Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme; Her yaşta dik memelere kavuşmak mümkün! Sarkık göğüsler için meme dikleştirme ameliyatı yapıyoruz.

Meme Dikleştirme

Mastopeksi göğüsü kaldırmak ve meme dokusuna yeni bir form vermek amacıyla yapılan operasyonun adıdır. Yaşlanma,hamilelik, yerçekimi etkisi,kilo alıp verme,gebelik ve emzirme sürecinde göğüslerde meydane gelen büyümenin etkisiyle  meme dokunuzda deformasyon meydane gelebilir.

Göğüsler Neden Sarkar?

Sık kilo alıp verme, tip mide( bariatrik cerrahi) ameliyatı sonrası , emzirme ve gebelikler sonrası, yanlış sutyen kullanımı yaşa bağlı olarak deri içerisinde bulunan bağların elastikiyet kaybına bağlı olarak göğüslerde sarkma ve deformasyon meydana gelebilir.

Göğüs Dikleştirme ameliyatı kimlere yapılır?

Fiziksel olarak sağlıklıysanız ve tüp mide ameliyatı sonrası kilo vermeniz durduysa

Göğüslerinizin sarktığını ve hacmi kaybettiğini düşünüyorsanız

Göğüsleriniz olması gerekenden daha düz, uzun bir şekle sahipse

Sutyen ile desteklenmediği zaman meme dokunuz meme katlantı bölgesinin altına düşüyorsa

Meme uçlarınız ve meme başı (areola) aşağı dönük duruyorsa

Cildiniz ve meme başında gevşeme varsa

Bir meme diğerinden daha düşük ve sarkık gözüküyorsa meme dikleştirme operasyonu için uygun olabilirsiniz.

Göğüs Sarkmasının Sınıflaması

Evre 1: Eğer meme ucu meme altı çizgisinin hafif altındadır.

Evre 2: Meme ucu, meme altı katlantı çizgisinden 1-3 cm

Evre 3: Meme ucu meme alt katlantı çizgisinin 3 cm’den daha fazla aşağıda ise

Meme Dikleştirme Ameliyatı Teknikleri

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı prensipte sarkamaya sebep olan fazla derinin çıkarılması ve meme dokusunun kendi içinde toparlanarak yukarıya asılması ile yapılan bir ameliyattır.

Sarkma derecesi hafif ise bu operasyon sadece meme başından toparlama ile yapılır.  Meme başı etrafında dairesel bir kesi operasyon tamamlanır.

Sarkma orta derecede ise lolipop şeklinde toparlama yapılır.

İlginizi Çekebilir  Bacak Germe Ameliyatı

Sarkma ileri derecede ise Ters T şeklinde biz iz olacak şekilde toparlama ve dikleştirme operasyonu yapılır. Kesiler yapıldıktan sonra:

Alttaki meme dokusu, meme konturunu ve sıkılığını arttırmak için kaldırılır ve yeniden şekillendirilir.

Meme ucu ve areola doğal, olması gerektiği yüksekliğe getirilir.

Gerekirse, genişlemiş meme başı cildin etrafından kesilerek küçültülür.

Elastikiyet kaybını telafi etmek için aşırı olan göğüs cildi çıkarılır.

Göğüs dikleştirme işleminden sonra sutyen ölçünüzde biraz küçültme fark edebilirsiniz. Göğüsleriniziz hiç küçülmesini istemiyorsanız küçük bir silikon ile göğüs dokunuz desteklenebilir. Ameliyat sonrası ilk haftalar ödem nedeniyle göğüsleriniz biraz büyük gözükecektir. Birkaç ay boyunca göğüsleriniz değişmeye ve yerleşmeye devam edecektir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı İyileşme Süreci

Göğüs dikleştirme operasyonu sonrası erken dönemde operasyona bağlı şişlik ve morluklar olağandır. Operasyon sonrası birkaç gün ağrı kesici ve ödem azaltıcı ilaçlar kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Kol hareketlerinin ameliyat sonrası ilk 1 haftalık süreçte azaltılması iyileşmeyi olumlu olarak etkileyecektir.

Göğüs Dikleştirme sonrası 4. günden itibaren duş alabilirsiniz. Normal hayata dönüş süreniz 5-7 gündür. Bu süre sonunda işe başlayabilir, seyahat edebilir ve uçağa binebilirsiniz.

Kollarınızı üç hafta boyunca omuzlarınızın üzerinden kaldırmaktan kaçının ve bu süre zarfında iki kilodan daha ağır nesneleri almaktan kaçının

Ameliyat sonrası ilk 1 ay meme üzerine yatmamanız gerekmektedir. 1.aydan sonra hafif sporlara bağlayabilirsiniz.

6.haftadan sonra denize girebilirsiniz.

Ağrı ve şişlik, bir göğüs dikleştirme sonrası ilk birkaç ay içinde yavaş yavaş azalır ve ameliyattan yaklaşık 8 hafta sonra tekrar balenli sutyen giyebilirsiniz.

3.aydan sonra ağır sporlar yapmanıza engel durum yoktur.

Hastaların en çok tedirgin olduğu konu dikiş alınmasıdır. Operasyonlarımızda kendiliğinden dökülen dikişler kullanıldığı için dikiş alma gibi bir prosedür bu operasyondan sonra yoktur.

İlginizi Çekebilir  Yağ Dolgusu – Lipofilling

Göğüs Dikleştirme Operasyona Hazırlık

Operasyon öncesi tüm hastalarımıza meme ultrasonu ve mamografi ile meme yapınız değerlendirilir.

Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları meme dikleştirme ameliyatından 7 gün önce kesmeniz gerekiyor.

Şeker hastalığınız varsa kan şekerinizin bu ameliyat öncesinde kontrol altında olması yara iyileşme problemleri yaşamamanız açısından önemlidir.

Göğüs dikleştirme ameliyatında 3 gün önce sigarayı kesmelisiniz ve ameliyat sonrası 3 hafta sigara içmemeniz önemlidir.

Ameliyat gecesi hastalarıma dezenfektanlı bir sabunla duş almalarını ve ameliyata gelmeden önce tüm takılarını çıkartmalarını oje ve makyaj yapmamalarını istiyoruz.

Göğüs dikleştirme ameliyatında ameliyattan 6 saat önce yeme içme kesilmelidir. Ameliyat saatinden 3 saat önce hastanede olmanızı isteyeceğiz. Bu sürede kan tahlilleriniz yapılacaktır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Kadınlarda meme gelişiminin tamamlandığı 18 yaşından itibaren bu operasyonu yaptırabilirsiniz. Bununla birlikte, gelecekteki hamilelik veya kilo dalgalanmaları gibi bazı yaşam olaylarının sonuçlarınızı olumsuz etkileyebileceğini anlamak önemlidir. Daha fazla çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız veya kilo vermek istiyorsanız, meme dikleştirme sonrası deformasyon meydana geleceğini bilmelisiniz.

Meme dikleştirme ve meme büyütme birlikte yapılabilir mi?

Bazı durumlarda, tek başına bir meme dikleştirme istediğiniz sonuçlara ulaşamayabilir. Göğüslerinizin “sönük” olduğunu düşünüyorsanız veya yaşlanma, kilo kaybı veya hamilelik nedeniyle hacim kaybına uğradıysanız, memeye dolgunluk ve şekil kazandırmak için göğüs dikleştirme ameliyatı sırasında meme implantları yerleştirebilir. Bu iki operasyon tek prosedürle birlikte yapılabilir.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Koruyucu Sutyen Kullanımı

Ameliyat sonrası iyileşmeyi hızlandırmak ve ödemi azaltması amacıyla 3 hafta süresince korse kullanılmasını hastalarımıza öneriyorum.

Meme Dikleştirme Ameliyatını SGK karşılar mı?

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Kozmetik amaçlı yapılan bir operasyon olduğu için hiçbir özel sigorta ya da SGK ödemez

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Emzirebilir miyim?

Emzirme için süt bezi ve süt kanallarının korunması gereklidir. Bu operasyonda kliniğimizde süt kanallarını tek parça halinde koruyan teknik kullanıldığı için emzirme ihtimaliniz yüksek olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Vaser Liposuction

Meme Dikleştirmede Göğüs Boyutum Değişecek mi?

Sutyen giyerken meme büyüklüğünden memnunsanız problem yok. Tek başına bir meme dikleştirme, göğüslerinizin boyutunu önemli ölçüde değiştirmez. Göğüslerinizin bir sutyende daha dolgun, daha yuvarlak ve daha iyi görünmesine yardımcı olabilir, ancak göğüslerinizin daha büyük veya daha küçük olmasını istiyorsanız, göğüs büyütme veya küçültme ile birlikte bir göğüs dikleştirme sizin için doğru seçenek olabilir.

Ameliyatsız Göğüs Dikleştirme Mümkün mü

Birçoğumuz spor ile birlikte göğüslerde dikleşme olacağını düşünür. Bu mümkün değildir. Spor yapmayla beraber kas dokularında gelişme meydana gelir. Meme sarkmasında problem meme bağlarında gevşeme meydana gelmesidir. Gevşemiş meme bağlarının tek tedavi metodu ameliyattır.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Hissizlik Olur Mu

Ameliyat sonrası ilk 6 haftada meme başınızda ve göğüs alt bölgenizde his duyusunda azalma meydana gelebilir. Bu süreç geçici olup zamanla meme başı hissiyatınız tamamen normale gelecektir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatı 2024

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları 110.000 tl-140.000 tl arasında değişmektedir. Ayrıca göğüs dikleştirme ameliyatı fiyatlarını belirleyen faktör sizin göğüslerinizin büyüklüğüne, sarkıklığına, uygulanacak ameliyat tekniğine ve beraberinde silikon uygulanıp uygulanmayacağına göre değişecektir. Meme dikleştirme ameliyatı fiyatları için öncelikle muayene olmanız gerekmektedir. Meme dikleştirme ameliyatı ücret bilgisi için kliniğimize 0552 584 84 10 ve 0216 747 95 00 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ