasyondan bir gün sonra pansuman için hastaneye gitmeniz gerekir. Bir sonraki gün ise yine hastaneye gitmeniz ve saçlarınızı yıkatmanız gerekir.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Hemen görülmez. Hatta ekim işlemi sonrası ekilen saçlar dökülür. Birçok kişi bundan dolayı işlemin olumsuz veya da başarısız olduğunu düşünür. Ancak bu işlem için çok normaldir. Dökülen saçların tekrar çıkması, kişiden kişiye değişir. Tüm saçların tekrar çıkması için ortalama 10-12 ay sürebilir. Saçların tekrar çıkması ve daha sağlıklı olması için ekstra işlemler uygulanabilir. Eğer süreci hızlandırmak istiyorsanız, PRP gibi yöntemlere başvurabilirsiniz.

Saç Ekimi Öncesi Cilt Bakımı Yaptırmam Grekekirmi ?

Bölgenin temizlenmesi ve işleme hazırlanması için cilt bakımı yapılabilir. Ancak bölgenin hassas olmasına neden olabilecek bir şey yapılmaması gerekir. Cildin temizlenmesi ve öncesinde solüsyonla silinmesi gerekir. Solüsyon yardımı ile bölge tamamen temizlenir ve işleme hazır hale getirilir. Onun dışında kişiler isterlerse işlem sonrasında bölgeye PRP gibi cilt bakım işlemi yapabilir ve bölgenin yapılacak olan işlemde daha etkili olmasını sağlayabilir.

İlginizi Çekebilir  Liposuction

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saçların ilk kez yıkanması özellikle çok önemlidir. Zaten ilk yıkama işlemi genellikle doktor gözetiminde yapılır. Yıkama işlemi sırasında cilde zarar vermeden, hafif bir losyon yardımı ile yıkama yapılır. Bu süreçte herhangi bir yanlış yapıldığında, ekilen saç kökleri zarar görebilir. Bu yüzden yıkama işlemlerinin çok dikkatli ve özenli bir şekilde yapılması gerekir. İlk yıkama sonrasında, diğer yıkamalarda da yine uygun bir losyon yardımı ile nazik bir şekilde yıkama yapılmalıdır. Doktorunuz sizlere zaten bu konuda detaylı bilgi verecek ve yönlendirecektir.

Saç Ekimi Yaptıranların Yorumları

Saç ekim yaptıranlar işlemden ve genel olarak saç ekim sürecinden memnun kalmaktadır. Kalıcı olarak saçlara sahip olan ve bu saçları, kendi doğal saçları gibi kullanabilen bazı kullanıcıların yorumları:

 1. Ergenlik dönemi ile birlikte saçlarımda başlayan seyrelmeler, zamanla tamamen kalıcı saç kayıplarına neden olmuş ve bu beni rahatsız etmeye başlamıştı. Yaptırdığım saç ekim işleminde, kendi doğal saç köklerimin kullanılması ve sonrasında ortaya çıkan sonuç çok şaşırtıcı. İşlem yapılan bölgede asla ekim yapıldığı belli olmuyor.
 2. Saç ekim işlemi yaptırmaya karar verdiğimde, sonucun doğal olmaması en çok korktuğum şeydi. Ancak son teknoloji, gelişmiş yöntemlerle yapılan işlemde beklediğimden çok daha doğal sonuçlar elde ettim. Bunca yıl boşuna saçsız yaşadığımı düşünüyorum.
 3. Saç ekim işleminin zor ve acılı bir işlem olduğunu düşünüyordum. Ancak işlem sırasında hiçbir acı hissetmedim. Ortalama 3 gün bir süre sonunda sağlıklı ve doğal saçlara kavuştum.
 4. Uzun yılla seyrek ve hacimsiz saçlarla mücadele eden biri olarak hayatımda verdiğim en önemli kararın, saç ekim işlemi olduğunu söyleyebilirim. Özellikle kendinizi deneyimli ve uzman hocaların eline bıraktığınızda sonuç mükemmel oluyor. Çok teşekkür ederim.
 5. Saç ekim işlemlerinin korkutucu bir tarafı olmadığını, hocayla konuştuğunuzda anlıyorsunuz. İşlem süresince herhangi bir acı hissi olmuyor ve süreç çok rahat geçiyor. Kısa sürede doğal ve sağlıklı saçlara kavuşabilmek ise muhteşem bir his yaratıyor.

Saç Ekimi Fiyatları 2024

Saç ekimi fiyatları birçok etmene göre değişen bir durumdur. Öncelikle saç ektirme için hangi yöntemin kullanılacağının bilinmesi gerekir. Her yöntem aynı fiyatlandırmaya sahip değildir.DHI, Sapphire gibi tekniklerle ekimler mümkündür.

Bazı gelişmiş tekniklerde daha etkili ve başarılı sonuçlar elde edilirken, fiyatlandırma da doğal olarak ona göre yüksektir. Bunun yanında ayrıca saç ekiminin fiyatını etkileyen bir diğer unsur ekim yapılacak olan bölgenin genişliğidir. Ne kadar geniş bir alana ekim yapılacaksa ona göre fiyatlandırma yapılır.

Saç ekim fiyatları ayrıca toplanacak ve ekilecek greft sayısına göre de değişir. Ne kadar greft gerekiyorsa ona göre işlem yapılır ve bu da doğal olarak işlem için ödenmesi gereken ücretin artmasına veya da azalmasına neden olur.

Bu İşlemleri Kim, Nerede Yapıyor?

Saç ekimi merkezi, saç ekim işleminin yapıldığı yerlere verilen isimdir. Saç ekim işlemlerinde tam donanımlı saç ekim merkezleri kullanılır. Burada tüm aşamalar, uzman doktor aracılığıyla yapılır ve tamamlanır. Saç ekim işlemi, estetik ve plastik cerrahinin alanına giren bir işlemdir. Hastanede veya da saç ekim merkezinde, estetik ve plastik cerrahlar saç ekim işlemini yapar.

Saç Ekimi Operasyonu Kaç Saat Sürer ve Konforlu Mudur?

Genel olarak ortalama 4-6 saat diyebiliriz. Tabi kullanılan tekniğe ve uygulama yapılacak olan bölgeye göre bu sürenin uzayıp, kısalabileceğini de belirtmemiz gerekir. Farklı etmenlere göre saç ekim süresi değişeceği için aşağı yukarı, belirttiğimiz saat aralığında olduğunu ifade edebiliriz.

Saç Ekimi Operasyonu Esnasında Ağrı Veya Acı Hissedilir Mi?

Öncelikle yapılan işlem çok ağrılı bir işlem değildir. Bununla birlikte zaten o bölgeye lokal anestezi uygulanır. Bu da bölgedeki ağrının ve acı hissinin hissedilmemesini sağlar. İşlem sonrasında bölgede biraz hassasiyet yaşanabilir ancak bu da tamamen geçici bir durumdur.

İlginizi Çekebilir  Kol Germe Estetiği

Saç Ekimi Operasyonu İçin Kaç Gün Ayırmalıyım?

Çok fazla zaman ayırmanıza gerek yoktur. İşlem ortalama 3 gün gibi bir sürede tamamen biter. İlk gün saç ekim işlemi yapılırken sonraki gün pansuman yapılır 2 yada  3. günde ise saçların yıkanması sağlanır. Bunun dışında saç ekim işlemi için ekstra zaman ayırmanızı gerektiren bir durum söz konusu değildir.

Saç Ekim Kaç Yıl Dayanır?

Hemen geri dökülür mü sorusu, bu işlemi yaptırmak isteyenlerin merak ettiği önemli sorulardan biridir. Öncelikle ekilen saçların bir ömür kalıcı olduğunu söyleyebiliriz. Kişinin dökülmeyen saç bölgelerinden greftler alındığı için, ekildiği bölgelerde de hiçbir zaman saç dökülmesi olmaz. Ancak mevcut olan saö köklerinde yaşlanmayla beraber seyrelme meydana gelebilir.

Sedasyon Nedir?

Anestezi ile yapılan bir işlemdir. Sedasyon tam bir anestezi olmamakla birlikte kişilerde kaygı, korku ve endişenin azaltılması için uygulanan bir anestezik ilaçtır. Damar yolundan ilaç olarak verilir. Saç ektirme işleminde kişinin rahat etmesi ve işlem süresince acı hissetmemesi için sedasyon uygulanır. Saç ekim işlemi yapılacak olan bölgeye ayrıca lokal anestezi de uygulanır.

Sedasyon Almak Zorunda Mıyım?

Sadece işlem yapılacak olan bölge lokal olarak uyuşturulur. Sedasyon ise tamamen kişilerin tercihine göre, daha rahat edebilmeleri ve işlem sırasında zorlanmamaları için yapılır. Saç ektirme kişilerin korkacağı ve endişe duyacağı bir işlem değildir ancak bazı kişiler iğneden, kandan etkilenir. Bu süreçte paniklememesi için de sedasyon uygulanır.

Saç Ekimi Zararlı Mıdır?

Saç ekim işleminde, kişilerin kendi saç kökleri kullanılır ve bu saç kökleri dikkatli bir şekilde saç köklerine ekilir. Bu işlem sırasında hijyen konusunda ekstra özen gösterilir ve kişilerin saç diplerine herhangi bir zarar gelmesi engellenir. Herhangi bir zararı olmadığını ifade edebiliriz. Tabi yapılan saç ekim işleminin mutlaka güvenilir ve alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Saç Ekimi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Ekilen saç dökülür mü?

Saç ekim işleminde en çok kafa karıştıran konulardan biri ekilen saçların dökülmesidir. Birçok kişi saçlar döküldüğü için işlemin başarısız olduğunu düşünür. Ancak saç dökülmesi son derece normaldir. Erkeklerde günde 100-120  saç teli dökülebilir bu normaldir. Bu dökülmelerde saç kökünde kayıp olmayıp saç kökleri korunmaktadır. Dolayısıyla dökülen saçların yerine sağlıklı ve yeni saçlar kısa sürede çıkacaktır.

Saç ekim için kiminle görüşülmeli?

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin alanında uzman bir estetik ve plastik cerrahı ile görüşmesi gerekir. Özellikle estetik görünüm ve köklerin doğru dağılımının sağlanması açısından estetik bakış açısına sahip Plastik cerrahi hekimi tarafından işlemlerinizizn gerçekleştirilmesi kozmetik sonuçlarınızın daha iyi olması açısından önemlidir.

En iyi saç ekim merkezi nerede?

En iyi saç ekim merkezinin bulunabilmesi için biraz araştırma yapılması ve kullanıcı yorumlarının okunması gerekir. Güvenilir ve tecrübeli saç ekim merkezlerinin tercih edilmesi her zaman büyük avantaj sağlamaktadır. Kliniğimizde Saç ektirme işlemi Plastik Cerrahi uzmanı Ekrem Keskin tarafından uzman saç ekibiyle beraber işlemler gerçekleştirilmektedir.

Saç ekim sonrası hastanede kalınması gerekir mi?

Saç ekim işlemi sonrasında hastanede kalmanızı gerektirecek herhangi bir durum söz konusu değildir.  Hasta aynı gün taburcu olur ve gündelik yaşamına geri dönülür.

Hamileyken saç ekim işlemi yaptırabilir miyim?

Saç ekim işleminde hamile Yapılmasını önermiyoruz. Özellikle işlem sırasında kullanılan yükske doz lokal anestezik madde ve adrenalin gebelik için uygun değildir. Bu sebeple kliniğimizde gebelik sırasında saç ektirme uygulamıyoruz. Ancak isterseniz yine de yaptırmadan önce doktorunuzla görüşme yapabilir ve emin olduktan sonra işlem yaptırabilirsiniz.

Saç ekim ile birlikte PRP yapılmalı mı?

Saç ekim işlemi ile birlikte PRP yapılması, saç köklerinin güçlenmesini ve daha sağlıklı olmasını sağlar. Bu açıdan PRP etkili olabilir. Ancak illa bu işlem yapılmak zorunda değildir. Ekim sırasında konulan saç köklerinin kalınlığı ve konulan greft sayısı işlem sonrası PRP gerekliliğini belirleyen parametrelerdir.

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ