Dudak Estetiği

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayalım!

Dudak Estetiği

Dudaklar yüzün en dikkat çekici bölgelerinden biridir. Dolgun, biçimli, hafif yukarı dönük dudaklar gençliğin bir belirtisidir. Yaş ilerledikçe dudaklar incelir, içeriye doğru döner. Yerçekiminin etkisiyle ilerleyen yaşlarda ağız köşeleri aşağıya doğru sarkar ve çeneye uzanan derin çizgiler (Marionette çizgileri) oluşur. Alt ve üst dudaklarda ince dikey kırışıklıklar meydana gelir. Bu çizgiler özellikle sigara içenlerde daha erken başlar ve daha belirgin olur.

Estetik müdahalelerle yaşlanmayla oluşan veya yapısal olarak genç yaşta görülen dudak şekil bozukluklarını düzeltmek ve yüzün güzelliğini yeniden kazandırmak mümkündür.

Dudak dolgunlaştırma:

Dudak dolgunlaştırma, dudakları arzu edilenden daha ince olan kişilere, dudakları kalınlaştırma amacıyla yapılır. Bu uygulama, kalıcı implantlar ile, kendi dokunuzla (dermis şeritleri, yağ enjeksiyonu, doku kokteyli) veya dolgu maddelerinin enjeksiyonu ile yapılabilir.

Üst dudak kontör hattına yapılacak dolgu uygulaması ile üst dudak dışa doğru döndürülerek dudağa çekici bir görünüm kazandırılabilir.

Dudağın pembe kısmına yapılan dolgu uygulamasıyla dudağa hacim verilebilir.

Üst dudağın orta kısmındaki filtral kolon dediğimiz iki paralel kabarık çizgiye yapılacak dudak dolgusu ile üst dudağın şekillendirilerek daha çekici hale getirilmesi mümkündür.

Dudak inceltme:

Dudakları arzu edilenden daha kalın olan kişilere yapılır. Dudakların kalın görünmesine yol açan pembe kısmın küçültmesi ve dıştan içe doğru ilerletilmesi ile yapılır. Bu işlem sonunda dudakların iç kısmında hafif bir iz kalır ancak görülebilecek bir yerde değildir.

Dudak gençleştirme:

Dudak gençleştirme, yaşlanma sürecinin dudaklardaki izlerini giderme amacıyla yapılır. Dudakta yaşlı görünümün sebepleri arasında genetik özellikler, güneş hasarı, doğal yaşlanma ve sigara kullanımı sayılabilir. Yaşlı dudakların kenarları sarkmıştır, pembe kısımlarında ve dudak çevresindeki ciltte kırışıklar artmıştır ve dudaklar dolgunluklarını kaybetmişlerdir.

Ağız köşesine yapılan dolgu uygulamasıyla bu bölge yukarı doğru kaldırılabilir ve sonuçta daha mutlu ve genç bir yüz ifadesi kazanılır.

Dudak çevresindeki ciltte oluşan kırışıklıklar (sigara çizgileri) için; nörotoksin uygulaması, dolgu, PRP uygulamaları, kimyasal peeling, dermabrazyon gibi yöntemler kombine olarak kullanılabilir.

Dudaklara tekrar hacim kazandırmak amaçlı yukarıda bahsedilen dudak dolgunlaştırma işlemleri yapılabilir.

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayalım!

INSTAGRAM

Terleme (Hiperhidroz) Tedavisi

Aşırı terlemenizden şikayetçi misiniz? Terleme, ani duygu değişimleri gibi duygusal nedenlerle ortaya çıkabilir ancak çoğunlukla fizyolojik bazı sorunlara neden...

Lip lift (Dudak Kaldırma) Ameliyatı

Lip lift (Dudak Kaldırma) Ameliyatı Üst dudak kısalığı olarak da bilinen lip lifting ameliyatı, üst dudak bölgesinin uzunluğundan memnun...

Popo Estetiği (Brazilian Butt Lift)

Popo Estetiği (Brazilian Butt Lift) Popo estetiği ile dışa doğru çıkık ve dolgun bir popoya sahip olmak sanırım tüm...