Kol Germe Estetiği

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayalım!

Kol Germe Estetiği

Aşırı kilo kaybı ve yaşlanma neticesinde, kollardaki doku elastikiyeti azalır ve sarkma meydana gelir. Kollarımız özellikle yaz  aylarında giydiğimiz giysiler sayesinde başkaları tarafından fark edilebilir durumdadırlar. Çoğu kişi için kollar estetik anlamda çok önemlidir. Sarkma durumlarında kişinin yaşlı ve kendini bırakmış imajına sahip olmasına neden olmaktadır. Kişi genç bile olsa bu böyle algılanmaktadır. Sarkmanın giderilmesi ve kolun gerilmesi amacıyla fazla deri ve yağ dokusu kesi ile çıkarılır. Kol iç kısmında kalan ince kesi izi vücuda bakan tarafta olduğu için gizli kalır. İz kolun iç kısmında kola paralel şekilde dirseğe doğru uzanır.

Kimler Kol Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanabilir?
Sarkma problemi olan, yumuşak doku ve fazla deri görünümü estetik kaygı yaratan  kadın ve erkek tüm hastalar bu operasyonu olabilir.

İşlem Sonrası İz Kalır Mı?
Bu konuda, her ameliyatta olduğu gibi risk vardır. Operasyonu gerçekleştiren cerrahın kesileri, dikişlerin gizlenebileceği alanlardan açıp ameliyatı gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kolun vücuda kapandığı görünmeyen bölgeden ameliyat gerçekleştirilirse izler iyileşene kadar daha estetik bir görünüm sağlanmış olur.

Bu Operasyon Kalıcı Çözüm Müdür?
Bu işlem, bir çok hastada kalıcı denecek derecede sonuçlar vermektedir. Çünkü koldan fazla deri ve doku çıkartılır. Yaşlanma etkisi ve yer çekimi gibi dış faktörler sebebi ile kollarda yeniden bir miktar sarkma yaşanabilir. Fakat bu sarkmanın derecesi hiç bir zaman ameliyat öncesinde ki gibi rahatsız edici boyutlara ulaşmaz.

Ameliyat Sonrası ve İyileşme Süreci
Ameliyatın gerçekleştiği gün bir yakınınızın yardımıyla eve dönebilirsiniz. Genelde bir hafta sonra günlük hayatınıza ve işinize devam edebilmeniz mümkün olsa da 10-15 gün arası dinlenme süresi önerilmektedir. Bu öneri işinizde ciddi güç kullanımı ve fiziksel aktiviteler bulunmadığında geçerlidir. Ameliyat sırasında kolunuza yerleştirilmiş drenler birinci gün ile üçüncü gün arasında çıkarılır. Bazı istisnai durumlar dışında dikişler kendiliğinden çözülecektir ve dikiş aldırmanıza gerek yoktur. Hafif aerobik aktivitelere birinci hafta sonunda dönülmesi mümkündür, daha ağır fiziksel aktiviteler için en az üç hafta gerekmektedir. Bu süre sonunda hafif kol egzersizlerine başlanması ve bazen altı haftaya kadar devam edilmesi önerilmektedir.

Alternatif Tedaviler Nelerdir?

Vakum esliginde yag alinmasi eger iyi kalitede gergin bir cilt ve sinirli yag birikimi varsa ve kol kaslari tonusunu kaybetmemisse normal agirliktaki kisilerde alternatif olarak düsünülebilir. Total vücut yaginin azalmasinda diyet ve egzersiz programlari da etkili olabilir, ancak deri sarkikligina etkili olmaz. Riskler ve muhtemel komplikasyonlar diye adlandirilan, ameliyat sonrasi beklenmeyen ancak olasi olaylar alternatif tedavilerde de ameliyatin risklerini tasir.

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayalım!

INSTAGRAM

Bişektomi – Yanak İnceltme Estetiği

Günümüz popüler estetik algısında yuvarlak hatlar yerine keskin ve ters üçgen biçimindeki yüzler güzel ve çekici bulunmaktadır. Yüz yapısı güzellik ve çekiciliğin...

Terleme (Hiperhidroz) Tedavisi

Aşırı terlemenizden şikayetçi misiniz?Terleme, ani duygu değişimleri gibi duygusal nedenlerle ortaya çıkabilir ancak çoğunlukla fizyolojik bazı sorunlara neden...

Lip lift (Dudak Kaldırma) Ameliyatı

Lip lift (Dudak Kaldırma) AmeliyatıÜst dudak kısalığı olarak da bilinen lip lifting ameliyatı, üst dudak bölgesinin uzunluğundan memnun...