Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Göz kapağı estetiği sırasında alt ve üst göz kapaklarında oluşan torbalar halindeki yağların, gevşeyen ve buruşuk bir görünümü olan derinin fazlalığının alınmasıyla, kişiye daha genç ve diri bir bakış kazandırma ve göz kapaklarında oluşan kırışıkların giderilmesi sağlanmaktadır. Bu yöntem gözlerde olan sorunların giderilmesi için en etkili yol alarak kabul edilmektedir. Bunun yanında kaşların kaldırılması, yüz estetiği, rinoplasti, kırışıklıklar için yağ enjeksiyonu, elmacık kemiklerine silikon yerleştirme, b0t0x, lazer tedavisi gibi uygulamalarda göz kapağı estetiği sırasında uygulanabilir. Bu şekilde kişilerde yüzün gençleştirme işlemi daha kolay yapılabilir.

Göz kapağı estetiği hangi yaş grubuna uygulanmaktadır?

Blefaroplasti yani göz kapağı estetiği, 30 yaşından sonra 70 yaşına kadar olan herkese rahatlıkla uygulanabilir.

Doğuştan göz kapağı düşükse ne yapılmalı?

Doğuştan gelen göz kapağındaki düşüklük kısa sürede estetik ile düzeltilmelidir. Eğer estetik ile düzeltilmezse sonradan bebeğin ilerleyen yaşlarda sorun yaşamasını halinde körlüğe neden olabilir. Bu gibi durumlarda ise yapılması gereken göz kapağında bulunan kasların kısaltılması ve göz kapağı düşüklüğü probleminin ortadan kaldırılmasıdır. Yapılan bu ameliyat sayesinde bebeğin ilerleyen yaşlarda sorun yaşamamasını sağlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Burun Estetiği

Göz kapağı estetiği ile birlikte uygulanabilecek diğer operasyonlar nelerdir?

Alt yada üst göz kapağında meydana gelen sorunlara müdahale edilirken aynı zamanda göz çevresinde meydana gelen diğer problemlere de müdahale edilebilmektedir. aynı zamanda kaş kaldırma, alın germe, elmacık belirginleştirme, burun estetiği gibi operasyonlarla birlikte gerçekleştirilebilir.

Göz Kapağı Estetiği öncesi nelere dikkat edilir?

Operasyon öncesi yapılacak olan detaylı muayenede, hastanın göz kapaklarında bulunan yağ miktarı, kas dokusundaki bozulmalar, cilt fazlalıkları incelenir. Şişlik varsa göz çevresinde bunun sebepleri araştırılır ve değerlendirilir. Göz tansiyonu olan hastalar ayrıca göz doktoru tarafından da muayene edilerek sonuçları operasyonu yapacak doktorunuza gönderir. Ardından planlama yapılır ve ameliyat gününe karar verilir.

Blefaroplasti nasıl bir ameliyattır?

Genel anestezi yada sedasyon altında lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilen bir ameliyattır. Genellikle 1 ile 2 saat arasında bir sürede tamamlanır. Operasyon sırasında herhangi bir acı yada ağrı hissi duyulmaz. Göz kapağı kat çizgisinin olduğu yerden kesi açılır, buradaki kas ve bağ dokuları onarılır.

İyileşme süreci nasıldır?

Ameliyat sonrası hafif ağrı hissedilse de bu ağrılar ağrı kesiciler ile giderilir. Ameliyattan sonra 1 gün yani 24 saat kesinlikle gözlere dokunulmamalı ve gözler ovuşturulmamalıdır. Operasyon sonrasındaki pansumanlar 5 gün sonra çıkarılır. Bu pansumanlar göz kapatmayan pansumanlardır. Ardından birkaç gün daha şişlik ve morluklar devam edecektir. Operasyon sonrası ortalama 7 gün içinde işe dönülebi

İlginizi Çekebilir  Bacak Germe Ameliyatı

Ameliyattan sonra iz kalır mı?

Göz kapağı operasypnunda ameliyat sonrası iziniz doğal göz kapağı kıvrımına saklandığı için operasyon sonrası iziniz fark edilmeyecektir.

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ