Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction

Vaser liposuction, günümüzde en çok tercih edilen yağ aldırma yöntemlerinden biridir. Yeni nesil vücut şekillendirme yöntemleri arasında yer alan vaser liposuction çok daha güvenli ve sofistike bir cerrahi yöntemdir.

Temel olarak yine bölgesel yağlanmalar kanüller aracılığıyla alınır. Ancak bu yöntemi diğer liposuction yöntemlerinden ayıran en önemli fark, cerrahi operasyon öncesinde işlem yapılacak olan bölgeye verilen yüksek frekanslı ses dalgaları sayesinde yağ lobüllerinin ayrılması ve akışkan bir hale getirilmesidir. Sıvı forma çevrilen yağ partikülleri daha kolay alınabilmektedir.

Vaser liposuction kalıcı mı?

Vaser liposuction’ın etkisi ne kadar sürer? Vaser liposuction, yağ hücrelerinin kalıcı olarak çıkarılmasına yardımcı olur. Bu nedenle, doğru şekilde uygulandığında işlemin sonucu sürekli olarak kalıcıdır. Aşırı kilo almadıkça vücut şekliniz değişmez.

Vaser liposuction kaç kilo verdirir?

Vücuttan yüksek miktarda yağ alınması liposuction ile mümkündür; tek bir seansta sadece sekiz ila on kilo yağ alınabilir. Tek seansta 2.5 ila 4 litre yağ almanın güvenli olduğu kabul edilir, çünkü bu kadar yüksek miktarlarda yağ alınması vücut dengesini bozabilir.

Vaser liposuction ne kadar yağ alınır?

Bir kişinin vücudundan istenmeyen yağların cerrahi olarak çıkarılması vaser liposuction olarak bilinir. Vaser liposuction işlemi sırasında alınacak yağ miktarı, kişinin vücut yapısı, arzuları ve cerrahın önerilerine bağlı olarak değişebilir. İdeal yağ alımı, kişinin vücut ölçülerine ve görünümüne uygun olmalıdır.

Vaser liposuction ameliyatı sırasında alınabilecek yağ miktarı tipik olarak bir seansta beş ila beş litre olabilir. Bununla birlikte, bu miktar bireyler arasında değişebilir ve bir dizi faktöre bağlıdır. Bu faktörler arasında cerrahın deneyimi, hastanın vücut yapısı, yağın alınacağı bölgeler ve hastanın sağlık durumu yer alır.

Vaser liposuction veya herhangi bir liposuction prosedürünü düşünüyorsanız, sizin için uygun olup olmadığını, hangi bölgelere yağ alınacağını ve sonuçların nasıl olacağını tartışmak için bir plastik cerrah veya vaser liposuction uzmanı ile konuşmak önemlidir. Doktor, ameliyatın planını ve sonuçlarını daha iyi anlamak için sizinle çalışacaktır.

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser liposuction tek başına veya farklı vücut şekillendirme işlemleri ile birlikte uygulanabilen cerrahi estetik yöntemidir. Bölgesel yağlanmaların giderilmesi için uygulanan, yeni nesil bir liposuction işlemidir. Standart yöntemlerden farklı olarak, bölgesel yağlanmaların olduğu bölgeye ultrasound verilir ve bu bölgede yer alan yağ lobüllerini ayırarak akışkan bir hale getirilmesi sağlanır. Daha sonrasında kanüller yardımı ile fazla yağ çekilerek alınır.

Yöntem yalnızca fazla yağlanmanın giderilmesi için değil aynı zamanda popo bölgesine dolgunluk verme, göğüs büyütme, yüzdeki çizgilerin giderilmesini sağlama gibi estetik kaygıların giderilmesi için de uygulanabilir.

Vaser Liposuction Sorunlu Bölgeye Nasıl Etki Eder?

Vaser lazer veya liposuction yönteminde, sorunlu bölgeye öncelikle verilen ses dalgaları ile yağların parçalanması ve süt kıvamına gelmesi sağlanır. Bu işlemle birlikte yağ hücreleri, bulundukları yağ lobüllerinden ayrılır.

Daha sonra yağ hücreleri üçlü, ikili şeklinde gruplar olarak serbest kalır. Bu yöntemde, direkt olarak yağ hücrelerine etki edilir ve bu sayede de sinir hücrelerine ve damar yapılarına herhangi bir zarar gelmez. Buda aeliyat sonrası ödem ve morarmanın az olmasını sağladığı gibi iyileşme sürecinin de kısa olmasını sağlamaktadır.

Vaser Liposuction İçin Kimler Uygundur?

Vaser liposuction erkek ve kadın yetişkinlere uygulanabilen cerrahi bir uygulamadır. İşlemi, herhangi bir sağlık engeli olmayan, herkes yaptırabilir. Yalnızca;

 • Hamileler,
 • Emzirme döneminde olanlar,
 • 18 yaşından küçük bireyler,
 • Kronik rahatsızlığı olanlar, işlem için uygun değildir.

Vaser Lipo En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

Vaser lipo vücudun her bölgesine uygulanabilen bir işlemdir. Kadınlarda en çok; karın, basen, bel, bacak, sutyen altı, sırt ve gıdı bölgesine uygulanır. Erkeklerde ise; alt-üst bacak, basen, karın, sırt, bel, baldır ve diz gibi bölgelere uygulanır.

Kilolu olmayan bireylerde, vücudun oranını olumsuz etkileyen, fazla yağlanma söz konusu ise daha orantılı bir vücut yaratmak için tercih edilir.

İlginizi Çekebilir  Lipödem

VASER Lipo Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Kişilere sağlamış olduğu pek çok avantaj vardır. Son yılların en çok tercih edilen, uygulamalarından biri olmasında bu avantajların etkisi çok fazladır. İşlemin sağladığı en önemli avantajlar ve faydalar şöyledir:

 • İşlemde kullanılan ses dalgaları, yalnızca yağ hücrelerini hedef alır. Böylece çevredeki bağ dokulara herhangi bir zarar gelmez.
 • Sinir dokularına herhangi bir zarar gelmediği için aynı zamanda acı hissi minimum olur.
 • Damar yapılarına da zarar gelmediği için kanama çok daha az olur.
 • Hastalar, operasyonun ardından kısa sürede normal hayatlarına geri döner.
 • Ödem, cilt üzerinde hasar ve düzensizlikler minimum seviyede olur.
 • Bu işlem sırasında elde edilen yağlar, halen kullanılabilir durumdadır. Bu sebeple aynı yağlar, dolgu malzemesi olarak da kullanılabilir.
 • Elde edilen malzemenin dolgu maddesi olarak kullanılmasının da ayrıca avantajları vardır. Bu malzeme hem kök hücre bakımından zengin hem de yüksek kalıcılık sağlayan bir uygulamadır.
 • İşlemin ardından, deri üzerinde dalgalanmalara ve düzensizliklere daha az rastlanır.
 • Fazla yağın alınması ile birlikte işlem yapılan bölgede sıkılaşma etkisi de sağlar.
 • Vaser liposuction cihazı günümüzde kullanılan en güvenilir ve etkili uygulamalardan birini sağlar.

Vaser Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

vaser liposuction sonrası hastalara bazı önemli noktalara dikkat ettiklerinde, iyileşme süreci çok daha geçecektir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken noktalar:

 • Operasyonun ardından ortalama 2 ila 3 hafta süresince korse kullanılması gerekir. Böylece toparlanma ve sıkılaşma sağlanır.
 • Ödemin hızlı yok edilmesi ve vücuttan yağ atımının sağlanması için bol sıvı tüketilmesi gerekir.
 • Operasyon sonrasında düzenli olarak egzersiz yapılması ve mutlaka sağlıklı beslenilmesi gerekir.
 • Doktorunuzun önerdiği ilaçları düzenli olarak almanız gerekir.

Vaser Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Hastalar tarafından en çok merak edilen konuların başında gelir. Uygulama sırasında, sorunlu bölgedeki yağ hücreleri, kalıcı olarak bölgeden uzaklaştırılır. Bundan dolayı, vaser lipo doğru biçimde uygulandığı takdirde sonuçlar kesinlikle kalıcı olur.

Üstelik ilerleyen dönemlerde alınan belirli bir kiloya kadar herhangi bir şekilde bölgede tekrar yağlanma olmaz. Tabi aşırı kilo alımı durumunda vücut tekrar deforme olmaya başlayacaktır. Uygulamadan önceki kadar yağlanma sorunu yaşanmayacaktır.

Vaser Liposuction Fiyatları 2024

vaser liposuction fiyatları 2024 yılı için ne kadar miktarda yağ alınması gerektiğine ve işlemle birlikte ekstra olarak yapılacak farklı bir işlem olduğunda fiyat değişir. Genel olarak estetik işlemlerinde fiyat konusunu belirleyen pek çok etmen vardır.

Bu yüzden hasta muayene olmadan net fiyat bilgisi verilmesi zordur. İşleme dair hem daha fazla bilgi almak hem de fiyat bilgisini öğrenmek için uzman doktorumuzla görüşebilir ve muayane olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Vaser Lipo Ameliyatı Sonrası Hastanede Yatmak Gerekir Mi?

Hastaların genel olarak hastanede kalmasına gerek yoktur. Hasta aynı gün içinde taburcu edilir ve evine gidebilir.

Ancak birden fazla bölgeye liposuction uygulandığında 1 gece hastanede kalınmasını öneriyorum. Birkaç gün sonra ise normal hayatına dönebilir.  Zaten son derece basit ve hayatınızı etkilemeyecek bir cerrahi işlemdir.

Vaser Liposuction İşleminin Diğer Liposuction Tekniklerine Üstünlüğü Nedir?

Diğer liposuction yöntemlerinden pek çok önemli özelliği dolayısı ile ayrılır. Yöntemin, diğer liposuction yöntemlerinden ayrılan veya üstün olmasını sağlayan özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Klasik yöntemlere göre en farklı durum ses dalgası kullanılmasıdır. İşlem öncesinde kullanılan ses dalgaları sayesinde yağlar parçalanır ve sıvı hale getirilir. Bu sayede özellikle klasik liposuction yönteminde ortaya çıkan dalgalanma sorunu yaşanmaz.
 • Vaser yağ alma yönteminde yalnızca yağ hücreleri hedef alınır. Diğer yöntemlerde ise bağ dokuları, sinirler ve damarlarda zarar görebilir. Bu da klasik yöntemlerde daha uzun sürede iyileşme ve daha fazla hasar anlamına gelir.
 • Klasik yöntemlere göre vaser lipo yönteminde daha az şişlik, morarma ve ağrı durumu olur. Bu da hastaların daha kısa sürede iyileşmesini sağlar.
 • Vaser liposuction yönteminde kullanılan ses dalgaları sayesinde alınan yağlar tekrar kullanılabilir. Üstelik alınan yağlarda yüksek oranda kök hücre vardır ve bu kök hücreler sayesinde vücudun farklı istenilen bölgesinde iyileşme ve onarım sağlanır.
İlginizi Çekebilir  Fue Saç Ekimi

En etkili ve başarılı yöntemin Vaser olduğunu ifade edebiliriz. Yine vaser lipo yöntemini, diğer yöntemlerle kıyaslayarak sizler de en doğru yöntemi tercih edebilirsiniz. Lazer liposuction daha çok gıdı ve kol gibi sıkılaşmanın fazla olmasının istenildiği hastalara önerebiliriz.

Vaser Lipo Estetik Ameliyatlarla ile Birlikte Uygulanabilir Mi?

Vaser Lipo estetik ameliyatları, diğer pek çok estetik işlemlerle birlikte uygulanabilir. En sık birlikte uygulanan estetik işlemleri; meme küçültme, meme büyütme, karın germe, meme dikleştirme, yüz germe operasyonlarıdır.

Sadece belirli bölgelerden yağ alma ve inceltme işlemleri ile birlikte değil aynı zamanda farklı estetik işlemlerle birlikte de uygulanabilir. Vaser lipo uygulamasında elde edilen yağ hücrelerinin yapısı bozulmaz. Bu yüzden de tekrar yağ enjeksiyonu için kullanılabilir. İşlem sırasında çıkarılan yağları, dolgu malzemesi olarak uygulatabilirsiniz.

Vaser Lipo Sonrası Ne Kadar Süre Korse Giymeliyim?

Liposuction korsesi ne kadar kullanılır konusu üzerinde mutlaka durulması gerekir. Çünkü işlemin ardından belirli bir süre korse uygulanması çok önemlidir. Korse uygulaması yapıldığında, yağ alınan bölgelerde sıkılaşma ve toparlanma sağlanır.

Korsenin mutlaka en az 4-6 hafta takılması gerekir. Bu konuda yine doktorunuzdan detaylı bilgi almanız gerekir. Eğer daha uzun süre kullanmanız gerektiğini tavsiye ederse, mutlaka bu uyarıyı dikkate almalısınız.

Vaser Liposuction Tekrarlanabilir Mi?

Vaser lipo işlemi ile tek seferde bile son derece etkili sonuçlar elde edilir. Ancak bazen kişilerin vücut yağ oranları fazla olduğunda veya tekrar kilo alımı söz konusu olduğunda işlem tekrarlanabilir.

Zaten son derece güvenli bir uygulama olduğundan, herhangi bir zararı yoktur. Ancak yine de tekrar uygulama yapılabilmesi için mutlaka en az 1 yıl beklenilmesi gerekir. Ayrıca operasyonun yenilenmesi konusunda da mutlaka uzman bir hekimle görüşülmesi gerekir.

Vaser Liposuction Ne Kadar Sürer? Etkisini Ne zaman Görürüm?

Tedavi edilecek alanın büyüklüğüne ve farklı alanlara göre değişir. Tüm bunlara karşın işlem ortalama 1 ila 2 saat arasında sürecektir. İşlemin hemen ardından da birçok hastada hemen etkiler görülmeye başlar.

Ancak bu etkiler, kesin sonuç değildir. Kesin sonuçların görülebilmesi için mutlaka en azından 5-6 hafta beklenilmesi gerekir. En iyi sonuçlar da 6 ay gibi bir sürede net bir şekilde sonuçlar görülecektir.

VASER Liposuction Sonrası Ne Kadar Kilo Kaybedilir?

Vaser liposuction kaç kilo yağ alınır ve ne kadar kilo kaybı yaşanır önemlidir. Yağ alım oranı, kişilerin hangi bölgelerinde işlem yapılacağına ve kişinin kilosuna göre belirlenir. Zayıf olan ve belirli bölgelerde yağ fazlalığı olan bireylerde az oranda yağ alımı sağlanır. Daha kilolu kişilerde ise yağ oranı artırılır.

Alınan yağ oranlarına göre de kişilerin yaşayacağı kilo kaybı ortaya çıkar. Bu kilo kaybı ortalama 3 ila 4 kilo arasında olacaktır. Yani işlemle birlikte çok yüksek kilo kayıpları yaşanmayacağını belirtmemiz gerekir. Ancak bu noktada kaybedilen kilo, yağdan gittiği için daha fazla kilo verilmiş gibi bir etki ortaya çıkacaktır.

Emzirme Döneminde Vaser Liposuction Yaptırılır Mı?

Emzirme döneminde yapılmasına uygun değildir. Hamileler ve emziren anneler, her estetik operasyonunda olduğu gibi liposuction yöntemlerinde de sakıncalı olarak görülür. Yapılan işlemlerin herhangi bir zararı veya olumsuz etkisi olmasa da anestezi uygulandığı için sakıncalıdır.

Emziren annelere önerimiz, bu süreçte sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizle vücutlarını bu sürece hazırlamalarıdır. Sonrasında istedikleri gibi liposuction yaptırabilir ve kalıcı sonuçlar elde edebilirler.

VASER Liposuction İşleminin Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Vaser liposuction yan etkisi neredeyse hiç olmayan bir uygulamadır. Zaten son yıllarda klasik liposuction yöntemlerinden daha fazla tercih edilmesinin en önemli nedeni de yan etkilerinin minimum seviyede olmasıdır.

İlginizi Çekebilir  Kaş Kaldırma

Kişinin genel olarak sağlık durumu üzerinde herhangi bir yan etkisi yoktur. İşlemden kaynaklı olarak basit ve geçici bazı yan etkiler tabi ki görülebilir. Bunlar:

 • Basit morluklar
 • Şişlik
 • Ödem
 • Hafif ağrı

Klasik liposuction yöntemlerinde yukarıda belirttiğimiz yan etkiler çok daha şiddetli ve fazla yaşanır. Ancak vaser lipo yönteminde neredeyse minimum seviyede yan etki görülür. Vaser liposuction yapan doktorlar yan etkilerin görülüp görülmeyeceği noktasında önemli bir ayrıntıdır. Ne kadar uzman ve tecrübeli bir doktordan yardım alırsanız, olası yan etkiler de o kadar azalacaktır. Ayrıca doktorunuzun uzmanlığı, yapılan operasyonun başarısını da doğrudan etkileyecektir.

Liposuction’un Sonuçları Ne Kadar Zaman Sonra Görülür Hale Gelir?

İşlem ilk yapıldığı andan itibaren belli olmaya başlar. Ancak bu sonuçlar net sonuçlar değildir. İşlemin ne kadar etkili olduğunu ve kesin sonuçları görebilmeniz için yaklaşık bir 6 ay beklemeniz gerekir.

Vaser liposuction’da Ses Dalgaları Cilde Zarar Verir Mi?

Ses dalgası kullanılarak yapılan bir işlemdir. İşlem sırasında kullanılan ses dalgaları, cilt üzerinde herhangi bir zararlı etkiye sahip değildir. Gönül rahatlığıyla bu işlemi yaptırabilirsiniz. Ses dalgalarının uygulama bölgesindeki tek etkisi, yağ hücrelerinin sıvılaşmasını sağlamaktır.

VASER Liposuction İşlemi Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Başta vaser liposuction olmak üzere tüm liposuction işlemlerinde genel olarak lokal veya genel anestezi uygulanır. Bu sebeple işlem esnasında herhangi bir acı hissi oluşmaz. Ameliyat sonrasında da hafif bir sızlama olabilir.

Vaser liposuction yaptırdım diyenlerin yorumların incelendiğinde genel olarak acı hissinin minimum seviyede olduğu sonucuna ulaşılmaktadır. Gönül rahatlığıyla, herhangi bir acı endişesi duymadan işlemi yaptırabilirsiniz. Vaser liposuction uygulamasına ilişkin daha fazla bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Vaser Liposuction ameliyatı ile minimum ve maksimum alınan yağ miktarı nedir?

Vaser liposuction ameliyatı ile kişilerden alınabilecek yağ miktarı, hastaların vücut yapılarına göre değişir. Çok kilolu olmayan kişilerden ortalama 1-2 litre yağ alınırken, çok kilolu kişilerde ise 7-8 litreye kadar yağ alınabilir. Ayrıca tek bir işlemde yeterli görülmediğinde en az 1 yıl sonra tekrar vaser liposuction işlemi yapılabilir.

Ameliyattan sonra kilo alınması durumunda yağ alınan bölgelerde tekrar aynı yağlanma olur mu?

Yağ hücrelerinin belirli bir kısmı alındığı için, tekrar kilo alınsa da o bölgede eskiye oranla çok daha az yağlanma olacaktır.

Vaser Liposuction ameliyatından sonra çok ağrı oluyor mu?

Diğer liposuction yöntemlerine göre yağların alınmasında selektif yöntemler tercih eder. Bu yönteme göre yağ dokuları tamamen parçalanır ve biraz süt kıvamına gelir. Yöntem sırasında sadece yağ dokularına odaklanıldığı için ağrı ve morarma minimum seviyede olur. Sadece işlemin ardından 4-5 gün ağrı olacak ve o da kısa sürede geçecektir.

Vaser Liposuctionda lokal anestezi mi genel anestezi mi uygulanıyor?

Lokal anestezi uygulanarak da yapılan bu işlemler, genel anestezi altında uygulandığında ise hem hastalar hem de doktorlar için çok daha rahat ve konforlu bir uygulama sağlar. Gıdı bölgesinin alınmasında hastalarıma direk lokal anestezi ile yaptırmalarını öneriyorum. Küçük bir alan oldugundan ağrısı duyusu minimal olmaktadır.

Vaser Liposuction ameliyatlarını hangi aylarda yaptırmak daha uygun olur? Yaz aylarında yapılmasının bir sakıncası var mı?

Operasyonun kış ve bahar aylarında yapılması çok daha uygundur çünkü yaz dönemine kadar süreç tamamlanmış olur. Tabi yaz aylarında uygulanmasının da herhangi bir sakıncası yoktur.

Vaser Liposuction ameliyatı ile selülitlerden kurtulmak mümkün mü?

Vaser liposuction uygulaması ile yağ alımı ile birlikte aynı zamanda selülit görünümü de büyük oranda giderilebilir. Tabi kişinin fiziksel özelliklerine ve tercih edilen yöntemlere göre her yağ aldırma operasyonunda aynı etki beklenmemelidir.

Operasyon sonrasında Vella Smooth uygulaması gibi ek işlemlerle selülit görünümü daha fazla giderilebilir. Ancak bu işlem ile sülülitlerin tamamından kurtulmanın mümkün olmadığı unutulmamalıdır.

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ