Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Kol Germe Estetiği

Kol Germe Estetiği

Kol Germe Estetiği; Kollarda meydana gelen deri sarkmalarını düzenlenmek ve toparlanması için yapılan cerrahi işlemdir. Aşırı kilo kaybı ve yaşlanma neticesinde, kollardaki doku elastikiyeti azalır ve sarkma meydana gelir. Kollarımız özellikle yaz  aylarında giydiğimiz giysiler sayesinde başkaları tarafından fark edilebilir durumdadırlar. Çoğu kişi için kollar estetik anlamda çok önemlidir. Sarkma durumlarında kişinin yaşlı ve kendini bırakmış imajına sahip olmasına neden olmaktadır. Kişi genç bile olsa bu böyle algılanmaktadır. Sarkmanın giderilmesi ve kolun gerilmesi amacıyla fazla deri ve yağ dokusu kesi ile çıkarılır. Kol iç kısmında kalan ince kesi izi vücuda bakan tarafta olduğu için gizli kalır. İz kolun iç kısmında kola paralel şekilde dirseğe doğru uzanır.

Kimler Kol Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanabilir?

Sarkma problemi olan, yumuşak doku ve fazla deri görünümü estetik kaygı yaratan  kadın ve erkek tüm hastalar bu operasyonu olabilir.

Kol Germe İşlem Sonrası İz Kalır Mı?

Bu konuda, her ameliyatta olduğu gibi risk vardır. Operasyonu gerçekleştiren cerrahın kesileri, dikişlerin gizlenebileceği alanlardan açıp ameliyatı gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kolun vücuda kapandığı görünmeyen bölgeden ameliyat gerçekleştirilirse izler iyileşene kadar daha estetik bir görünüm sağlanmış olur.

Bu Operasyon Kalıcı Çözüm Müdür?

Bu işlem, bir çok hastada kalıcı denecek derecede sonuçlar vermektedir. Çünkü koldan fazla deri ve doku çıkartılır. Yaşlanma etkisi ve yer çekimi gibi dış faktörler sebebi ile kollarda yeniden bir miktar sarkma yaşanabilir. Fakat bu sarkmanın derecesi hiç bir zaman ameliyat öncesinde ki gibi rahatsız edici boyutlara ulaşmaz.

İlginizi Çekebilir  Popo Estetiği

Kol Germe Ameliyat Sonrası ve İyileşme Süreci

Ameliyatın gerçekleştiği gün bir yakınınızın yardımıyla eve dönebilirsiniz. Genelde bir hafta sonra günlük hayatınıza ve işinize devam edebilmeniz mümkün olsa da 10-15 gün arası dinlenme süresi önerilmektedir. Bu öneri işinizde ciddi güç kullanımı ve fiziksel aktiviteler bulunmadığında geçerlidir. Ameliyat sırasında kolunuza yerleştirilmiş drenler birinci gün ile üçüncü gün arasında çıkarılır. Bazı istisnai durumlar dışında dikişler kendiliğinden çözülecektir ve dikiş aldırmanıza gerek yoktur. Hafif aerobik aktivitelere birinci hafta sonunda dönülmesi mümkündür, daha ağır fiziksel aktiviteler için en az üç hafta gerekmektedir. Bu süre sonunda hafif kol egzersizlerine başlanması ve bazen altı haftaya kadar devam edilmesi önerilmektedir.

Alternatif Tedaviler Nelerdir?

Vakum esliginde yag alinmasi eger iyi kalitede gergin bir cilt ve sinirli yag birikimi varsa ve kol kaslari tonusunu kaybetmemisse normal agirliktaki kisilerde alternatif olarak düsünülebilir. Total vücut yaginin azalmasinda diyet ve egzersiz programlari da etkili olabilir, ancak deri sarkikligina etkili olmaz. Riskler ve muhtemel komplikasyonlar diye adlandirilan, ameliyat sonrasi beklenmeyen ancak olasi olaylar alternatif tedavilerde de ameliyatin risklerini tasir. Kol Germe Ameliyatı hakkında detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ