Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Saç Tedavisi

Saç Tedavisi; Saç köklerinin güçlendirmesini ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak için yapılan tedavi yöntemidir. Saçlarımız en önemli görsel hazinemizdir. Genel vücut sağlığımız ve ruhsal durumuzla ilgili ilk ipuçlarını çevremize verdiğimiz organımızdır. Sağlıklı, canlı, temiz, bakımlı bir saç karşı tarafta olumlu bir izlenimin başlangıcıdır. Hepimiz zaman zaman saçlarımızda dökülme, cansızlık, solukluk, kırılma gibi sorunlar yaşayabiliriz. Dönemsel olabildiği gibi uzun zaman da sürebilen bu sorunların altında yatan birçok neden vardır. Bunlar öncelikle genetik sebepler, endokrin bozukluklar (tiroid bezi hastalıkları), doğum sonu dönemi, menopoz, diyabet hastalığı, beslenme bozuklukları, anemi(kansızlık), bazı ilaçlar, kronik hastalıklar olabilir. Ayrıca mekanik işlemler, sık fön çekilmesi, kötü fırçalama, sıkı saç toplama, bazı şampuanlar, boya, perma, renk açma işlemleri olabilir. Psikolojik stres, deniz suyu, güneş, havuz sularındaki klor da saçları olumsuz etkiler.

Bu gibi nedenlerin araştırılması için belli tetkiklerin, kan analizlerinin yapılması gerekmektedir. Elde edilen sonuçlara göre uyguladığımız birçok tedavi yöntemi vardır. Bunlar

  1. Oral Tedavi Yöntemleri: Ağızdan alınan ilaçlarla vücuttaki eksik maddenin yerine konması örneğin kansızlığın tedavisi, vitamin mineral eksikliklerinin tedavisi, hormonal sorunların,tedavisi gibi.
  2. Saçlı Deri Mezoterapisi: Saç mezoterapisi saç ekimine gerekliliği azaltan, saç dökülmesini önemli ölçüde durduran, saç kalitesini arttıran bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemde saçlı derinin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve aminoasitler çok ince uçlu küçük iğnelerle minik dozlar halinde zerk edilir. Saçlı derideki kıl follikülleri doğrudan beslenirler. Ağrılı bir işlem değildir. Her seans ortalama 15 dakika sürer. Seanslar şeklinde birkaç aylık bir tedavi planı oluşturulur.
  3. PRP Tedavisi (Platelet Rich Plasma): Hasarlı saç köklerini onaran, saçla ilgili bağışıklı sistemini güçlendiren, kan dolaşımını arttırarak saçın daha iyi beslenmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Kişiden alınan 10–20 cc kan özel işlemlerden geçirilerek trombositten zengin hale getirilir. Trombositler vücudumuzda hasar gören dokuları onaran, doğal haline geri dönmelerini sağlayan büyüme faktörlerini yapısında barındıran kan bileşenleridir. Yoğunlaştırılmış trombosit hücrelerinden elde edilen serum saçlı deriye çoklu enjeksiyon (napaj) yöntemiyle çok ince uçlu özel iğnelerle verilir. Her seans ortalama 30 dakika sürer. 3-6 seanslık kürler halinde uygulanır.
İlginizi Çekebilir  Dermaroller / ”Plus Effect” Tedavisi

Görüldüğü gibi yeniden sağlıklı saçlara kavuşmak, varolan saçlarımızın kalitesini korumak için faydalanılacak birçok yöntem var. Ancak doğru zamanda doğru yöntemin seçilmesi tıbbi tedavilerin etkinliği açısından çok büyük önem taşımaktadır.

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ