Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Popo Estetiği

popo estetiği

Popo Estetiği Nedir?

Popo estetiği kişilerin kalçaları üzerinde yapılan estetik operasyonlarına verilen genel isimdir. Güzel ve çekici bir vücuda sahip olmanın en önemli yolu aynı zamanda yuvarlak vücut hatlarına sahip olmaktan geçer.

Özellikle kadınlarda kalça bölgesi ne kadar yuvarlak, kalkık ve belirli bir oranda büyük olursa o kadar çekici bir görünüm ortaya çıkar. Bilindiği gibi özellikle Brezilyalı kadınların en önemli fiziksel ayrıcalıkları, bu formda olan kalçalarıdır.

Herkes bu kadar şanslı olmadığı için güzel ve büyük kalçalara sahip olmak için cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulabilir. Cerrahi müdahalenin yanı sıra bazı dolgu uygulamaları ile de bu işlemler gerçekleştirilir.

Birçok kadın daha güzel ve kalkık kalçalara doğal yollarla kavuşmanın ne kadar zor ve kısmen de imkânsız olduğunun farkındadır. Her şeyden böyle bir görünüme doğal yollarla kavuşmak için genetik bir yatkınlığın olması gerekir.

Popo estetiği bel kıvrımının oluşturulması, popo çıkıntısının ve oval popo görüntüsünün oluşturulması, kalçaların vücut ile orantılı büyüklüğe getirilebilmesi amacıyla daha güzel ve daha iyi bir kalçaya sahip olmak için yapılan tüm işlemlerdir diyebiliriz.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Öncelikle poponun büyütülmesi ve şekillendirilmesi için farklı yöntemler uygulandığından dolayı operasyonların süreçleri de birbirlerinden farklıdır. Hastalarda bazen tek bir uygulama yapıldığı gibi aynı anda birden fazla yöntemde kullanılmaktadır.

Kullanılan yönteme göre operasyonun süresi değişse de ortalama 45 dakika ile 2,5 saat arasında değişir. Hastalara hangi yöntem uygulanırsa uygulansın genel anestezi uygulanır. Sadece ameliyatsız dolgu uygulamalarında lokal anestezi tercih edilir.

popo estetiği öncesi sonrası

Genel anestezi altında yapıldığı için operasyon esnasında herhangi bir acı hissi zaten olmaz. Operasyondan sonra çok hafif ağrılarınız olabilir. Popo estetiği acır mı? merak ediyorsanız kesinlikle sizi çok etkileyecek bir acı hissi oluşmaz.

Kalça Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu ifade kalçaya yapılan tüm işlemleri kapsar. Sonuç olarak herkesin kalçasında şikâyet ettiği veya sevmediği durum farklıdır. Sadece kalça büyütme operasyonlarını bu kapsamda sayamayız. Bunun yanı sıra daha birçok kalça estetiği uygulamaları vardır. Bunlar;

 • Kalça popo dikleştirme
 • Kalça, popo biçimlendirme
 • Kalça, popo dolgunlaştırma
 • Kalça popo küçültme

Popo Dikleştirme Ameliyatı

Kalçanın dik görünmesi, kişilerin bu bölgesindeki yağ dokularının oranına ve homojen dağılımına bağlıdır. Kalçada yağ dengesinin ve kemik yapılarının incelenmesi için 3 ana bölgeye bakılması gerekir. Bu üç ana bölge;

Üst Kalça: BU bölgelerde bulunan yağ dokularının homojen olarak dağılması önemlidir. Güzel bir kalça görünümü için üst kalçadaki yağ dokuları daha çok arka kısımlarda yer almalıdır. Bu şekilde olduğunda kalça yuvarlak ve dolgun görünür.

Orta kalça: Hastaların büyük bir çoğunluğu bu kısımda yer alan boşluk ve çukur görüntüden şikayetçidir. Burada oluşan çukur görünüme çentikleşme ismi verilir. Burada meydana gelen çukur görünüm ufak bir yağ enjeksiyonu sayesinde kolaylıkla düzeltilebilir.

Alt kalça: Bu bölgede aşırı yağ olması, kalçanın daha düşük görünmesine neden olur. Aşırı yağlanma durumu ayrıca sarkmaya neden olduğu için yine kalçanın daha düşük görünmesine neden olur.

Alt kalça bölgesinde bu tip sorunlar varsa liposuction ile fazla yağ çekilir veya fazla deri varsa bu da yine cerrahi müdahale ile alınır.

Popo Büyütme ve Popo Estetiği Yöntemleri

Popo büyütme yöntemleri arasında etkili 3 ayrı yöntemden bahsedilebilir. Yağ enjeksiyonu, protez uygulaması ve popo kaldırma operasyonları bu etkili işlemlerdir.

Yöntemlerin her biri kendi içinde farklı avantajlara ve dezavantajlara sahiptir diyebiliriz. En sık kullanılan yöntemlerin başında yağ enjeksiyonları gelir.

İlginizi Çekebilir  Kol Germe Estetiği

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme

Günümüzde liposuction kalça şekillendirme konusunda başvurulan en etkili yöntemlerden biridir. Kalçanın hem şekillendirilmesi ve kusurlarının giderilmesi hem de büyütülmesi noktasında bu işleme başvurulur.

Normal koşullarda liposuction yağ alma operasyonlarına verilen isim olsa da aslında bu işlem çift yönlü yapılır. Yani vücudun istenmeyen bölgelerinden yağ alınırken aynı şekilde talep edilen bölgelerine de yağ enjeksiyonu yapılır.

popo estetiği fiyatları

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme operasyonlarında kişinin kendisinden alınan yağlar yoğunlaştırılır. Normal koşullarda yağ kütlesi daha gevşek bir yapıya sahiptir. Popoya uygulanırken yoğunlaştırılarak bu işlem sağlanır. Bunun amacı, poponun daha sıkı ve sert olmasını sağlamaktır.

Yağ enjeksiyonu ile sadece kalça büyütme işlemi yapılmaz. Aynı zamanda kalçada meydana gelen göçükler vesaire de düzeltilebilir. Sarkmalara karşı da yine son derece etkili bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle kalça şekillendirme sırasında daha kavisli bir kalça yaratmak için kullanılır.

Silikon Protez ile Popo Büyütme

Yağ enjeksiyonunun yeterli olmadığı durumlarda genellikle silikon protezle ile popo büyütme uygulamasına başvurulur.

İşlem sırasında poponun arasındaki oluğa silikon yerleştirilir. Kalçalar için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş olan ürünlerdir. Bunların yerleştirildiği yer itibari ile kalça hem daha büyük hem de daha fazla kalkık gözükür.

Protezlerin yerleştirilmesi için kalça oluğuna çok küçük bir kesi oluşturulur. Bu kesi içine dikkatli bir şekilde protezler yerleştirilir. İşlem sonrasında kişilerde herhangi bir şekilde ameliyat izi gözükmez.

Dolgu ile Popo Büyütme

Popo büyütme işlemlerinde cerrahi müdahale istemeyen kişiler için dolgu ile popo büyütme de iyi bir alternatiftir.

Aquafilling işlemi olarak da adlandırılan bu uygulama özel bir dolgu malzemesi ile yapılır. Diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi kişilerin vücuduna iğne yardımı ile enjekte edilir. Uygulanan dolgular, sağlığı hiçbir zararı ve yan etkisi olmayan ürünlerdir.

Özel bir malzeme olduğu için diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi dokunulduğunda anlaşılan bir uygulama değildir. Malzemenin bir diğer önemli avantajı diğer dolgu uygulamalarına oranla çok daha kalıcı olmasıdır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 3 yıl bu dolgu uygulamasının kalıcılığı vardır.

Kalça Kaldırma Operasyonu

Genellikle çok kilo veren kişilere uygulanan kalça kaldırma operasyonu ile daha sıkı ve kalkık bir popo görüntüsü elde edilebilir.

Fazla kilo veren kişilerde genellikle cilt derilerinin altındaki bölge boşalır ve buna bağlı olarak da çökmeler başlar. Bu kişilerde karın altından ve poponun üstünden alınan derilerle askı işlemi yapılır. Böylece sarkık görüntü ortadan kalkarken daha kalkık ve güzel bir kalça görünümü yaratılır.

kalça kaldırma popo estetiği

Derisi ve sarkma oranı çok aşırı olmayan kişilerde daha çok yağ enjeksiyonu uygulanır. Ancak çok fazla kilo kaybı yaşamış lan kişilerde yağ enjeksiyonu veya protez uygulaması yeterli gelmez. Bu yüzden de kalça kaldırma operasyonu yapılır.

Kalça kaldırma uygulamasında hastalara genel anestezi uygulanır. Ortalama 1,5-3 saat süren bir operasyondur ve kalça kaldırma işlemine ek olarak yağ enjeksiyonu da yapılabilir. Tamamen hastanın ihtiyaçları doğrultusunda hangi işlemin yapılacağına karar vermek lazım.

Popo Estetiği Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Popo estetiği uygulamalarından herhangi birini yaptırmak isteyen kişilerin öncesinde dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Tabi cerrahi olan ve olmayan uygulamalar için süreç değişir.

 • Operasyon öncesinde kan sulandırıcı etkiye sahip ilaçlar kullanılmamalıdır. İlaçlara ek olarak bazı baharatların bu tarz etkileri vardır.
 • Operasyondan önceki bir hafta sigara kullanmayı bırakmanız gerekir.
 • Son 48 saatte de alkol tüketimini bırakmış olmanız gerekir.
 • Yeşil çay gibi bitki çayları kan sulandırma etkisine sahip olduğu için yine son bir hafta kala kullanımı bırakılmalıdır.
 • Eğer tansiyon rahatsızlığı varsa ameliyat sabahı az miktar bir su ile tansiyon ilacı içirilmelidir.
İlginizi Çekebilir  Dudak Estetiği

Yağ Dolgusuyla Popo Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Yağ dolgusuyla popo estetik işlemleri son yıllarda en fazla tercih edilen cerrahi müdahaleler arasındadır. Bu operasyonun yapılması da aslında sanıldığı kadar zor değildir. Zaten kişilerin kendi vücudundan alınan yağlar ile yapılır.

Operasyona başlamadan önce yağın hangi alandan alınacağı ve hangi bölgelere nakledileceği belirlenir. Yağ kütlelerinin alınması noktasında özel kanüller kullanılır. Bu kanüllerle yağ hücreleri alınır ve yoğunlaştırma işlemi sonrasında aynı şekilde popoya transfer edilir.

Yağ transferi sırasında çok katmanlı bir uygulama yapılması işlemin kalıcılığını artırır. Hataların en çok merak ettiği konu yağ dolgusuyla popo büyütme işlemi kalıcı mıdır? Evet kalıcı bir uygulamadır. Konuların yağların %40 yaklaşık 3 ay içinde erir ve kalan %60’lık yağ hayat boyu kalıcıdır. Kök hücre transferiyle birlikte yapılan yağ enjeksiyonu uygulamasında uygulama kalıcılığı klasik yağ trasferine göre biraz daha yüksek olduğu da unutulmamalıdır.

Popo Estetiği İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Popo estetiği sonrasında genellikle operasyonun olduğu gün 1 gece hastanede kalmanız yeterli olmaktadır.  Operasyondan sonra 4-6 hafta süre boyunca özel bir korse kullanılması gerekir.

Uygulanan yönteme göre hastanın iyileşme süresi ortalama 2-10 gün arasında değişiklik gösterir. Operasyon sonrasında hastanın şişliklerinin inmesi ve kalçanın tam olarak şeklini alması 3-6 ayda tamamlanır. 30-45 gün gibi bir süre sonra da kişiler aktif olarak spor yapmaya başlayabilir.

Protez uygulamaları sonrasında kişiler oturup, kalkarken daha dikkatli olmalıdır. Ayrıca yapılan operasyon her ne olursa olsun hem silikon uygulamasında hem de yağ enjeksiyonu uygulamasında kişiler 3 hafta süresince yüz üstü yatmalıdır. Araç kullanırken ve seyahatlerinde popo yastığı kullanılması gerekir.

Popo Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Yağ enjeksiyonu uygulamasında oturmanıza engel bir durum olmaz ancak sadece daha kontrollü olmanız gerekir.
 • Popo silikonu uygulamasında ise ilk 1 hafta olabildiğince dikiş hatlarına yük binmemesi adına yüz üstü yatmalarını hastalarıma öneriyorum
 • Popo yağ enjeksiyonu uygulamasının ardından hafif ödeme ve morluk görünebilir. Bunlar önemsiz ve geçici şeylerdir.
 • İlk iki hafta yürüyüş dışında herhangi bir spor faaliyetinde bulunulmaması gerekir.
 • Ameliyattan sonraki 3 gün banyo yapılmamalıdır.
 • Ameliyat sonrası takılan korse sadece banyo yapılırken çıkarılmalıdır.
 • Operasyondan sonraki 3 hafta sigara kullanmamanız gerekir. Bu durum yağ enjeksiyonu operasyonlarında yağ erime oranının artmasına neden olur. Popo silikonu uygulamasında ise yara yerlerinin geç iyileşmesine ve yara yeri akıntısına sebep olabilir.
 • Operasyondan ortalama 1 hafta sonra ödem atmaya yardımcı lenf drenaj masajı uygulamasını tavsiye ediyorum.

Kalça Estetiği İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Kalça estetiği kimler için uygundur veya kimler bu operasyonu yaptırabilir bilgi vermek istiyoruz.  Aslında talep eden herkes bu operasyonları olabilir. Sadece bazı kişiler için operasyonların uygun olmadığını söyleyebiliriz. Bu kişiler;

 • Kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.
 • Operasyona engel herhangi bir kalıtsal rahatsızlığının olmaması gerekir.
 • Hamile ve emziren anneler için uygun değildir.

Brezilya Popo Estetiği

Brezilya popo estetiği ünlü Brezilyalı kadınların o Muhteşem popolarına sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir uygulamadır.

Bilindiği gibi Brezilyalı kadınların popoları, dolgun, dik ve inanılmaz estetik bir görünüme sahiptir. Çok büyük olmayan ancak oldukça dik olan bu popo biçimi, neredeyse her kadının hayali diyebiliriz. Bu muhteşem popoya sahip olmak isteyenler için günümüzde uygulanan cerrahi işlemler eğer vücudunuzda yeterli yağ dokusu mevcutsa hem yağ alınan bölgeler bu yöntemle şekillendirilip inceltilir hem de popoya yağ enjeksiyonu ile dolgun kalçalar elde edilebilir.

İlginizi Çekebilir  Lipödem

Yeterli yağ dokunuz yoksa basen, karın ya da diğer vücut bölgesinde yağ alınacak alan yoksa popo silikonu uygulaması ile brezilya popo estetiği yapılabilir.

Popo Sarkması Nasıl Düzeltilir?

Popo sarkması kalça estetiği için başvurulan popüler sorunlar arasında yer alır. Özellikle aşırı kilo veren kişilerde, tüp mide ameliyatları sonrasında, yaşlanmaya bağlı deri elastikiyeti azalmasın bağlı olarak popo bölgesinde sarkma problemleri gözükebilir.

Popo estetiği kapsamında uygulanan dikleştirme ve germe işlemleri ile sorun tamamen düzeltilebilir. Bunlara ek olarak yağ enjeksiyonu ile beslenen kalça sıkı, dik ve dolgun gözükür.

Popo sarkması problemi kalça sıkılaştırma ve yağ enjeksiyonu operasyonu birlikte uygulanılarak çözülebilir.

Kalça Küçültme Operasyonu

Kalça estetiği uygulamaları kapsamında yapılan kalça küçültme operasyonu yine estetik amaçlarla yapılır.

Özellikle erkeklerde kalça büyüklüklüğü can sıkıcı kozmetik görünüme sebep olabilir. Kilo vermek isteyenler için kalça bölgesi en zor kilo verilen yerlerdir. Bazı kişilerde de orantısız olarak kalçalar daha fazla kilo alır.

Bu kişiler vücutlarında gerekli dengeyi sağlamak adına popo küçültme operasyonu yaptırır. İşlem liposuction yöntemi ile gerçekleştirilir. Bu işlem sayesinde kişilerin kalçasında bulunan fazla yağ kütleleri dikkatli ve özenli bir şekilde alınır.

Böylece daha küçük ve vücuduna göre daha orantılı bir kalça elde edilir. Bu yöntem kesinlikle bir kilo verme yöntemi değildir. Zaten kalçadan belirli belirli bir oranda yağ alınabilir. Fazla kaça yağı alınması durumunda selülitli görünüm, çukurlaşma problemi ya da sarkma oluşabilir.

Bu sebeple orantılı yağ alınması çok önemlidir. Sağlıklı beslendiğiniz ve egzersiz yaptığınız halde kalça bölümünüzde daha fazla yağlanma sorunu varsa ancak bu yönteme başvurabilirsiniz.

Popo Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Popo estetik operasyonları riskli mi?

Cevap: Popo estetik operasyonlarında diğer cerrahi müdahalelerde olduğu gibi anesteziye bağlı olarak ortaya çıkan riskler vardır. Bunlarda bilindiği gibi oldukça düşük ihtimale sahiptir.

Popo protez uygulamalarında özellikle ilk 15 gün istirahat edilmesi elzemdir. Yara açılması ya da geç yara iyileşmesi problemleri popo silikonu uygulamalarında düşükte olsa mevcuttur.

Soru: Silikon protez uygulamasında, protezin yenilenmesi gerekir mi?

Cevap: Kullanılan protezler aslında ömürlük ancak popo bölgesi çok yük alan bir bölge olduğundan dolayı ortama 10 yılda bir hem operasyonda kullanılan protezlerin kalitesine hem de kullanıma bağlı olarak protezlerin belirli aralıklarla değiştirilmesi gerekebilir.

Soru: Popo estetiği sonrasında iz kalır mı?

Cevap: Popo estetiği operasyonlarında yağ enjeksiyonu uygulaması en sık yapılandır ve bu işlemde hiçbir iz oluşmaz. Protez uygulamalarında da operasyonun yapıldığı bölge iki kalça kıvrımının tam arasıdır ve bu bölge görünmediği için iz kalsa bile dışarıdan belli olmaz.

Popo kaldırma, sıkılaştırma operasyonlarında ise popo üst kıvrımında ince çizgi şeklinde bir iz oluşacaktır. Ancak bu iz zamanla belirsiz hale gelip sizi rahatsız etmeyecektir.

Soru: Operasyon sonrasında dikişlerin alınması gerekir mi?

Cevap: Popo büyütme estetiğinde kendiliğinden eriyen ipler kullanılır. Bu yüzden de dikiş aldırmaya gerek yoktur. Eğer kendiliğinden eriyen ip kullanılmadıysa yaklaşık 2 hafta sonra dikişlerin alınması gerekir. Biz genellikle uygulamalarımızda kendiliğinden eriyen dikiş materyalleri kullanmaktayız.

Popo Estetiği Fiyatları 2024

Popo estetiği fiyatları popoya yağ enjeksiyonu, popo protezi uygulaması, popo kaldırma ameliyatı ya da aquafilling dolgu uygulamasından hangisi, hangilerinin birlikte yapılacağına göre fiyat değişmektedir. Popo estetiği hakkında güncel fiyat bilgileri için kliniği arayıp bilgi sahibi olabilirsiniz.

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ