Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Bişektomi (Yanak Estetiği)

bişektomi

Bişektomi Nedir?

Bişektomi yüze daha fazla oval görünüm katmak amacıyla yapılan bir tür yanak inceltme işlemidir. Son yıllarda estetik görünümün en önemli koşullarından biri olarak yüz inceliği kabul edilir.

Hollywood yanak stili ile başlayan bu furya sayesinde artık daha ince ve oval yüz yapısının daha estetik göründüğü kabul edilir. Basit ancak etkili bir estetik müdahale olan bişektomi de yanak içinden bir kesi oluşturularak buradaki fazla yağ dokusu alınır. Böylece daha ince yanaklar ve belirgin elmacık kemiği görüntüsü yaratılır.

bişektomi yanak estetiği
Yanak inceltme işlemi olarak da bilinen bu operasyon, yanak içinden küçük bir kesi oluşturularak bölgedeki yağ dokusunun alınmasıdır. Alınan yağ dokusu sayesinde kişinin yüzü daha ince görünür ve hatları daha keskin hale getirilir. İşlem sonrası aslında kişinin yüz yapısı ters üçgen biçimine getirilir. Daha çok kadınların ilgi gösterdiği bu operasyon sayesinde Hollywood yıldızlarını andıran bir yüz yapısı elde edilir.

Günümüzde fiziksel güzelliğin normları değiştiği için artık daha keskin ve daha net yüz hatları çok daha tercih edilmeye başlamıştır. Eskiden tombul yanaklar güzel olarak kabul edilirken bugün daha çok estetik bir kusur gibi görülmeye başlamıştır. Bunun en önemli nedeni tombul yüz hatlarının estetik görünümden uzak olmasıdır. Artık estetik çizgiler ve görünüm çok daha fazla önemli hale gelmiştir.

Hollywood Yanağı Operasyonu Neden Yapılır?

Yanak inceltme ameliyatı olarak daha çok bilinen bişektomi, aynı zamanda Hollywood yanağı operasyonu olarak da ifade edilir. Bu ismi almasının en temel nedeni, Hollywood yıldızlarının mükemmel oval v incelikteki yüzlerinden ilham alınarak yapılmasıdır. Bu operasyonun temel amacı kare yüz yapısına sahip kişilerde, bu karenin giderilip daha ince ve estetik görünmesini sağlamaktır. Yeterince ince olmayan yüz yapısı, estetik görünümden uzaktır. Bu durumda yanak içindeki fazla yağ dokusu alınarak çok rahat bir şekilde yüz de estetik görünüm oluşturulabilir.

bişektomi-3

Kare yüz yapısı, kişinin yüz hatlarını gizler ve olduğundan daha kilolu görünmesine neden olur. Oysa yanak inceltme operasyonu sonrasında hem yüz daha ince gözükür hem de elmacık kemiklerini daha belirgin hale gelir. Bu yüzden de Hollywood yanağı operasyonu, kadın veya erkek herkes tarafından tercih edilir.

Bişektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu operasyon ayakta tedavi edilen bir estetik müdahaledir. İşlem sırasında hastaya yalnızca lokal anestezi uygulanması yeterlidir. Bazı durumlarda endişelenen veya kaygılı olan kişilere tercihe göre genel anestezi uygulanabilir. Ameliyat sürecine geçildiğinde sırasıyla;

 • Hastanın öncelikle ağız temizliği yapılır. Bu sayede işlem sırasında herhangi bir enfeksiyon oluşumu olması engellenebilir.
 • Lokal anestezi uygulaması yapıldıktan sonra işleme başlanır.
 • Operasyonu gerçekleştirecek cerrah, yanak içine oldukça minik bir kesi atar.
 • Forseps yardımı ile kişilerin yanak bölgesinde bulunan bichat yağ torbaları alınır.
 • Fazla yağ torbaları çıkarıldıktan sonra bölgeye dikiş atılır.

Kimler Bişektomi Yaptırabilir?

Bu operasyon için uygun olmayan bireyler var mı merak ediyor olabilirsiniz. Basit bir operasyon olmasına karşın bazı kişilerin yaptırması uygun görünmez. Bu kişiler;

 • 18 yaşından küçük erkek ve kadınlar
 • Aşırı kilolu veya obezite sorunu yaşayan kişiler
 • 55 yaş üzerinde olan kişiler
 • Hamile veya emziren anneler
 • Sağlık durumu operasyonu geçirmeye uygun olmayan kişiler

Yanak inceltme operasyonu için uygun bir hasta olup olmadığınızı anlamak için doktorunuzla görüşmeniz ve muayene olmanız gerekir. Böylece doktorunuzdan çok daha net cevaplar alabilirsiniz.

Bişektomi kaç yaşında yapılır?

Bişektomi veya Hollywood yanağı operasyonunda yaş şartı 18’dir. 18 yaşından sonra  yanaktaki yağ dokusu otuemuş ve kalıcıdır artık değişmez.

Bişektomi hangi durumlarda yapılmalıdır?

Zayıf olduğu halde yüzün şişman görümünden rahatsız olan yüzün yuvarlak top gibi görüntüsünü kırık üçgen şeklini almak isteyen herkese uygulanabilir bir işlemdir. Kare ya da yuvarlak yüz yapısının üçgen şekline çevrilmesi bu prosedürle sağlanır. Photoshop ya da FaceApp gibi uygulamalarda yüzünüze filtre yapıp daha slim bir yüz yapısı oluşturduğunuzda bu görüntü hoşunuza gidiyorsa bişektomi işlemini düşünebilirsiniz.

bişektomi öncesi sonrası

Bişektomi ile Hollywood yanağı aynı işlem midir?

Bişektomi işlemi yanak yağının alınmasına verilen isimken Hollywood yanağı yanak inceltme estetiğine ek olarak elmacık kemiklerinin ve çene ucunun belirginleştirilmesi amacıyla dolgu ya da yağ enjeksiyonu yapılıp yüzün tümünün V shape yapılmasını içeren birkaç prosedürün birlikte yapılmasına verilen isimdir.

Yanak inceltme en kalıcı yöntemi nedir?

Yanak inceltme estetiği için iğneli lipoliz, Agassi ile eritme ve cerrahi olarak yanak yağının alınması gibi farklı yöntemler vardır. Bunlar arasında hem kalıcı olan hem de kozmetik olarak en çok fark yaratan işlem cerrahi olarak yanak yağının alınmasıdır.

Bişektomi Operasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Yanak bölgesinde bulunan ve Bichat olarak adlandırılan yağ torbaları zamanla azaldığı için bölgede hacim kaybı yaşanır. Bu durumda yanak inceltme operasyonu geçirecek olan kişilerin yüzünde erken yaşlanma söz konusu olabilir. Herkeste aynı etki olmayacağı için bu durumun olup olmayacağını anlamak için detaylı muayene olmanız gerekir.
 • Kişinin yüzünün daha ince ve uzun olmasını sağlayan basit bir operasyondur.
 • Hastalar ayakta tedavi olur ve hastanede kalmalarını gerektirecek bir durum yoktur.
 • Bazı kişiler zayıf olsa da yanak bölgesinde yapısal olarak daha fazla yağ kütlesi vardır. Bu da yanaklarının tombul, kişinin de daha kilolu görünmesine neden olur. Hollywood yanağı estetiği sayesinde bu orantısız görüntü düzeltilir.
İlginizi Çekebilir  Lip lift (Dudak Kaldırma) Ameliyatı

Bişektomi Ameliyatı Öncesi

Bişektomi öncesi dikkat edilecek bazı önemli noktalar sayesinde hasta çok daha rahat bir operasyon süreci geçirir. Operasyonun daha rahat ve komplikasyonsuz geçmesi için dikkat etmeniz gerekenler;

 • Operasyondan 1 hafta öncesinde alkol alımını bırakmanız gerekir. Buna ek olarak iyileşme sürecini olumsuz etkileyeceğinden sigara kullanımı da bırakılmalıdır.
 • Kullandığınız düzenli aspirin veya farklı ilaçlar varsa doktorunuza danışarak bunları bırakmanız gerekir. Özellikle kan sulandırıcı etkiye sahip ilaçların kullanımı bırakılmalıdır.
 • Kronik rahatsızlığınız varsa da mutlaka işlemden önce doktorunuza danışmalı ve eğer bir sakıncası yoksa operasyonu yaptırmalısınız.

Bişektomi Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genel olarak her hastanın iyileşme sürecinin farklı olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak ortalama 14 gün sonra hastada ciddi bir iyileşme gözlemlenir. Operasyon sonrasında iyileşme sürecinde herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız yine bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bu noktalar;

 • İşlemden sonraki ilk 3 gün mutlaka yumuşak besinler ve soğuk içecekler tüketilmelidir. Böylece kanama riski en aza indirilebilir.
 • İşlemden hemen sonra bölgedeki yağ torbaları çıkarıldığı için iltihaplanma durumu olmasın diye gargara yapılması ve ağız hijyenine 10 gün dikkat edilmesi önemlidir.
 • İşlemden hemen sonra aynı şekilde hastanın bir süre kan sulandırıcı etkiye sahip ilaçları kullanmaması gerekir.
 • Ayrıca iyileşme sürecini olumsuz etkilememesi açısından da sigara kullanımına ara verilmesi gerekir.
 • Ameliyattan sonraki 3 gün boyunca 4 saatte bir olmak üzere 15 dakikalık soğuk pres uygulaması yapılmalıdır. Bu sayede şişme ve morarma engellenebilir.
 • Ağız içinin de 7 gün süresince 12 saatte bir olmak üzere tuzlu su yardımıyla gargara edilmesi gerekir.
 • Hastanın operasyondan sonraki 5 gün fiziksel ve ağır aktiviteler yapmaması önemlidir. 5 günün sonunda normal günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz.

Yanak İnceltme Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Yanak inceltme ameliyatı ortalama 30 ila 35 dakika arasında sürer. Lokal anestezi uygulaması, işlemin yapılması ve son dokunuşlar derken en fazla 45 dakika içinde işlem tamamlanır. Yani muhteşem estetik görünüme sahip yanaklara kavuşmak için ayırmanız gereken vakit yalnızca bu kadardır. Operasyondan hemen sonra taburcu edilir ve gündelik yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Bişektomi Ameliyatı Sonuçları

Bişektomi yaptıranlar öncelikle operasyon sonrası yatış gerekmediği için hemen taburcu olur. Hasta hemen gündelik yaşamına geri döner. Bu süreçte enfeksiyon oluşmaması için hastaya doktoru tarafından antibiyotik önerilir. Bu süreçte hem antibiyotiklerin hem de ağız bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması gerekir.

bişektomi-2

Operasyon sonrasında herhangi bir yara izi oluşmaz. Yanak içine yapıldığı için dışarıdan hiçbir şekilde bir iz veya belirti olmaz. İşlemin hemen ardından fark görmeye başlarsınız. Ancak sonuçların tam oturması 6 ayı bulacaktır

Bişektominin Avantajları Nelerdir?

Hollywood yanağı görüntüsü elde etmek amacıyla yapılan yüz inceltme operasyonunun birçok avantajından bahsedilebilir. Bu avantajlar;

 • Kilo verilmesine rağmen bir türlü incelmeyen yanaklar rahatlıkla incelir ve oval bir yüz görünümü sağlanır.
 • Yapılan işleme göre elde edilen sonuçlar oldukça başarılıdır.
 • İsteğe göre yanaktan alınan yağlar, kişinin elmacık kemiklerine enjekte edilebilir. Böylece elmacık kemiği dolgu işleminde de daha kalıcı sonuçlar sağlanır.
 • Yanak inceltme ameliyatı yerine tercih edilebilecek estetik müdahaleler de vardır. Ancak bunların hiçbiri etki ve kalıcılık bakımından bişektomi gibi etkili değildir.

Hollywood Yanağı Estetiği, Bişektomi Ameliyatıyla Mı Yapılır?

Hollywood yanağı estetiği olarak ifade edilen şey yüz bölgesine tam olarak şekil vermeyi amaçlayan işlemleri kapsar. Oysa bişektomi veya yüz inceltme işleminde yalnızca yanak bölgesindeki fazla yağ dokusu alınır. Bu yüzden ikisi aynı etkilere sahiptir. Sadece kişinin yüzünde Hollywood yanağı etkisi yaratılabilir. Hollywood yanağı estetiği olarak ifade edilen işlemde ise kişinin yanak bölgesinden daha fazla yağ alınır ve ayrıca çene ve elmacık kemiklerine de dolgu takviyesi yapılarak daha net bir görünüm yaratılır.

Bişektomi Ameliyatı Sonrasında Oluşabilecek Risk Faktörleri

Bişektomi riskli mi merak edenler için her estetik müdahale de olduğu kadar risk faktörü taşıyan bir operasyon diyebiliriz. Yüz inceltme işleminde bazı risklerin mevcut olduğunu söylememiz gerekir. Bu noktada ne kadar alanında başarılı bir doktorla çalışırsanız o risk faktörleri o kadar azalacaktır. İşlem ne kadar basit olsa da yanlış yapılan bir müdahale sonrasında yüzdeki sinirler zarar görebilir. Bu da kalıcı yüz hasarına ve felcine neden olabilir. Bunun dışında ortaya çıkabilecek riskler şöyledir;

 • Kanama
 • Kesilerin zor iyileşmesi
 • Enfeksiyon
 • Hematom
 • Sıvı birikimi
 • Anesteziye bağlı gelişen durumlar riskleri
 • Şişlik
 • Uyuşma veya diğer his kayıpları
 • Yüz felci
 • Dil bölgesinde yaralanma
 • Asimetrik yüz hatları
 • Yetersiz estetik
 • Kalıcı ağrı
 • Yeniden cerrahi olasılığı
İlginizi Çekebilir  Dudak Estetiği

Bişektomi öncesi sonrası hastanın doktorunun tavsiyelerine uyması tüm bu risk faktörlerinin olma ihtimalini azaltacaktır.

Bişektominin Zararları Var Mı?

Bişektominin zararları yukarıda bahsettiğimiz komplikasyonlar yaşandığında ortaya çıkabilir. Bunların yaşanmaması için öncelikle doktor seçimine çok dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca doktorun tavsiyelerine de mutlaka harfiyen uymanız gerekir. Ayrıca olası ters bir durumda hemen doktorunuza haber vermeli ve erken müdahale edilmesini sağlamalısınız. Komplikasyonlar dışından işlemin bilinen herhangi bir zararı yoktur.

En sık karşılaşılan durumlardan biri yanak içinde enfeksiyon oluşumudur. Bunun için de doktorunuz sizlere antibiyotik tedavisi uygulayacaktır. Tüm bunların dışında bişektomi erkek veya kadın fark etmeksizin herkeste uygulanabilecek zararsız bir işlemdir.

Bişektomi Ameliyatı Fiyatları 2024

Yüz inceltme ameliyatı fiyatları hastanın yanak bölgesinde yapılacak olan işlemlere göre değişiklik gösterir. Hastanın yanak bölgesinde ne kadar miktarda yağ torbası çıkarılacağı önemli bir detaydır. Bununla beraber hastaya lokal ve genel anestezi uygulanmasına göre de fiyat değişir. Hastalara ayrıca yanak inceltme işlemi ile beraber ekstra bir estetik müdahale uygulanacaksa buna göre fiyatlandırma söz konusu olabilir.

Bişektomi fiyatları 35.000 tl ile 60.000 tl arasında değişiklik gösermektedir. Böylece işleme dair de merak ettiğiniz tüm soruların cevabına ulaşabilirsiniz. Bişektomi Ameliyatı Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bişektomi ameliyatı ne demek?

Yüz hatlarını daha belirgin hale getirmek ve yuvarlak yüz hatlarını inceltmek amacıyla yağ alınan cerrahi işlemdir. Bu işlem sırasında, yanak içinde bulunan yağ kalıcı olarak çıkarılır.

Bişektomi ücreti ne kadar?

Bişektomi ücreti birçok faktöre bağlı olarak değişebilir, bu nedenle ücretler farklılık gösterebilir. Operasyonun genel yada lokal anestezi ile yapılması fiyatlandırmada en önemli unsurdur.

18 yaşında bişektomi yapılır mı?

Yüz gelişimi genellikle 18 yaşında tamamlandığı ıcın bazı hastalarda 17 yaşında bile yanak inceltme yapmak mümkündür. Yüz yapısı bu yaşlarda oturduğundan 17 yaşından itibaren operasyona engel durum yoktur.

Bişektomi mi Jawline mi?

Bişektomi ve Jawline işlemleri farklıdır. Yanak içinde bulunan yağ dokusunun cerrahi olarak çıkarılması işlemidir. Genellikle yuvarlak yüz hatlarını inceltmek için yapılırken, jawline işlemi, çene hattını belirginleştirmek ve daha keskin bir çene hattı elde etmek için yapılan bir dizi estetik işlemin bir parçasıdır.

Bişektomi acıyor mu?

Bişektomi genellikle ameliyat sırasında uyuşturularak anestezi altında yapılır, bu nedenle ameliyat sırasında ağrı hissedilmez. Ancak, ameliyat sonrası birkaç gün boyunca hafif ağrı ve rahatsızlık normal olabilir.

Bişektomi kaç cc yağ alınır?

Bişektomi sırasında alınacak yağ miktarı kişinin anatomik yapısına ve isteklerine bağlı olarak değişebilir. Her kişinin yağ miktarı farklı olabilir. Genellikle 2-5 cc arasında yağ alınabilir.

Bişektomi kaç güne iyileşir?

Ameliyat sonrası ilk hafta yüzünüzde hafif şişlik ve ödem olabilir ancak genellikle 1 haftadan sonra ödemler inmeye başlıcak ve yüzünüz küçülecektir. Tam sonucun oturması ise 6 ayı bulmaktadır.

Bişektomi eski haline döner mi?

Ameliyat sonrası aşırı kilo alınması durumunda yanaklarda deri altında yağ birikimi olup 2 kez bişektomi yapılır mı?

İlk bişektomi ameliyatınızda yanak yağı bulunamadıysa ya da hepsi çıkarılmadıysa 2.kez olabilirsiniz. Ancak yanak yağının hepsi alındıysa tekrardan bu operasyonda yağ çıkmayacaktır.

Bişektomi kaç kez yapılır?

Bişektomi genellikle tek bir kez yapılır. Ancak bazı durumlarda cerrahi düzeltmeler gerekebilir. Asimetrik alınması yada yüzde bir taraf yağın alınıp diğer tarafın alınamadığı durumlarda tekrar operasyon yapılabilir.

Bişektomi geçici mi?

Tüm cerrahi prosedürlerde olduğu gibi kalıcı bir işlemdir.

Bişektomi tam olarak ne zaman oturur?

İyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterebilir, ancak genellikle birkaç hafta içinde sonuçlar belirgin hale gelmeye başlar. Tam operasyonu sonucu ise 6.ayda belli olur.

Bişektomi sonrası yüz sarkar mı?

Bişektomi, yüzdeki belirli bölgelerin hacmini azalttığından, bazı durumlarda yüzde hafif bir sarkma olabilir. Ancak bu durum kişinin anatomisine ve cerrahi tekniklere bağlı olarak değişir. Çoğunlukla sarkma ihtimali genç yaşlarda yoktur. 50 yaş ve üstünde ise bu operasyonu olunacaksa yüz germe ile beraber yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Bişektomi sonrası tekrar yağ oluşur mu?

Bişektomi yapılan bölgede yağ hücreleri kalıcı olarak çıkarıldığından, genellikle o bölgede tekrar yağ birikimi oluşmaz. Ancak kilo alımı olması durumunda vücudun diğer bölgelerinde olduğu gini yanak bölgesinde de yağ birikimi olabilir.

Bişektomi iz kalır mı?

Bu ameliyat ağız içeriğinden yapıldığından operasyon sonrası yüzde iz kalma durumu söz konusu değildir.

Bişektomi ameliyatı genel anestezi altında mı yapılır?

Evet, bişektomi genellikle genel anestezi altında yapılır. Ancak küçük bir cerrahi işlem olduğundan çoğunlukla lokal anestezi ile yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Ameliyat sonrası ağrı ve rahatsızlık normal midir?

İlginizi Çekebilir  Yağ Dolgusu – Lipofilling

Evet, ameliyat sonrası bir miktar ağrı, şişlik ve rahatsızlık normaldir. Ancak bu semptomlar genellikle zamanla azalır.

Bişektomiden hemen sonra bu değişimleri görebilir miyiz?

Bazı değişiklikler hemen fark edilebilir ancak sonuçlar tam olarak iyileşme tamamlandıktan sonra belirginleşir, bu süre birkaç hafta veya ay sürebilir.

Bişektomi ile Hollywood yanağı aynı şeyler midir?

Evet, bişektomi ile Hollywood yanağı terimi genellikle aynı işlemi ifade etmek için kullanılır.

Bişektomi başka işlemler ile birlikte yapılabilir mi?

Evet, bişektomi genellikle diğer yüz estetik işlemleriyle birlikte yapılabilir.

Bişektomi ile en sık beraber yaptığınız ameliyatlar nelerdir?

Bişektomi genellikle gençleştirme ameliyatları veya yüz estetiği prosedürleriyle birlikte yapılır. Örneğin, burun estetiği veya yüz germe gibi.

Bişektomi ile birlikte aynı seansta burun estetiği yapılabilir mi?

Evet, bazı durumlarda bişektomi ile burun estetiği aynı seansta yapılabilir. Ancak bu, cerrahın değerlendirmesine ve hastanın durumuna bağlıdır.

Ameliyatla alınan yağlar başka bir bölgeye enjekte edilebilir mi?

Evet, ameliyat sırasında alınan yağlar, vücudun başka bölgelerine enjekte edilebilir. Bu işlem genellikle yağ transferi veya lipofilling olarak bilinir.

Yanak inceltme estetiği sonrası direk eve gidebilir miyim, hastanede yatar mıyım?

Bu, cerrahi prosedürün karmaşıklığına ve hastanın genel sağlık durumuna bağlıdır. Çoğu durumda, yanak inceltme işlemi genellikle ameliyat sonrası birkaç saat gözlem altında tutulduktan sonra eve dönülebilir. Ancak cerrahınızın önerilerini takip etmek önemlidir. Lokal anestezi ile oparasyonu olduysanız klinikte yarım saat takıp sonrası eve gitmeniz engel durum yoktur.

Bişektomi zararları var mıdır? Çok fazla yağ alınırsa ne olur?

Bişektomi operasyonunun herhangi bir zararı yoktur ancak deneyimsiz kişiler tarafından uygulandığında bazı tehlikeler ortaya çıkabilir. Özellikle alınması gerektiğinden fazla yağ alınırsa, bu durumda hastanın yüzünde orantısız bir çöküklük oluşur. Bu da doğal olarak kötü bir görünüme sebep olur.

Doğru oranda yağ alınması için mutlaka uzman ve tecrübeli bir doktordan yardım alınması gerekir. Böylece sorunsuz bir şekilde operasyon tamamlanabilir.

Çok fazla yağ alınması durumunda hastaya ayrıca ikinci bir operasyon yapılır ve alınan yağ dokusu yerine yağ enjeksiyonu yapılabilir. Ancak bu işlemin yapılabilmesi için de en az 1 ay beklenilmesi gerekir.

Bişektomi erkeklere de yapılabilir mi?

Bişektomi operasyonu hem kadınlar hem de erkekler uygulanan estetik bir işlemdir. Erkek hastalar da daha oval ve keskin hatlara sahip bir yüz yapısı için bu operasyonu yaptırabilir.

Yüz inceltme operasyonu sonrası şişlik ne zaman geçer?

Bişektomi işlemi sırasında kesi yapılan bölgede geçici olarak ödem oluşabilir. Burada oluşan ödem ortalama 1 hafta içinde düzelecektir. Sonrasında çok hafif bir ödem kalır ve bu da birkaç hafta sonra tamamen geçecektir.

Bişektomi İşlemi Nerede Hangi Tür Anestezi İle Yapılmaktadır?

Bişektomi ameliyatı basit bir günübirlik işlemdir. Ancak yinede steril şartlarda klinik ortamında yapılması gerken bir müdehaledir. İşlem lokal anestezi (sadece yanak içerisinden yapılan ufak iğneler ile) veya hafif sedasyon (yarı uyur) şeklinde yapılabilmektedir.

Alınan Yağlar Yüzde Herhangi Bir Bölgeye Enjekte Edilebilir mi?

Ameliyat sırasında alınan yağlar ağız içerisinde tükrük ile çıkarılırken kontamine olmaktadır bu yüz bölgesinde küçük deformitelerin kapatılması amacı ile birçok hastamda bu yağları kullanıyorum. Kullanılması durumunda yüzde kisttik oluşumlar olabileceği unutulmamalıdır

Bişektomi Ağrılı Mı?

Bişektomi ağrılı mı veya işlem sırasında herhangi bir şey hissedilir mi konusu da çok merak edilir. Birçok kişi zor ve acılı bir operasyon olduğunu düşünerek, işlemden uzak durabilir. İşlem sırasında herhangi bir acı hissi oluşmaz çünkü tercihe göre lokal veya genel anestezi uygulanır. Hasta için oldukça konforlu bir işlem olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bişektomi kalıcı mı? Bişektomi tekrarlar mı?

Bişektomi,evet kalıcı bir işlemdir. Ameliyat sırasında yanak içerisinde toplu halde bulunan yağ yastıkçıkları dışarı çıkarılmaktadır. Sadece hasta işlemin ardından aşırı kilo alırsa yanağındaki o ince ve keskin hatlar kaybolabilir. Bu da zaten doğuştan Hollywood yanaklarına sahip olsanız bile mümkün olan bir durumdur.

Bişektomi ameliyatı ne kadar sürüyor?

Bişektomi ameliyatı ameliyathane veya klinik ortamında lokal anestezi altında ortalama 30dk – 45dk süren bir işlemdir.

Ameliyat sırasında herhangi bir acı hissedilir mi?

Lokal anestezi ile yapılan bir işlem olduğundan sadece lokal uygulaması sırasında o bölgeye yapılan ince lokal iğneleri hissedilmektedir. İşlem sırasında herhangi bir ağrı, acı vs. hissedilmemektedir.

İşlem sonrası hastanede kalmak gerekir mi?

Bişektomi ameliyatı lokal anestezi ile yapıldığından işlem sonrası kişi aynı gün taburcu olabilmektedir.

Bişektomi ameliyatı yeme içmeyi kısıtlar mı?

Ameliyat sonrası ilk gün sıvı gıdalar ile beslenilmesi önerilmektedir. İlk gün dışında yeme içme kısıtlaması bulunmamaktadır.

İşlem sonrası ödem ve morluk olur mu?

İşlem sonrası yanak bölgesinde bir miktar ödem oluşabilmektedir. Bu şişlik bir hafta içerisinde hızla çözülerek dağılmaktadır.

instagram: ekremkeskin

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ