Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Labioplasti Ameliyatı

Labioplasti (Küçük dudak Estetiği)

Genital estetik operasyonları arasında en sık yapılan işlem labioplasti ameliyatı yöntemidir. Labium Genital dudaklara verilen isimdir; büyük ve küçük dudaklar olmak üzere ikiye ayrılır.

Büyük dudaklar genital bölgenin sınırını oluştururken küçük dudaklar bunların altında bulunur ve gözükmezler.

Bazı kadınlarda labiumlar arasında asimetri (dudaklardaki biri diğerine göre daha uzun ve sarkık olması) mevcuttur. Labioplasti ameliyatı ile bu asimetrik problem de düzeltilebilir.

Labium minörler normalde dışardan bakıldığı zaman büyük dudakların altında kalırlar ve ereksiyon olmadığı sürece gözükmezler.

Labiumların büyüyüp sarkması ve genişlemesi durumunda genital bölge görünümünü bozmaktadır. Fiziksel ya da psikolojik olarak bu durumun düzeltilmesi ihtiyacını doğurabilir.

Cinsel ilişki sırasında ağrı, İç dudaklardaki fazlalık yüzünden bu bölgede terleme görülebilir. Bu terleme sebebiyle de hastada kötü koku oluşumuna ve mantara rastlanabilir,  kadınlarda mayo ve dar kıyafetler giyerken rahatsız verebilir, bisiklet binerken birbirine sürtmeden dolayı aşınma ve tahriş olma gibi problemler oluşturabilir.

Labioplasti işlemini çoğunlukla klinik ortamında yatış olmadan lokal anestezi ile uyguluyoruz. Labioplasti ameliyatı hasta memnuniyeti yüksek bir operasyondur. Yapılan klinik çalışmalarda %90 hasta memnuniyeti mevcuttur.

labioplasti kişisel konforu arttırmak için yapılan bir işlemdir. Ciddi sağlık sorunu yaratmadığı sürece yapılması acilen yapılması gerekmez.

Rahat kıyafet giyemiyorsanız, sık genital tahriş ve enfeksiyon yaşıyorsanız bu bölgenin estetik görünümünde rahatsızsanız operasyonu düşünebilirsiniz.

Labioplasti ameliyatı kac tl?

Labioplasti yaptırmak pahalı mı? Kişinin anatomisine ve ihtiyacına göre yapılacak işlemler belirlendikten sonra anlaşılır. 1000 euro’dan başlamaktadır. değişebilir. Ayrıca işlemler lokal veya sedasyon anestezisi kullanılarak da yapılabilir, bu da işlemin maliyetini önemli ölçüde etkileyebilir.

Labioplasti (küçük dudak estetiği) nedir?

Vajina iç dudak estetiği ismi ile de bilinir.

Genital bölgede iç dudaklar zaman içerisinde büyür, genişliği artar boyu uzar bu deformasyon meydana geldiği zaman genital iç dudaklar normalde dik bir şekilde dururken kendi üzerine yaprak gibi kıvrılır ve pörsümüş bir görüntü gözükür.

Normalde küçük dudaklar yine vajinada bulunan büyük dudakların arasında ince bir deri kıvrımı şeklinde uzanmaktadır. Bu sebeple dış genital bölgesindeki iç dudakların küçültülmesi ameliyatına labioplasti ismi verilir.

İlginizi Çekebilir  Saç Tedavisi

Bazı kadınlarda büyüme iki taraflıyken bazılarında tek taraflı olarak asimetri mevcut olabilir bu asimetriyi düzeltmek amacıyla da bu işlem yapılabilir.

Labioplasti ameliyatı nasıl yapılır?

Labioplasti genellikle lokal anestezi ile bazen de genel anestezi ile yapılan küçük bir müdahaledir. İşlem sonrası aynı gün taburcu olabilirsiniz.

30-40 dk. süren bir operasyondur.  Sarkık olan dudaklar, eski haline gelene kadar;  olabildiğince genişliği ve uzunluğu küçültülerek estetik görünüm kazandırılır.

Ameliyat sonrası bu bölgeye herhangi bir pansuman uygulanmadan açıkta bırakılır. Ameliyatı adet döneminde yapılmaması önemlidir. Genital akıntı ile birlikte yara iyileşme problemlerine sebep olabilir.

Yara yeri günlük batikon ya da antibiyotikli kremler ile temizlenir. 10-15 gün içerisinde dikişler kendiliğinden eriyecektir.

Ameliyat sonrası ertesi gün duş alabilirsiniz. Havuz, hamam, jakuzi ve denize girmemek ilk 1 ay boyunca gidilmemesi yara açılması ve yara yeri enfeksiyonu olmaması açısından önemlidir.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Labioplasti sonrası 3 gün istirahat etmenizi öneriyoruz. Bu bölgede oluşan ödem ve şişliği azaltmak için buz kompresi uygulaması ilk gün önemlidir. Sıkı iç çamaşırı giyerseniz korse gibi bu bölgeyi sarar ve ödem oluşumunu azaltır.

Belinizi popo kısmından hafif yukarda tutmakta ilk gün için önemlidir.

Genital bölge temizliği bu işlem sonrası önemlidir. Her tuvalete çıkılma sonrasında batikon ile bölgeniz dezenfekte edilmesi öneriyoruz. Ödemlerin inmesi 2-4 haftayı bulmaktadır.

Labioplasti ameliyatı sonrası nelere dikkat etmeliyiz?

  • Hijyenlerine çok önemlidir. Özellikle tuvalet ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra mutlaka bölgenin kuru tutulması gereklidir.
  • Pilates yoga jimnastik tarzı genital bölgeye yönelik açma germe hareketlerinin 1 ay süreyle yapılmamalıdır.
  • Ameliyattan 1 ay sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz.
  • Ameliyat sonrası bir ay boyunca epilasyon ağda veya lazer uygulaması gibi şeylerden uzak durmalısınız.

Labium Neden Büyür?

Yaşla beraber yer çekiminin etkisiyle dokulardaki gevşemeye bağlı olarak, tekrarlayan gebelikler ve genital bölge enfeksiyonları sebebiyle büyüyebilir.

İlginizi Çekebilir  Mezoterapi

Aşırı kilo kaybı sonrasında tüm deri genişler ve gerilir daha sonra içi boşalınca esnekliğini kaybeder buruşuk bir görünüm kazanır.

Vajinanın yüksek oranda alerjen içeren maddelerle ile uzun süreli teması (parfüm, kolonya içeren şampuan, sabun benzeri maddeler vs.) bu probleme yol açabilir.

Kişinin sık oranda vajinit yani vajinal enfeksiyon geçirmesine bağlı genişleme ve sarkma olabilir.

Çok zayıf kadınlarda bu bölge görünmese de labium majörler (büyük dudaklar) yağ doku miktarı az olduğu için küçüktür ve labium minüsler büyük olmadığı halde büyükmüş gibi gözükebilir.

Bazı kadınlarda doğuştan oluşabildiği gibi ergenlik döneminde ki hormanal değişimler sonucunda da oluşabilmektedir.

Labioplasti Kimlere Yapılır?

-Cinsel ilişki sırasında büyüklüğü sebebiyle partnerinizden utanıyorsanız

-Bikini, tayt gibi dar kıyafet giyildiği zaman dıştan görünen belirgin kabarıklık şikâyetiniz varsa

-İdrar yaparken zorlanma, ıkınma gereksinimi sık idrar yolu enfeksiyonu probleminiz varsa

 -Genital bölgenin nemli kalması nedeniyle sık mantar enfeksiyonları, sık vajinal enfeksiyonları varsa

-İç çamaşırı, kot pantolon ve tayt giyimi sırasında sürtünerek tahriş oluyorsa

-Cinsel ilişkide penisin vajinaya girişi sırasında gerilmeye bağlı olarak acı hissediyorsanız bu ameliyat sizin için uygun olabilir.

Labioplasti Ameliyatı (küçük dudak estetiği) Sık Sorulan Sorular

Labioplasti Sonrası Dikiş Alınır Mı?

Labioplasti işlemi sonrası vücut tarafından kendiliğinden emilen ve eriyen dikiş materyalleri kullanılır Bundan dolayı dikiş almaya gerek yoktur.

Labioplasti Doğum Yapmaya Engel Midir?         

Labioplasti ameliyatı sonrası sezaryen ya da normal doğum yapabilirsiniz. Bu işlem sırasında ana rahmi ve doğum yolu hiçbir şekilde etkilenmez.

Labioplasti Sonrası Dikiş İzi Kalır mı?

Labium örtüsü mukoza dediğimiz kendini ıslak ve nemli tutan bir yapısı vardır. Bu bölge göz kapağı ile birlikte insan vücudunda en iyi iyileşen bölgelerden biridir. Dikiş izi kalmaz. Dışardan bakıldığı zaman ameliyat olduğunuz anlaşılmaz.

Labioplasti Sonrası Tekrardan Sarkma Olur Mu? 

Labioplasti kalıcı bir ameliyattır. Çoklu doğum yapılmadığı sürece tekrardan genişleme sarkma ve uzaman beklenmemektedir.

İlginizi Çekebilir  Dermaroller / ”Plus Effect” Tedavisi

Labioplasti ameliyatı sonrası his kaybı olur mu?

Labiumun hemen üst kısmında klitoris denilen bu bölgenin his duyusu ve uyarılmayı sağlayan yer bulunur. Labioplasti ameliyatı sırasında klitorise müdahale genellik etmiyoruz. His problemi bu ameliyattan sonra beklenilmez.

Labioplasti bakirelere yapılır mı?

Kızlık zarı vajina birkaç cm iç kısmında bulunur. Labiumlar ise kızlık vajina dışarısında yer aldığından dolayı kızlık zarına zarar verme ihtimali yoktur. Bakire kadınlarda labioplasti ameliyatı yaptırabilir.

Labioplasti ile aynı zamanda vajina daraltma ameliyatı da yapılabilir mi?

Birçok hastada labium deformasyonuyla birlikte vajinada genişleme mevcuttur. Bu iki ameliyatı birlikte yapmam mümkündür. Hastalar iyileşme sürecini geciktireceği için bu konuda endişelidirler ancak

Labioplasti Ameliyatı İçin Yaş Sınırı Var mıdır?

Bu işlem için 18 yaşını doldurmanız yeterlidir. Doğum yapmanız, yapmamanız, bekâr ya da evli olmanız önemlidir. Genital bölgede sarkma ve genişleme varsa bu görüntüden rahatsız olan herkese yapılabilir.

Labioplasti Doktor Seçiminizde Nelere Dikkat Edilmeli?

Labioplasti ameliyatı her ne kadar fonksiyonel bir ameliyat olsa da estetik bir uygulama olduğu unutulmamalıdır.

Estetik müdahaleler Plastik cerrahlar tarafından tüm ameliyat uygulamalarda uygulanmaktadır. Genital estetik özel bölge estetiği olduğundan hekim seçiminizde dikkat etmelisiniz.

Labioplasti ameliyatı öncesi / sonrası hasta fotoğrafları

Before-after hasta fotoğrafları için kliniğimize gelebilir ya da whatsupp hattından iletişime geçebilirsiniz.

LABİOPLASTİ İSTANBUL

Labioplasti ameliyatı hem kozmetik hem de fonksiyonel açıdan başarı oranı yüksek ameliyatlardır. Lokal ya da genel anestezi ile yapılabilen bu ameliyatın iyileşme süreci kısa ve hasta memnuniyet oranı yüksektir.

Labioplasti ameliyatı fiyatı

Labioplasti ameliyatı fiyatları işlemin lokal ya da genel anestezi ile yapılmasına ve vajinoplasti gibi ek bir işlem uygulanıp uygulanmayacağına göre değişmektedir.

Labioplasti estetiği kliniğimizde tamamen bayan ekip tarafından isteyen hastalara uygulanabilmektedir. İşlem hakkında sormak istediğiniz diğer tüm sorular için dilerseniz yorum bölümünü de kullanarak bizlere sorular sorabilirsiniz. Mutlu sağlık günler dileriz.

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ