Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Bacak Estetiği

bacak estetiği

Bacak estetiği; Bacak Estetiği Ameliyatı, kaslı bacak ameliyatı, bacak germe estetiği, Bacak estetiği Fiyatları 2024 için tıklayın.

Bacaklardaki çarpıklık ya da orantısızlık, estetik kaygının en fazla belirdiği alan olan bacak bölgesi için yapılan işlemdir. Bacaklardaki çarpıklık ya da orantısızlık, estetik kaygının en fazla belirdiği alanlardan birisi olan bacak bölgesi için sorun teşkil eder. Çarpık bacak düzeltme uygulaması ise, mevcut orantısızlığı ya da eğrilikten kaynaklanan estetik dışı görüntüyü düzelterek, hastanın son derece makul bacaklara kavuşmasını sağlar. Bacaklarındaki olası sorunlar sebebiyle etek, elbise, tayt ya da plaj kıyafeti giyemediğinden bahseden çoğu insan, bu sorun sebebiyle özgüven kaybı yaşadıklarını belirtiyor. Sürekli bol kıyafetlerle sorunu kamufle etmeye çabalamak, hem zaman kaybına neden oluyor hem de insanın özgürlüğünü elinden alıyor. Tüm bu sorunların üstesinden gelen çarpık bacak düzeltme operasyonları bugün mümkündür.

Bacak estetik operasyonuna uygun adaylar kimlerdir?

Bacaklarından şikayetçi hastalarımızı öncelikle detaylı bir muayeneden geçiriyoruz ve operasyon yapılıp yapılamayacağına karar veriyoruz. Uygun Bacaklarda oluşan estetik sorunlar kendi içinde bir çok bölüme ayrılıyor. Kalın bacak, ince bacak, ‘O’ parantez bacak, asimetrik bacak, ‘X’ çapraz bacak ve dalgalı bacak gibi deformasyonları kapsıyor. Bacakta yağlanma en çok kalçada, uyluk ve diz içlerinde oluşuyor. Bu tip yağlanma şekilleri bacağı kısa ve kalçayı düşük göstererek estetik olmayan bir görüntüye yol açıyor.

Çöp Bacak (Kürdan Bacak) Estetiği

Çöp bacak diye bilinen bacakların aşırı ince olması ve bu düzensiz estetik olmayan inceliği her iki tarafta olabileceği gibi tek bacakta da görülebilmektedir. Silikon bacak implatları baldır kaslarının arasına yerleştirilerek sorunlu alanda hacim sağlanarak ince olan bacak diğer bacak kalınlığına kavuşturulur, yada her ikisine de uygulanarak eşitlenerek düzensizliği giderilebilir. Bacaktaki hafif derece eğriliklerde  kişinin kendi yağ dokuları ile yağ enjeksiyonu veya kök hücre yağ enjeksiyonu yapılabilir. Sorunu gidermek için yeteri miktarda yağ dokusu yok ise Hyaluronik asit  ya da aquafilling enjeksiyon yöntemleri kullanılabilir

İlginizi Çekebilir  Vaser Liposuction

Kök hücre yağ enjeksiyonu ile Bacak Kalınlaştırma

Kök hücre ile yağ enjeksiyonu En sık uyguladığım yöntem. Çünkü kişinin kendi dokusu organik, alerji yapmaz ya da fazla uygulanıldığında ek maliyet yaratmaz. Yağ enjeksiyonu kök hücre ile kombine yapıldığında kalıcılık %60-70 oranlarına çıkar. Tek bir seansta 300-400 cc yağ nakledilebilir. Yağ dokusunun alınması için genel verici bölge karın bölgesidir. Ama basen, popo, bel yanları ya da üst bacaktan da yağ alınabilir. Alınan yağ bacak içlerine enjekte edilir. Ayak bileği çevresi ve diz içi bölgesi de yağ verilen alanlara dahil edilebilir: Hastaların çoğu tek seans uygulanılmasından mutlu olur. Ancak yağ miktarı zayıf ya da daha fazla dolgunluk isteyen hastalara 3-6 ay sonra ikinci bir seans yağ enjeksiyonu uygulanabilir. İyileşme hızlıdır. Kişi aynı gün hastaneden taburcu olabilir. Birkaç gün evde istirahat ettikten sonra normal aktivitelerine dönebilir. Erken dönemde istirahat ve bacak elevasyonu iyileşmeyi daha da hızlandırır. Uygulama sonrası hastaya 2-3 hafta diz altı varis çorabı giymesi önerilir. 1 ay içinde şişliklerin hemen hemen tamamı inmiş bacak kalınlığı son şeklini almış olur.

Bacak İmplantı ile Bacak Estetiği Ameliyatı

Bacak implantı uygulaması diğer iki yöntemin uygulanamadığı ya da protez uygulamasını tercih eden hasta grubu için iyi bir alternatiftir. Bacak inceliğinden yakınan hastanın bacakları çok ince olabilir ya da vücutta yeterli yağ rezervi olmayabilir. Bu gibi olgularda kalıcı bir işlem isteniyorsa baldır yani alt bacak protezi ameliyatı iyi bir sonuç verir. Genellikle uygulanan protez kişinin bacak yapısına ve cerrahın tercihine göre değişir. Asimetrik ya da simetrik yapıda, uzun ya da kısa implantlar mevcuttur. Benim genel yaklaşımım mümkün olduğunca hastanın bacak boyuna uygun asimetrik ve uzun implantlar kullanmaktır. Çünkü asimetrik implantlar baldırdaki kas dolgunluğunu sağlayarak daha anatomik bir görünüm sağlarlar. Ayrıca tüm alt bacak hattını içermeleri nedeniyle de daha estetik bir görünüm sunarlar. En büyük dezavantajları ayak bileği ve diz içi üst bölgesine yeterli dolgunluk sağlayamamasıdır. Çünkü teknik olarak protez bu bölgelere uzanmaz. Hem bu bölgelerdeki dolgunluğu sağlamak hem de protez cilt geçişini yumuşatmak için ben her olguma rutin yağ enjeksiyonu da uyguluyorum.

İlginizi Çekebilir  Lipödem

Bacak estetiği için hangi tekniğin kullanılacağı; hastanın bacak yapısına, hastanın dolgunluk beklentisine, işlemin kalıcılığına, iyileşme dönemi için ayıracağı zamana ve hasta-hekim tercihine göre değişebilir. Eğer kişi bacak estetiği nedeniyle bir operasyon istemiyor ve iyileşme dönemi olmasın istiyorsa en uygun yöntem bacağa hazır dolgu uygulamalarıdır. Çünkü kişi aynı gün normal aktivitesine dönebilir ve uygulama klinikte yapılabilir.

Eğer kalıcı bir dolgunluk isteniyorsa en uygun seçenek bacak implantı ya da kök hücre ile yağ enjeksiyonu uygulamalarıdır. Bacak estetiği fiyatı da uygulanan ameliyat yöntemine göre değişiklik gösterebilir.

Bacak Estetiği Ameliyatı Ağrılı mıdır?

Ameliyat esnasında yaptığım uyuşturucu nedeniyle hasta 10-12 saat ağrı hissetmez daha sonrasında ameliyatın ilk günü ağrı kesici kullanmaz ise sızlama hissedebilir, ama ağrı kesici kullanımında böyle bir problem de olmaz

Ameliyat Öncesi Nelere Dikkat Etmeliyim?

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, bu ameliyattan en az 3 hafta öncesinde sigarayı, yara iyileşme gibi sorunlardan dolayı kesmek gerekir. Aynı şekilde kanama gibi sorunlara neden olduğundan dolayı , son 1 haftada kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durmak gerekmektedir. Diabet hastası ise şekerinin, hipertansiyon hastası ise tansiyonunun ameliyat öncesi süreçte kontrol altında olması gerekir

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ