Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Bağdat Caddesi Doktor Abdülkadir Noyan sokak No:344 ahenk apartmanı Kat :3 daire 6 Kadıköy İstanbul

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction; hem kadın hem erkeklerde genel anestezi altında ameliyathane ortamında uygulanan işlemdir. Vaser Liposuction Fiyatları 2022 tıklayın.

Vaser Liposuction; Ultrason teknolojisinin kullanım amacı yağ hücrelerinin ultrason ışınları ile sıvılaştırılması ve ince kanüllerle bu eritilen yağ hücreleri vakum (aspirasyon ) yöntemi ile dışarıya alınır. Böylelikle fazlalığın olduğu bölge bu şekilde inceltilmiş olur.

Vaser Liposuctionun Avantajları

Yağ hücrelerinin dışarı alınmasıdır. Bu yöntem ile çok az basınç uygulandığı için diğer dokular zarar görmez böylelikle morarma, şişme gibi yan etkilerde yok denecek kadar azdır. Bu işlemi yaparken ultrason, yalnızca yağ hücrelerini hedefler yağ hücresi dışındaki hücrelere ( kas, deri ) etki etmez

Ultrason enerjisi aynı zamanda ciltteki kollajen ve elastin liflerinin sentezlenmesini uyardığı, daha yoğun ve kaliteli bir şekilde sentezlemeyi artırdığı için cildin yapısı daha sıkı, boşalma sonrasında meydana gelen sarkma gevşeme gibi istemediğimiz etkilerin oluşmadığı bir yöntemdir. Kısaca cilt daha çabuk toparlar, gergin sıkı ve düz bir hale gelir. Aynı zamanda morarma kanama şişme dalgalanma çukur görüntüsü hiç olmaz.

Vaserliposelection Sonrası Kanama Olur mu?

Vaser yöntemi sonrasında ve öncesinde kanama minimum seviyeye indirilir. Genel olarak operasyon sırasında çok düşük miktarda kanama olmaktadır. Bu da hastayı hiçbir şekilde etkileyecek boyutta değildir. Operasyon sonrasında da kanama olma şansı çok düşüktür. Uzman doktorunuzun tavsiyelerini ve dediklerini yerine getirdiğiniz takdirde, kanama noktasında hiçbir sıkıntı yaşamadan eski sağlığınıza kavuşacak ve yeni vücudunuzla birlikte daha öz güveniniz yerinde bir şekilde hayatınıza devam edebileceksiniz. Bu yöntem sayesinde klasik tedavilerde ortaya çıkan kanamalardan kurtulmak ve kanama yaşamamak mümkündür. Mikro düzeyde kanüllerin kullanılması ve teknolojik açıdan son derece gelişmiş cihazların kullanılması tedavi sırasında ve sonrasında yaşanacak yan etkileri en düşük seviyeye indirmektedir.

Vaser liposuction Nasıl Uygulanır?

Vaser liposuction hem kadın hem erkeklerde genel anestezi altında ameliyathane ortamında uygulanması gerekmektedir. Muayene esnasında ön ve sırt olarak yağlı bölgelerin belirlenmesi, kontür düzeltmesi yapılması gerekmektedir.

Vaser liposuction Operasyon Öncesi

Operasyon tarihinden iki hafta öncesinden Aspirin ve E vitamini almayınız. Operasyondan bir gün önce vücuda herhangi bir krem sürmeyiniz.

Vaser liposuction Operasyon Sonrası

Spor ve masaja bir hafta sonra başlanabilir. Doğru yapılan masajla iyileşme süresini hızlandırmak mümkündür. İlaçların aksatılmadan alınmasına dikkat ediniz. Operasyondan iki gün sonra ilk ılık duşunuzu alabilirsiniz. Uygulanan bölgeye göre külotlu varis çorabı veya özel korseyi bir-üç hafta giyeceksiniz.

Vaser Liposculpturing İle Liposuction Arasındaki Farklar Nelerdir?

Eski teknoloji ile uygulanan Liposuction ile ilgili olumsuz duyumlar almış olabilirsiniz. Daha gelişmiş ve güvenli bir yöntem olan Vaser Liposculpturing ile Liposuction arasındaki farklar aşağıda sıralanmışır.

Alan çok geniş olmadığı müddetçe lokal anestezi tercih edilir.

Vaser Liposculpturing’de yağlar küçük kanüller kullanılarak çok hafif basınç ile çekilir. Bu nedenle çevre doku zarar görmez ve iyileşme esnasında dalga şeklinde düzensizliklerin oluşması minimize edilir. Liposuction’de ise büyük kanüller kullanılır. Büyük basınç ile yağ çekildiğinden, çevre dokuya zarar veren koparıcı bir işlem yapılır ve dalgalı cilt görünümü oluşması ihtimali yüksektir.

Vaser Liposculpturing’de operasyon bittikten hemen sonra yürüyerek evinize gidebilirsiniz. Vaser Liposcutpturing’de hasta bir-üç hafta çok sıkı olmayan bir çorap veya korse giymelidir. Liposuction’da ise üç-dört hafta özel korse giymek zorunluluğu vardır.

Vaser Liposculpturing’de dört ile altı haftada ödem kaybolur. Liposuction’da vücuttaki ödemin tamamen geçmesi bir kaç ayı bulur.

Vaser Liposculpturing daha yumuşak ve işlevsel bir yöntem olduğu için doku ve damarlar daha iyi korunur. Liposuction’da yağ çekme sırasında büyük basınçlar kullanıldığı için dokular zorlanıp, zarar görebilir, kanamalar olabilir.

Liposuction Sonrasında İz Kalır Mı?

Tecrübeli ellerde yapılır uygun kesilerde girilirse ameliyat sonrasında iz kalmaz.İnce deliklerden girilerek yapılan ameliyatlardır. Ve özenli şekilde kapatılması gerekmektedir.

Liposuction <— hakkında genel bilgi için tıklayın

No Thoughts on Vaser Liposuction

Yorum Yap

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ