Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Hollywood Yanağı

hollywood yanağı

Hollywood Yanağı Nedir?

Hollywood yanağı yüzün köşelerini daha öne çıkaran ters üçgen görüntüsü oluşturan bir yüz estetiğidir.  Trendler birçok alanda gündemi belirlemektedir.  Estetik cerrahi de başta olmak üzere son zamanlarda hollywood yanağı ile yüz estetiğinde en fazla tercih edilen modellerden biri durumuna gelmiştir.  Dünyaca ünlü Hollywood yıldızlarının yaptırdığı bugün günümüzde de öne çıkan

Hollywood Yanağı Nasıl Yapılır?

Hollywood yanağı estetiğinde yüzde hiçbir biçimde operasyon izi bulunmaz.  Ağız içinden girilerek kesirler atılır.  Yanağın her iki tarafındaki yağ yastıkları alınarak yüze daha net ince ve uzun bir görüntü oluşturulur.

Operasyon genel anestezi altında yaklaşık olarak 45-50 dakikalık bir sürede gerçekleştirilir. önceki yıllarda yapılan yüz estetiklerinde Hollywood yanağı görüntüsünün tersine elmacık kemikleri protez veya dolgu maddeleri ile doldurularak daha abartılı bir görüntü sağlamaktaydı.  Ancak Hollywood yanağı ile bunun tam tersi bir uygulama gerçekleştirilmektedir.

Hollywood Yanağı Operasyonunun Avantajları Nelerdir?

Hollywood yanağı diğer bir adı ile yanak inceltme operasyonu cerrahi bir müdahaledir.

Özellikle son yıllarda en fazla kadınların tercih ettiği ancak erkekler tarafından da tercih edilen bir estetik operasyondur.

Hollywood yanağı avantajları öncelikle fazla kilosu olmayan kişilerde yanağın iki tarafında bulunan yağ keseleri kişiyi daha kilolu tombul olarak göstermektedir.

Aynı zamanda çenenin alt kısmında bulunan gıdı denilen bölgedeki yağ birikintisi de aynı şekilde şişman bir görüntü oluşturmaktadır.

Hollywood yanağı operasyonunda yanağın her iki tarafındaki yağ keseleri ve gıdı bölgesindeki yağlar alınarak yüze biraz daha uzun köşeli ve estetik bir görüntü uygulanmaktadır.  Bu operasyondan sonra yaş çok daha genç görünmektedir. Aynı zamanda oldukça sağlıklı bir operasyondur.

İlginizi Çekebilir  Kol Germe Ameliyatı

Hollywood Yanağı Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hollywood yanağı operasyonunda iyileşme sürecinin sağlıklı ve hızlı gerçekleşmesi için operasyon öncesi özellikle sigara ve alkol alışkanlığı olanların en az 1 hafta önceden bu alışkanlıklarından vazgeçmeleri gerekir.

Operasyondan önce Aspirin gibi kan sulandırma özelliği olan ilaçların tamamen kesilmesi gerekir.  Bunun dışında ciddi anlamda tıbbi bir rahatsızlığın olması durumunda veya sürekli kullanılması istenen ilaçlar varsa veya kronik bir rahatsızlığınız bulunuyorsa bunu operasyon yapılmadan önce mutlaka doktora bildirmek gerekir.

Hollywood yanağı operasyonu hamile kadınlar ve emziren annelere kesinlikle uygulanmaz.  Bunun dışında genel anlamda kronik hastalığı olanlar,  genel sağlık durumunda bozukluk olan kişilerin mutlaka operasyonu yapacak olan hekimle görüşmeleri ve Hollywood yanağı operasyonuna ona göre karar vermeleri gerekir.

Hollywood Yanağı Ameliyatı Sonrası Beslenme Düzeni

Estetik operasyonu sonrasında yüz hatları eski geniş ve yuvarlak olmaktan çıkar.  Daha belirgin ve çok estetik bir görüntü sağlanmış olur.

Operasyondan sonra hasta günlük hayatına dönebilir.  Ancak iyileşme süresince hastanın enfeksiyonlara karşı özellikle ağız hijyeni konusunda ve beslenme konusunda çok dikkat etmesi gerekir.

Ağız hijyeni konusunda dişler fırçalanmalı ve mutlaka ardından gargara yapmalıdır. Estetik operasyonundan sonra dikişler alınmaz.  Dikişler de kendiliğinden eriyen ve yok olan dikişler kullanılır.  Bu dikişler birkaç gün içinde kendiliğinden eriyerek kaybolur.

Tedavinin tam olarak gerçekleşmesi ve istenilen sonucu alınabilmesi için yaklaşık olarak 3-4 hafta gibi bir sürenin geçmesi gerekir.  Ancak tam iyileşme sağlanmasa da yüzdeki estetik görüntü gözle görülür biçimde olur.  Yüzün eskiye göre yorgun görüntüsü kesinlikle olmaz.

Hasta Hollywood yanağı operasyonu sonrasında başlangıçta sulu ve soğuk gıdalar tüketmelidir.  Özellikle ağız içi hijyeni çok önemlidir.  Doktorun ameliyat sonrası beslenme önerisi mutlaka dikkate alınmalıdır.  A

İlginizi Çekebilir  Dermaroller / ”Plus Effect” Tedavisi

ğız içine işlem uygulandığı için ağız içi mukozası denilen ağız içinin hassas bir yapısı vardır.  Enfeksiyona açık bir durumdadır.  Dolayısıyla besinlerin doktorun önerdiği besinler olmasına özellikle dikkat edilmelidir.

Hollywood Yanağı Operasyonunun Riskleri Var Mı?

Hollywood yanağı Hollywood ünlülerin belirlediği ve bugün dünyada ve ülkemizde birçok plastik cerrah tarafından başarı ile yapılan operasyonlardan biridir.

Yüz konturunun ince ve zarif görünmesini sağlayan bir operasyondur.  Ancak son derece popüler olan Hollywood yanağı  estetik operasyonu herkese uygulanabilecek bir operasyon değildir.

Estetik operasyonu öncelikle yüzü kilolu olan kişilere ve yanaklardaki yağ yastıklarında fazlalık olan kişilere yapılmaktadır.

Dolayısıyla yüz daha ince görünür yüzde oluşmuş olan asimetrik görüntü bu operasyonda tamamen ortadan kalkar. Hollywood yanağı estetiği operasyonunun öncelikle konuya hâkim tecrübeli ve bu konuda işini iyi yapan hekimlerce yapılması çok önemlidir.

Başarılı hekimlerin yapması durumunda son derece düşük riskli bir ameliyattır.  Hasta operasyondan sonra hızlı bir iyileşme sürecine girer.  Ağrı ve acı hissetmez.  Kısa sürede günlük yaşamına dönebilir.  Hollywood yanağı operasyonunun beklenen tam başarı görüntüsü maksimum 6 ay sonra en iyi biçimde fark edilir.

Hollywood Yanağı Yanak İnceltme Ameliyatı Neden Yapılmalı?

Hollywood yanağı öncelikle yaş sınırlaması olmayan bir estetik operasyondur.  Her cinsiyetten ve her kişiye rahatlıkla uygulanabilir.  Hollywood yanağı yaş olarak genellikle 25 yaş üstündeki kişilere yapılır.  Çünkü bu yaşta kişinin yüz hatları ve yanak biçimi tam anlamıyla oturmuş olur.

Dolayısıyla bu yaştan sonra yüzde çok belirgin değişiklikler olmaz.  Ameliyatı öncesi özellikle yüz yapısına bağlı olarak bazı kişilerde her iki yanakta fazla yağ birikimi olur.

Dolayısıyla bu görüntü yüz hatlarının belirsizliğini gösterir.  Yanaklarda ki tombulluk sanki çok kilolu görüntü oluşturur.  Bu yüz hatlarına sahip olan kişilere yapılan Hollywood yanağı son derece başarılı olan operasyonlardan biridir.

İlginizi Çekebilir  Saç Tedavisi

Bu kişilere operasyon yapıldığında yüzde daha estetik ters üçgen görünümünde keskin hatlar oluşur. Hollywood yanağı operasyonunu belirleyen hedeflerden biri altın oran kullanılarak yüzün estetiği öne çıkartılır.  Kadınların daha fazla ilgi gösterdiği Hollywood yanağı estetiği erkekler tarafından da çok fazla tercih  edilmektedir.

Hollywood Yanağı Fiyatları 2024

Estetik operasyonları konusunun en önemli kısımlarından biri operasyonun maliyetinin ne olduğudur.  Bu durum Hollywood yanağı estetik operasyonunda da aynı şekilde önem taşımaktadır.  Ancak çok iyi bilinmelidir ki estetik operasyonlar özel tercihlerdir.

Mutlaka sağlıklı olması ön plandadır.  Diğer bir yanıyla estetik olması aynı şekilde önemlidir.  Dolayısıyla bütün estetik operasyonlarda olduğu gibi Hollywood yanağı operasyonunda da fiyatın yanı sıra operasyonun en iyi biçimde gerçekleşmesi önemlidir.

Bunun içinde operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin tecrübesi çok önemlidir.  Bu operasyonu günümüzde yapan birçok plastik cerrah bulunabilir.

Ancak doktor tercihi yaparken cerrahın deneyimi,  tecrübesi ve bu konudaki başarıları referans alınarak karar verilmelidir.  Ardından hekimle estetik operasyon maliyeti karşılıklı konuşularak hekimin talep edeceği ücret,  hangi hastanede yapılacağı gibi konular Hollywood yanağı estetik operasyonunda belirleyici olmaktadır.

Hollywood Yanağı Estetik Operasyonu Sonrasında Yüzde Neler Oluşur?

Hollywood yanağı estetiği operasyonu sonrasında öncelikle yüzde son derece estetik bir görüntü fark edilir.  Her iki yanakta bulunan yağ keselerinin alınmasıyla yüzde eskiye göre bir incelme oluşur.

Cilt kırışıklıkları azalır ve cilt gerilir.  Operasyon sonrasında cildin kolajen ve elastin üretimi artar.  Yapılan bu işlemler sonrasında yüzde kan sirkülasyonunu oluşur ve özellikle hiyalüronik asit üretimi tetiklenir.

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ