Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Kol Germe Ameliyatı

KOL GERME AMELİYATI

Kol germe ameliyatı genellikle tüp mide ameliyatı sonrası hızlı kilo kaybeden  ve yaşla beraber deri elastikiyetinde gevşeme sonrası  kollarında  yarasa kanadına benzer görünüm oluşan hastalara uygulanan operasyondur. Bu durumdan şikâyetçi olan birçok kişi kollarını uzun kollu kıyafetler giyerek gizlemeye çalışırlar.

Spor ve egzersiz yaparak kasta sıkılaşma meydana getirmek mümkünken deri elastikiyetinde gevşeme ve sarkma meydana geldiği zaman spor ile bu durumu düzeltmek mümkün değildir.

Kol germe ameliyatı, üst kollardaki sarkma probleminin çözümü amacıyla uygulanan operasyondur. Kol germe ameliyatında sarkmış fazla deri toparlanırken aynı zamanda kola liposuction işlemi uygulanarak alt kol bölgesinin incelmesi sağlanır.

Kol neden sarkar?

Yaşlanma sürecine bağlı olarak yerçekiminin etkisi, derinin elastikiyetinin kaybı ve deri altı yağ dokunun azalması, hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak özellikle üst kolun arka ve iç yüzünden dirseğe doğru olan deride sarkma oluşur.

Kol Germe Ameliyatı İçin Uygun Muyum?

Üst kollarda gevşek, aşırı yağ ve cilt fazlalığı bulunan erkekler ve kadınlar brakiyoplastiden fayda görebilirler. Bu ameliyat aşağıdakiler için uygun olabilir:

Bariatrik cerrahi (tüp mide ameliyatı ) hastaları dahil olmak üzere aşırı miktarlarda kilo kaybına uğramış kişiler

Yaşlanan cilt ve elastikiyet kaybı olan yaşlı erkekler ve kadınlar

Diyet ve egzersiz çabalarıyla iyileşmeyen gevşek kol derisi bulunan hastalar.

Kol Germe Ameliyatı Teknikleri

Sarkan cilt miktarına ve hastanın istenen görünümüne bağlı olarak, farklı prosedürler mevcuttur;

İzsiz kol germe ameliyatı(Vaser Liposuction Yöntemi İle Kol Germe)

Bu işlem seçeneği, cilt elastikiyeti iyi olan insanlar için uygundur, böylece fazla yağ çıkarıldıktan sonra cilt kendi kendine sıkılaşır. Ameliyattan sonra cildin sıkılaşmasını sağlamak açısından vaser liposuction ve plazma j teknolojisi ile liposuction işleminin yapılması önemlidir.

Kısa izle Kol Germe (mini kol germe ameliyatı): Koltukaltı bölgesinden tüm işlemler yapılır “Görünmez Kol Germe” olarak da bilinir. İlk önce liposuction yapılarak kol inceltilir ve daha sonra fazla deri koltuk altına doğru çekilir.

Daha sonra kesi koltukaltı bölgesinde kapatılır. İz tamamen koltuk altında kalır.

 

Standart Kol germe: Cilt elastikiyetinin aşırı kaybı nedeniyle koldaki fazla cilt ve yağın tamamen çıkarılmasıdır.

İlginizi Çekebilir  Kimyasal Peeling

Kesi izi koltuk altından dirseğin hemen üstüne kadar uzanır. Kol iç bölgesinden işlem yapıldığından önden ve arkadan bakıldığı zaman iz belli olmaz.

Uzatılmış izle Kol germe ameliyatı: Dirsekten kolun üst kısmına koltuk altı boyunca ve yan göğüs duvarı boyunca gevşek cildin bulunduğu koltuk altına kadar uzanan bir kesi vardır.

Standart kol germe koltuk altından uzatılarak göğüs yan duvarında devam eder. Aşırı kol sarkması bulunan hastalarda uygulanan tekniktir.

CERRAHİ TEKNİK

Kol germe ameliyatı sırasında koltuk altından dirseğe doğru iç kol boyunca bir kesi yapılır. Bu kesi yapıldıktan sonra, fazla yağı gidermek için liposuction kullanılabilir ve gevşek cilt dokusu çıkarılır. Daha sonra deri sıkılaştırıcı dikişler kullanılarak toparlanır.

Ameliyatın boyutuna bağlı olarak, kanamayı kontrol etmeye ve sıvı birikimini önlemesine yardımcı olmak için drenaj tüpü yerleştirilebilir. Şişlik oluşumunu azaltmak amacıyla sıkı bandaj uygulanılarak operasyon tamamlanır.

Kol germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci

Kol germe ameliyatı sonrası yara yerleriniz pansuman ile kapalı ve sıkı bir bandaj ile ödem gelişimini önlemek amacıyla kolunuz sarılı şekilde taburcu edilirsiniz.

Kollarınızı omuzlarınızın üstüne en az 10 ila 14 gün kaldırmanız önerilmez. “Daha yükseğe ulaşmak koltukaltı bölgesine çok fazla baskı uygular ve dikişlerin zarar görmesine neden olabilir.”

Kollarınız iyileştikçe sıvının birikmesini önlemek için kesi yerinin altına drenler yerleştirilir ve taburcu olurken bunlar çekilir. Kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığından 4 hafta içerisinde dikişleriniz yok olacaktır.

Ameliyat sonrası kollarınıza sarılan bandajlar a 24 ila 48 saat giyilmelidir; kompresyon giysilerinin(korsenin ) genellikle üç boyunca giyilmesi önerilir.

Yukarıda belirtilen kısıtlamalar duşları biraz zorlaştırabilir, ancak genellikle 48 saat sonra duş almanızı tavsiye ediyoruz. Genellikle duş sırasında saçların yıkanması zor olur bu sebeple saçınızı yıkamak için birilerinin yardımcı olması gerekir ya da kuaföre gidebilirsiniz.

Çoğu hasta genellikle birkaç gün içinde günlük aktivitelere ve bir hafta ila on gün içinde yorucu olmayan aktiviteye dönebilir.

Masa başı işiniz varsa 1 hafta dinlenme sonrası işinize dönebilirsiniz. Ayrıca iki hafta boyunca araç kullanmamanızı önerilir. Kol germe ameliyatı dikişlerinin tamamen iyileşmesi dört hafta sürer.

İlginizi Çekebilir  Gençlik Aşısı

Eğer işiniz fiziksel olarak çalışma gerektiriyor ve ağır kaldırmayı gerektiriyorsa – tamamen iyileşmek için en az bir ay beklemeniz gerekir. 6 hafta sonra tam egzersize ve spor yapabilirsiniz.

İyileşme sürecinde yardımcı olmak ve ödem gelişimini azaltmak amacıyla ameliyat sonrası korse kullanılmasını öneriyoruz. İyileşme süreci boyunca bu bölgeye çok fazla baskı uygulamamak önemlidir.

Kol germe ameliyatının sonuçlarını ne zaman göreceğim?

Kol germe ameliyatından hemen sonra kollarınızın inceldiğini fark edeceksiniz, ancak morarma ve şişlik mevcut olduğundan sonuçları tam görmeyeceksiniz.

4.haftadan itibaren ödemler yüzde 80 oranında azalmış olacak ve ciddi değişimi net göreceksiniz.

Koltuk altında ve kol bölgenizde bulunan izler 3.aydan itibaren solmaya başlayarak 1. yılda ten rengine dönecek ve belirsiz hale gelecektir.

Kol germe ameliyatının riskleri ve potansiyel yan etkileri nelerdir?

Kol germe ameliyatı güvenli bir prosedür olarak kabul edilir. Yaygın riskler arasında şişme, morarma, kanama, enfeksiyon, yara ayrılması, gecikmiş yara iyileşme ve yara yerinde sıvı birikimi bulunur.

Çoğu ameliyatta olduğu gibi, kesi bölgesinde anestezi komplikasyonları, aşırız ağrı ve geçici veya kalıcı uyuşma olasılığı da vardır. Ancak bu risklerin çok düşük oranda olduğu bilinmelidir.

Kol Germe ameliyatı ağrılı mıdır?

Ameliyat bitimine yakın lokal anestezi ilaç bu belgeye uyguluyoruz ve 10 saat süresince ağrınızı minimalize ediyor.

Hastane taburculuğu sonrası basit ağrı kesiciler ile bu süreci çok rahat atlatabilirsiniz. Ameliyat sonrası hareket kısıtlaması ödem oluşumunu azaltarak yara iyileşmenizin hızlı olmasını sağlayacaktır.

Kol germe ameliyatı sonucu kalıcı mıdır?

Vücudunuzda çok büyük kilo değişimleri olmadığı sürece bu operasyon sonrası kollarınız uzun yıllar gergin ve düzgün görünümü devam edecektir.

Kol germe ameliyatlarında anestezi gerekir mi?

Mini kol germe estetiğini sedasyon ile birlikte lokal anesteziyle gerçekleştirmek mümkünken; standart kol germe ameliyatını hastalarıma genel anesteziyle uyguluyorum.

Kol germe ameliyatı ne kadar sürmektedir?

Kol germe işlemi yaklaşık 60-90 dk. kadar sürer.

Minimal insizyon kol germe nedir?

Kol germe ameliyatı (brakiyoplasti) geleneksel olarak kolun uzunluğu boyunca dirseğe kadar olan fazla cildin çıkarılmasıyla gerçekleştirildi.

Kesi dikildikten sonra, kalan cilt daha gergin, pürüzsüz ve genç görünümlü görünür. Kol dokularının kaldırılmasını ve konturların sıkılmasını kolaylaştırmak için, dokuları sıkılaştırmadan önce üst kol boyunca hafif VASER® LipoSelection® yapılır.

İlginizi Çekebilir  Saç Tedavisi

Bu yenilikçi minimal kesiyle kol germe tekniği, yağ dokusunu ciddi oranda azaltır ve iz sadece koltuk altında kalır.

Brakioplasti Nedir?

Kol germe ameliyatının latince ismidir. Kol bölgesinde sarkmış deri ve yağ fazlalığının toplanması işlemidir.

Kilo alıp verirsem kol tekrar sarkar mı?

Birkaç kilo alıp vermeyle bu bölge deforme olmaz ancak ciddi kilo değişimleri sonrasında kol bölgenizde deformasyon olma ihtimali mevcuttur.

Kol germe ameliyatı hangi mevsimde yaptırmalıyım?

Her dönem bu operasyon yapılabilir. Ancak yaz aylarında yara izlerine güneş koruyucu sürülmesi önerilir.

Kol sarkması egzersiz ile düzelir mi?

Egzersiz ile kas dokuları gelişir ve cilt hafif toparlar ancak aşırı sarkmalarda çözüm değildir.

Kol germe ameliyatı sonrası masaj öneriyor musunuz?

Ameliyat sonrasında ödemlerin dağılması açısından 1.aydan itibaren bu bölgeye masaj uygulayabilirsiniz.

Kol Germe ameliyatlarından sonra iz kalır mı?

Koltuk altından dirseğe doğru uzanan ve kolun iç tarafında kalan ince bir iz bu ameliyatta olur. Bu u izler ameliyatın erken döneminde (ilk aylarda) kırmızı kabarık görünümdeyken ilerleyen dönemde solarak önce pembe renk alacak; belirsiz hale gelecektir.

Yine de sizin  cilt yapısın bağlı olarak belirgin izler kalabilir, bu tür durumlarda iz kremleriyle, lazerle ya da çeşitli enjeksiyonlarla iz daha iyi hale getirilerek ten renginde görünmesi sağlanabilir.

Ameliyatsız kol germe (örümcek ağı ile kol germe)

Kol derisinde sarkması minimal olan ve deri fazlalığı çok az olan hastalara uyguladığım tekniktir.

Kol alt yan bölgelerine örümcek ağı ipleri ağrısız bir şekilde yerleştirilir. Bu iplerin etkisiyle kol derisinde sıkılaşma ve kollajen üretimi tetiklenir. Çok sınırlı hastada uyguladığım bir tekniktir.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2024

Liposuction uygulanmasına, kısa ya da uzun kol germenin hangisinin uygulanacağına göre fiyatlar değişmektedir.

Kol germe ameliyatı ücretleri için merkezimizden randevu ve bilgiyi 0552 584 8410 ve 0216 747 95 00 numaralı telefon ve WhatsApp hattımızdan öğrenebilirsiniz. Kol germe ameliyatı fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ