Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Yüz Germe

yüz germe

Yüz Germe Nedir?

Yüz Germe, ilerleyen yaşlarda ciltte meydana gelen sarkmaların ve yaşlılık belirtilerinin giderilmesi için yapılan uygulamalardır. Zamanla ve kişilerin yaşam biçimine bağlı cilt elastikiyetini kaybeder ve sarkmalar olur.

Cildin özellikle belirli bölgelerinde daha yoğun bir biçimde görülen bu sarkmalar, kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. Yaşlanmanın etkilerini cildinizden silmenin en önemli yolu ise size özel olarak uygulanacak yüz germe işlemleri ile tanışmanızdır.

Yüz germe kadınlarda ve erkeklerde yaşlanmanın etkisini gidermek ve daha genç bir cilt görünümü sağlamak için yapılan kozmetik cerrahi yöntemidir. Yapılan işlemle birlikte, yüzde meydana gelen sarkmalar ve gevşeklikler yüz germe sayesinde kolayca şekillendirilir ve düzeltilir.

İşlem başta yüzün üst kısmı olmak üzere çene ve boyun bölgesine uygulanır. Bu bölgelerdeki gevşek dokular, derin çizgiler ve kırıklıklar giderilir. Yüz gençleştirme işlemleri arasında, yüz germe en çok tercih edilen ve uygulanan işlemlerden biridir.

Yüz Yaşlanması Nasıl Gelişir?

Yüzün yaşlanması kişilerin genel olarak kişilerin yaşlanmasının doğal bir sonucudur. Cilt elastikiyetinin çeşitli nedenlerle kaybı sonucunda, yağ dokusunun ve kolajenin azalması sonucunda oluşur.

Yüzümüz, rüzgâr ve güneş gibi çevresel faktörlere daha fazla maruz kaldığı için, yaşlanmanın belirtileri de en çok bu bölgede görülür. Derin çizgiler, sarkmalar, kırışıklıklar, göz altı torbaları, pigmentasyon değişimleri ve lekeler yaşlanma belirtileri olarak sayılabilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün Müdür?

Ameliyatsız yüz germe tabi ki mümkündür. Özellikle günümüzde geliştirilen kozmetik estetik yöntemleri ile birlikte artık çok daha uzun süreli etki sağlayacak şekilde yüz germe işlemleri yapılmaktadır.

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinde cilt altındaki dokular çeşitli yöntemlerle birlikte uyarılır ve cildin kendini onarmak üzere harekete geçmesi sağlanır. Lazer, radyofrekans ve ultrason dalgaları bu yöntemler arasında sayılabilir.

Yüz germe ameliyatsız olarak yapılabilen bir uygulama olsa da cerrahi yöntemler kadar kalıcı sonuçlar vermemesi nedeniyle bazen tercih sebebi olmamaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı yapımı sırasında yüz ile boyun bölgesinde yaşanan sarkmaların giderilmesi ve yüz hatlarının da yeniden şekillendirilmesine yönelik bir uygulama yapılır.

Yaşlanmanın etkilerinin azaltılması, ciltte var olan gevşeme ve kırışıkların düzeltilmesi, daha genç cilt görünümünün elde edilmesi için uygulama yapılır. Yüz germe ameliyatları sıklıkla genel anestezi kullanılarak yapılır. İşlem için belirlenen süre ise hastanın ihtiyacına ve tercih edilen uygulamalara göre değişir.

Ortalama 2-5 saat aralığında süren bu operasyon sırasında, cildin altında yer alan kaslar ve dokular sıkılaştırılır. Ek olarak fazla cilt dokusu alınır ve ihtiyaçlara göre yüz hatları yeniden şekillendirilir. Operasyon sonrasında yüz germe bandı takılır ve yüzdeki şişmeler ve morarmalar azaltılır.

Ameliyata Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Yüz germe ameliyatı ile her şeyden önce ciltteki yaşlanma belirtileri silinmeye çalışılır. Yaşlanma sürecinden ilk ve en çok yüz bölgesi etkilenir. Bu bölgede cilt elastikiyetini kaybeder ve buna bağlı olarak da kırışıklıklar ve sarkmalar ortaya çıkar. Yüz germe ameliyatı ve işlemleri, bu durumlarda gerekli bir müdahale haline gelir.

Daha çok ilerleyen yaşlarda tercih edilen ya da gerek duyulan bir operasyon olmasına rağmen genç yaştaki hastalar için de uygundur. Özellikle aşırı kilo kaybı sonrasında yüzünde çok fazla sarkma ve kırışıklık olabilir. Böyle durumlarda da talep eden hastalara yine yüz germe işlemi yapılabilir.

Yüz Germe Ameliyatı Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Yüz germe ameliyatı kalıcılık süresi pek çok etmene göre değişiklik gösterir. Her şeyden önce tıpkı yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkması gibi kişiden kişiye değişen bir durumdur. Kişinin yaşı, yaşam tarzı, cildinin kalitesi direkt olarak işlemin süresini etkiler. Bunun dışında ameliyatta kullanılan teknik ve diğer faktörler de çok önemlidir.

İlginizi Çekebilir  Jawline (Çene) Dolgu

Tüm bunların ötesinde, yüz germe için cerrahi müdahale tercih edildiğinde, elde edilecek etki de uzun sürelidir. Yüz germe ameliyatı sonrasında düzenli cilt bakımı yapmak, güneş ışınlarından korunmak, sağlıklı beslenmek, alkol ve sigaradan uzak durmak operasyonun etki süresini uzatacaktır.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüz germe ameliyatı öncesinde dikkat edilmesi gerekenler bu operasyonu yaptırmak isteyen her hasta tarafından mutlaka bilinmelidir. Her ne kadar kolay ve risksiz bir operasyon gibi düşünülse de her cerrahi müdahale de olduğu gibi bazı riskleri vardır. Bu yüzden de hastaların operasyon öncesinde dikkat etmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • Yüz germe işlemi gibi önemli estetik müdahalelerde mutlaka alanında uzman bir plastik ve estetik cerrahi uzmanı ile çalışmanız gerekir. Doktor seçimi hem operasyonun seyri hem de elde edilecek sonuç açısından son derece önemlidir.
 • Operasyon öncesinde genel sağlık durumunuz incelenmeli ve işlem için uygun olup olmadığınıza bakılmalıdır.
 • Sigara ve alkol kullanımı iyileşme sürecini olumsuz etkilediği için, operasyon öncesinde kesinlikle bırakılmalıdır.
 • Yüz germe ameliyatı öncesinde doktorunuz sizlere bazı ilaçları reçete edebilir. Bu ilaçları kullanmalı ve eğer halihazırda kullandığınız ilaçlar var ise bu konuda da doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
 • İlaç konusunda özellikle kan sulandırıcı etkiye sahip ilaçları kullanmayı bırakmanız gerekir.
 • Ameliyat öncesinde beslenme düzeninize de dikkat etmeniz gerekir. Sağlıklı beslenmeye ve özellikle bol su tüketmeye özen göstermeniz gerekir.

Yüz germe öncesi yukarıda belirttiğimiz konular dışında, doktorunuzun talimatlarına mutlaka uymalı ve bunları yerine getirme konusunda özenli olmanız gerekir. Ameliyat öncesi ne kadar dikkatli ve hassas olursanız, sonrasında iyileşme sürecini o kadar olumlu yönde etkilersiniz.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Sonrası Yaşam

Yüz germe sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olmak, operasyonun ardından o kadar kısa sürede normal hayata dönmenizi sağlayacaktır. Hastanın iyileşme süresi her şeyden önce kullanılan tekniklere ve hastanın kişisel durumuna göre değişiklik gösterir.

Operasyondan sonraki birkaç gün morluk ve şişlik ile hafif ağrılar devam eder. Hastanın bu süreci rahat atlatması için doktorun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanması, buz kompresi yapması etkili olur. Bunun dışında operasyondan sonra yapılması ve dikkat edilmesi gerekenler:

 • İlk birkaç gün yüzün ve saçların yıkanmaması, duş alınmaması gerekir.
 • Bir hafta sonra dikişler alındığında, artık hafif egzersizler yapılabilir.
 • İkinci haftanın sonunda ise artık yüzdeki şişlikler ve morluklar tamamen geçecektir. Hasta bu sürenin ardından normal aktivitelere geri dönebilir.
 • Ameliyat sonrasında oluşan şişliklerin azaltılması için başınızı yüksek tutmanız gerekir.
 • Bu süreçte alkol ve sigara kullanımına da ara verilmesi gerekir.
 • Doğrudan güneş ışığından korunmanız gerekir.

Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir?

Yüz germe yöntemleri nelerdir? Yüz germe etkisi için tercih edilen birçok farklı yöntem ve teknik vardır. Yüzde meydana gelen sarkmalar ve çizgilerin giderilmesi istendiğinde, yapılması gereken en önemli estetik işlemidir. Yüzdeki kırışıklıkların ve sarkmaların giderilmesi için tercih edilebilecek teknikler aşağıdaki gibidir:

 • Deri Altı Yüz Germe: Cilt altındaki yağ dokularının kaldırılması ve cildin gerilmesi üzerine uygulanan bir tekniktir.
 • Endoskopik Yüz Germe: Küçük bir kamera kullanılarak yapılan ve yüz kaslarının gerdirilmesinde ve cilt altında sıkışma olması için yapılan bir yöntemdir.
 • Mini Yüz Germe: Daha hafif sarkmalar için kullanılan ve doğal sonuç elde edilen bir işlemdir.
 • Derin Yüz Germe: Ciddi cilt sarkmalarında tercih edilen bir işlemdir. Cilt altındaki deri altı yağ dokusu ve SMAS dokusu kaldırılarak yüz germe sağlanır.

Yüz germe yöntemleri hastaların ihtiyaçlarına ve doktorun genel değerlendirmesine göre değişecektir. Sizler için en uygun olan yüz germe yöntemini bulmak istiyorsanız, doktorunuzla görüşebilir ve muayene sonrasında sizler için en uygun olan yönteme birlikte karar verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Liposuction

Mini Yüz Germe Nedir?

Mini yüz germe yüzün orta bölümü olarak adlandırılan çene kenarı ve ayrıca boyun bölgesinde yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan kırışıklıkların ve sarkmaların giderilmesi için yapılan cerrahi operasyondur. Yüzdeki sarkmaların ve kırışıklıkların hafifletilmesi, daha genç ve dinamik bir cilt görüntüsü elde edilmesi için tercih edilir.

Mini yüz germe operasyonunda, tam yapılacak operasyona göre az kesi oluşturulur ve buna bağlı olarak da az iz kalır. Bununla birlikte iyileşme süresi de çok daha kısadır.

Mini yüz germe işlemi hafif sarkmalarda ve kırışıklıklarda tercih edilebilecek bir işlemdir. Ağır sarkma ve kırışıklık sorunlarında genel olarak yeterli etkiyi vermez. Cildinizdeki kırışıklık ve sarkma sorunları çok ileri durumda ise bu yöntem yerine cerrahi operasyonları ya da tam yüz germe işlemlerini tercih etmeniz çok daha iyi olacaktır.

Modern Yüz Germe

Modern yüz germe yöntemleri olarak ifade edilen ve geleneksel yüz germe yöntemlerinden farklı olan birçok işlem vardır. En çok tercih edilen ve uygulanan modern yüz germe teknikleri aşağıdaki gibidir:

 • Endoskopik Yüz Germe: Yüz de küçük kesiler ve endoskopik kameralarla yapılan bir işlemdir. İyileşme süresi çok kısa olduğu için tercih edilir.
 • Sıvı Yüz Germe: Sıvı yüz germe işlemi ise cilt altına dolgu malzemelerinin enjekte edilmesi ile kırışıklıkların ve sarkmaların azaltıldığı bir uygulamadır. Hiç iyileşme süreci gerektirmeyen bir operasyondur.
 • İple Yüz Germe: İpli yüz germe işlemlerinde ise sarkmalar ve kırışıklıklar için özel ipler kullanılır. Kullanılan ipler sayesinde ciltteki sarkmalar giderilir.
 • Lazer Yüz Germe: Lazerle yüz germe işlemi, cerrahi olmayan bir işlemdir ve lazer enerjisi ile cildin kendini toparlaması sağlanır.

Endoskopik Yüz Germe

Endoskopik yüz germe yüz germe işlemlerinde daha minimal işlem yapılmasını sağlayan bir tekniktir. İşlem sırasında daha az kesik ve doğal olarak da daha hızlı iyileşme sağlanır. Minimal bir biçimde yüz germe etkisi elde edilmek istendiğinde tercih edilen bir operasyondur.

İşlem sırasında kullanılan kamera ile oluşturulan kesiler üzerinden uygulama yapılır. Ameliyatın ardından hastalarda iyileşme süresi çok kısa ve sonuçta oldukça doğaldır. Hafif kırışıkların giderilmesi ve doğal sonuç elde edilmesi için tercih edilir.

Yüz Germe Ameliyatı Hangi Yaşta Yapılabilir?

Yüz germe ameliyatı yaşı kişilerin cildindeki deforme oranına göre değişiklik gösterir. İşlem daha çok 40 yaş üzeri hastalar tarafından tercih edilir. Ancak daha genç yaşlarda da gerekli durumlarda uygulanabilir.

Genç yaşlarda görülen cilt sarkmalarında, kırışıklıklarda ve güneş hasarlarında da yine yüz germe işlemi uygulanabilir. Yüzünde kırışıklıklar ve sarkmalar ile ilgili rahatsızlık duyan kişiler, çok rahat bir şekilde yüz germe operasyonu geçirebilir. İlerleyen yaşlarda ise doktor kontrolünde hastanın sağlık durumu uygun olduğu sürece yine işlem yapılabilir.

Yüz Germe Etkisi Ne Kadar Sürer?

Yüz germe etki süresi yine kişiden kişiye değişecek bir durumdur. Hastaların yaşı, yaşam tarzı, cilt tipi, güneşe maruz kalma durumu, sigara kullanımı ve genetik faktörler etki süresini değiştirecektir. Cerrahi operasyon olduğu için genel olarak etki süresi kalıcıdır.

Tabi yaşlanma süreci devam ettiği için doğal olarak zamanla yüzde tekrar sarkmalar ve kırışıklıkla tekrar olacaktır. Yüz germe etkisi operasyon sonrasında iyi bakım ve yaşam tarzında yapılacak olan değişimlerle birlikte çok daha kalıcı olacaktır.

Yüz Germe Ameliyatının İyileşmesi Ne Kadar Sürer?

Yüz germe ameliyatı iyileşme süresi, kişilere göre değişkenlik gösterir. Genel olarak hastalarda ortalama 1-2 hafta içinde iyileşme sürecektir. Operasyonun ardından şişlik ve morluk ile hafif ağrılar olabilir.

İlginizi Çekebilir  POST BARİATRİK CERRAHİ

Bu süreçte yüzünüzü yüksekte tutmanız ve buz uygulaması yapmanız iyileşme sürecini hızlandıracaktır. 1-2 haftanın sonunda dikişler alınacak ve hastalar gündelik aktivitelerine geri dönebilecektir. Tam iyileşme süreci için ise biraz daha beklemeniz ve dikkatli olmanız gerekir.

Yüz Germe Fiyatları 2024

Yüz germe fiyatları 2024 yılı itibariyle estetik operasyonlar içinde en çok merak edilen konular arasında yer almıştır. Gün geçtikçe yüz germe işlemine olan ilgi arttığı için, fiyat konusu üzerinde de durulmaktadır. Yüz germe işlemlerinde birçok farklı yöntem tercih edildiği için, doğal olarak fiyatta çok değişiklik göstermektedir.

Ek olarak yüzünüzde yapılacak olan uygulamaya göre de fiyatlandırma değişecektir. Yüz germe fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve genel olarak sizlere nasıl bir uygulama yapılacağını öğrenmek için, öncelikle muayene olmanız gerekmektedir.

Detaylı muayene sonrasında size fiyat konusunda detaylı bilgi verilecektir. Yüz germe fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Tekrar Yüz Germe Ameliyatı Olmam Gerekir Mi?

Yüz germe ameliyatında kalıcılık, kişiden kişiye değişir. Bazı kişilerde etki ömür boyu devam ederken, bazı kişilerde ise tekrarlanması gerekebilir. Ayrıca dolgu ve benzeri cerrahi olmayan yöntemlere göre ameliyatın kalıcılığı çok daha fazladır.

Yüz Germe İçin Uygun Muyum?

Yüz germe estetiği ve ameliyatı için uygun olup olmadığınızı anlamanız için bir plastik cerrahla görüşmeniz gerekir. Gerekli muayene sonrasında hem yüz şeklinize hem de sağlık durumunuza göre operasyon için uygun olup olmadığınıza karar verilecektir.

Yüzümün Neresini ve Hangi Yöntemle Gerdirmeliyim?

Yüz germe ameliyatında; yüzdeki sarkmalar ve kırışıklıkla düzeltilir. Göz kenarları, alın, dudak çevresi ve yüz genelinde germe işlemi sağlanır. Yüzünüzde hangi bölgede germe işlemi yapılması gerektiğine hem sizin beklentilerinize hem de yapılan muayene de gerekli durumlara göre karar verilir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Belirgin İz Kalır Mı?

Yüz germe ameliyatı sonrasında az da olsa iz kalma durumu vardır. Ancak kullanılan yöntemlere ve tekniklere, cilt yapınıza göre izin ne kadar süre kalacağı değişecektir. Operasyon öncesinde, plastik ve estetik cerrahınız sizleri kalabilecek olan izlere karşı bilgilendirecektir.

Yüz Germe Ameliyatında Sonuçlar Ne Zaman Alınır?

Yüz germe operasyonu sonrasında etkiler genel olarak hemen fark edilir. Yalnızca ilk etapta biraz morluk ve şişlik olabileceği için net sonuçları göremezsiniz. Birkaç hafta içinde morluklar ve şişlikler tamamen geçecek ve cerrahi işlemin etkisi de çok daha iyi görülecektir.

Yüz Germe Sonrası Normal Hayata Ne Zaman Dönülür?

Yüz germe ameliyatı gibi operasyonlarda iyileşme süresi, bireylerin kendi cilt yapısına ve yapılacak olan işlemin boyutuna göre değişebilir. Genel olarak bakıldığında, hastalarda ortalama 1-2 hafta içinde yüzdeki şişlikler ve morluklar iyileşecektir. İyileşme sürecinde doktorun tavsiyelerine uymak, dinlenmek ve sağlıklı beslenmek süreci hızlandıracaktır. Tam olarak sosyal hayata dönüş için 2-3 hafta yeterli olacaktır.

Yüz Germe Ameliyatı Herkesçe Anlaşılır Mı?

Yüz germe ameliyatı sonrasında oluşan şişlikler, morluklar herkes tarafından anlaşılır. Bu şişlik ve morluklar gittiğinde, yapılan operasyon çok daha az anlaşılabilecektir. Hangi bölgeler için, ne oranda germe işlemi yapılacak ise ona göre anlaşılıp anlaşılmayacağı değişiklik gösterecektir.

Yüz Germe Ameliyatı ile Kavuştuğum Yeni Görünümüm Ne Kadar Sürer?

Yüz germe ameliyatı farklı teknik ve yöntemler kullanılarak yapıldığı için etki süresi konusunda net bilgi vermek güçtür. Operasyon sonrası cildinize gösterdiğiniz özen ve yaşam tarzınız da elde ettiğiniz yeni görünümü korumanız konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Buna ek olarak yüz germe işlemi için cerrahi operasyon tercih etmek zaten uzun süreli etki sağlamaktadır.

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ