Liposuction

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayalım!

Liposuction – Yağ Aldırma Ameliyatı

Sıfır Beden Olmanın Değil Vücudu Şekle Sokmanın Mükemmel Yolu: Liposuction

Genetik nedenler ve hormonların da etkisi ile vücudumuzda yağlar farklı bölgelerde birikir. Yağların birikerek depolanmasının da etkisi ile rahatsız edici görüntü meydana gelir. Bu durumda liposuction yöntemi en doğru ve kesin sonucu verir.

Üst kollarda- bacaklarda, sırtta, bacak içleri, göğüs kafesi bölgesinde, yanaklarda, baldırlar, ayak bileklerinde, karın, bel, uyluklar, bel, kalçalarda (kaba etler), boyun- çene altında, diz çevresinde ve memelerde (özellikle erkeklerde) yağ birikmesine bağlı oluşan vücut şekil bozuklularında uygulamada etkili ve başarılı sonuçlar meydana getirmektedir.

Bazı durumlarda lipsuction uygulaması tek başına yeterli iken bazı durumlarda,yüz germe, karın germe, meme küçültme ile aynı anda uygulanması gerekebilir. Bu da yapılan muayeneler, vücut da ki yağ birikimine bağlı cilt sarkmalarının devamı olarak yapılması ile tamamlanmaktadır.

Liposakşından sonra kilo alırsam yine aynı bozulma olur mu?” en sık sorulan sorudur. Tabi ki liposakşın bir daha siz kilo almayacaksınız demek değil. Bu kişinin kendine dikkat etmesi ile ilgili. Ancak kiloda alsanız sağlanmış olan düzgün vücut şekli korunacaktır.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Öncelikle Liposuction yapılacak bölgeler tespit edilir. Daha sonrasında alınacak yağın çözülmesini sağlayan özel bir sıvı kanüller yardımı ile bu belgelereverilir. Kanüller içleri boş ve ince olan borulardır. Çözülen yağ, vakum yardımı ile alınır. Ameliyat, hastane koşullarında ameliyathanede ve anestezi uzmanının gözetiminde yapılır . meliyat vakum uygulanacak bölgelerin durumuna göre 1-3 saat arasında sürer. Kanül giriş delikleri genellikle dikilmez veya 1-2 dikiş konur. Bazen kanül delikleri kullanılarak alanlara özel ince borular (diren) konur, bu içeride biriken serumu boşaltmaya yarar. Ameliyatın genişliğine bağlı olarak aynı gün veya 24 saat sonra hastaneden çıkmak mümkündür.
Ameliyat sonrası genellikle rahat geçer. Ağrı oldukça azdır ve ilaçlarla giderilebilir. Ameliyat sonunda vakum uygulanmış alanlara özel bandaj uygulanır ve hastaya özel korse giydirilir. Ameliyat sonrası hasta pansuman yapılır. Hasta korse giymeye 5-6 hafta devam eder. Vakum uygulanmış alanlarda morumsu renk değişiklikleri olabilir. Şişlik, karıncalanma ve yanma hissi olabilir .Bunlar 3 hafta içinde kendiliğinden kaybolur .Ameliyat yara izleri de 2-6 ay içinde belli belirsiz hale gelir

Liposuction Sonrasında Neler Yapmalıyım?


Liposuction ameliyatı bittikten sonra hemen sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. Ortalama olarak bir buçuk ay sonra havuz veya denize girebilirsiniz. Ameliyat sonrasında gözle görülür değişimler oluşur.
Ameliyat sonrasında ilk on beş gün hastanın korse giymesi mecburidir. İkinci on beş gün ise gece veya gündüz korse giyilmelidir.

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayalım!

Bişektomi – Yanak İnceltme Estetiği

Günümüz popüler estetik algısında yuvarlak hatlar yerine keskin ve ters üçgen biçimindeki yüzler güzel ve çekici bulunmaktadır. Yüz yapısı güzellik ve çekiciliğin...

Terleme (Hiperhidroz) Tedavisi

Aşırı terlemenizden şikayetçi misiniz?Terleme, ani duygu değişimleri gibi duygusal nedenlerle ortaya çıkabilir ancak çoğunlukla fizyolojik bazı sorunlara neden olabilmektedir. Bazı kişilerde oturduğu...

Lip lift (Dudak Kaldırma) Ameliyatı

Lip lift (Dudak Kaldırma) AmeliyatıÜst dudak kısalığı olarak da bilinen lip lifting ameliyatı, üst dudak bölgesinin uzunluğundan memnun...