Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Kaş Kaldırma

Birçok kadın çekici bakışlara sahip olmak için kaş kaldırma yaptırmaktadır.

Kaş Kaldırma

Kaş,göz çevresi ve alın bölgesi yaşlanma belirtileri gösteren ilk bölgelerdir. Aynaya baktığınızda, kaşlarınızın düşüklüğü sebebiyle yaşınız sizi olduğundan daha ileri gösterebilir. Gözler, alın ve kaş hem mimikte hem de duygularımızı anlatmada önemli rol üstlenirler.

Kaşlarınızın  düşüklüğü yüzünüzde yorgun bir görünüme neden oluyorsa, kaş kaldırma ameliyatı ile bu probleminizden kalıcı olarak kurulabilirsiniz. Aşağıda kaş kaldırma prosedürleri hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.

İşlem Hakkında ipuçları

Kaş kaldırma, gözle görülür yaşlanma belirtilerini azaltmak için uygulanan estetik bir işlemdir ve çoğunlukla 30 ila 60 yaşları arasındaki kişilerde gerçekleştirilir.

Yaygın kullanılan teknikler şunlardır: klasik kaş kaldırma, endoskopik kaş kaldırma ve temporal kaş kaldırma işlemi, botoks ile kaş kaldırma, ulthera ile kaş kaldırma, dolgu ile kaş kaldırma ve iple kaş kaldırma estetiğidir.

Plastik cerrahlar için yüz estetiğine bütünsel bir şekilde yaklaşmak, yüzün her alanı arasında denge ve uyum sağlamak önemlidir. Cerrahınız size daha pürüzsüz bir yüz görünümü için bir yüz germe ile birlikte önerebilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı nedir?

Genellikle alın kaldırma olarak da adlandırılması ile kaşların düşük pozisyonunu düzeltmek için yapılan operasyona verilen isimidr. Kaş kaldırma ameliyatıyla aşırı sarkmış alındaki deri çıkararak ve alttaki kasların yeniden onarımı yapılarak alın ve kaş bölgenizde, göz kapaklarınız da değişim meydana getirir. Alın kırışıklıklarının görünümünü düzeltilir ve çatık kaş görünümü düzeltilerek üst gözün görünümünü iyileştirilir.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Teknikleri

 • Botoks ile kaş kaldırma

18 yaşından itibaren herkese uygulanabilir. Botoks ile hem kaş çatıklığınız hemde kaşınızın uç kısmını yukarı kaldırmak mümkündür. Tedavi etkisi 6 ay sürmektedir. 6 ay sonra kaşınız eski pozisyonuna gelmektedir. Ayrınca botoks ile kaz ayaklarınızda da işlem sırasında açılma meydana gelecektir.

 • Dolgu ile kaş kaldırma

Yaşla beraber kemik dokuda kayıplar oluşmakta ve şakak bölgesinde yağ dokularda erime meydana gelmesiyle birlikte kaş pozizyonu aşşağı doğrı gelmektedir. Kaş üzerinde bulunan kemik doku üzerine toplam 1cc dolgu uygulanarak kaş yukarı kaldırılabilir. Bu tedavinin etkinliği 12-18 ay arasında sürmektedir.

 • İple kaş kaldırma estetiği

Kalıcı veya geçici tırtıklı ipler kullanılarak kaşı yukarı kaldıran tekniktir. 24-48 ay arasında kalıcılığı olmasının yanın iz olmaması, kesi olmadığından ödem şişlik oluşmadan hemen günlük yaşama dönmenize izin veren uzun dönem kalıcılığı bulunan tekniktir. İple kaş asma tekniğinde 2 çift sağa 2 çift sola toplam 4 çift ip kullanılır.

İlginizi Çekebilir  Yüz Germe

İple kaş asma tekniğinin avantajları;

 • Herhangi bir kesi gerektirmez.
 • Pansuman ve bandaj ihtiyacı oluşmaz.
 • İşlemden hemen sonra sosyal hayatınıza dönüş yapabilirsiniz.
 • İşlem yaklaşık 10-15 dakika sürer
 • Ciltte herhangi bir uyuşukluk olmaz.
 • Ciltteki ince çizgiler yok edilir.
 • Cilde canlılık ve dirilik kazandırır.
 • Zaman içinde tekrar kaş düşüklüğü yaşanmaz.

İple kaş asma fiyatı: Kaş asma işlemi  Fransız askı ipi, PDO ipler ve spring thread (kalıcı silikon ipler) kullanılarak yapılabilir. Bu iplerden hangisinin kullanılacağına göre iple kaş asma ücreti değişmektedir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Neden Düşünmeliyim?

Bazen kirpiklerinizin göz kapaklarınızın üzerinde durduğunu görebilir veya hissedebilirsiniz. Stres veya kas aktivitesinin neden olduğu alın bölgenizde kırışıklıklar ve kaşların daha düşük olmasına bağlı artan göz kapaklarındaki torba görünümü mevcutsa kaş kaldırma ameliyatı bu şikâyetlerinize çözüm olabilir. Ayrıca üst göz kapaklarının aşırı cildini azaltmaya da yardımcı olabilir. Bunu kontrol etmenin basit bir yolu var. Göz kapağınızı ve kaşınızı tutmak için parmağınızı kullanın. Kaşınızın dış kısmını kaldırdığınız zaman görünüşünüz iyileştiriyor gibi görünüyorsa ve üst göz kapağınızda torbalanma azalıyorsa ihtiyacınız var demektir.

Kaş Kaldırma İşleminin Faydaları

Kaş kaldırma işlemiyle;

Kaşların üzerindeki kırışıklıklarınız azalır

Pürüzsüz kazayağı ve alın kırışıklıkları elde edilir

Göz kapaklarının yorulmayla beraber oluşan kapanma problemini ortadan kaldırır

Ağır, sarkık göz kapaklarının sebep olduğu yorgun görünümünü ters çevirir

Yüze daha rahat, dinç ve genç bir görünüm kazandırır.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tüm kaş kaldırma işlemleri birbirine benzemez, kaş ve yüz yapınıza göre uygulanacak teknik değişebilir. Yaşlanma sürecini tersine çevirmek ve doğal görünümlü sonuçlar elde etmek için kliniğimizde kapsamlı bir yaklaşım kullanır.

Kaş kaldırma işleminde kullanılan cerrahi teknikler:

 • Temporal kaş kaldırma: Saçlı derinin içinde doğal olarak gizli bir yerde bir kesi yapılır. Fazla cilt çıkarılır ve tüm alın ve kaşlar kaldırılır kesi yeri kendiliğinden emilen dikişler ile kapatılır. Yara, saçın içinde gizlidir görünmez.
 • Direkt kaş kaldırma: Kesi alın kırışıklığında kaşın birkaç santimetre üzerine yapılır. Bu, kaş kemerin hemen üzerindeki cilt çıkarılarak yapılır. Kesi alın kırışıklığının doğal kıvrımlarında gizlidir. İleri yaşta bu ameliyatı düşünen hastalar için uygun tekniktir.
 • Endoskopik Kaş kaldırma: Saç çizgisinde küçük kesi yapılır ve kaş kaldırmak için bir endoskop (ışıklı optik alet) kullanılır. Tüm kesiler saç çizgisi içinde yapıldığından, bu işlemden sonra yara izi kalmaz. Çoğu hastada morarma ve şişlik minimal olmaktadır.
 • Biplane kaş kaldırma: Bazı hastalar için en çekici görünümü elde etmek için geleneksel ve endoskopik kaş kaldırma teknikleri birleştirilir ve birlikte uygulanır.
İlginizi Çekebilir  Bişektomi (Yanak Estetiği)

Kaş Kaldırma Ameliyatı İyileşme Süreci

Genel anestezi veya lokal anestezi ile sedasyon kullanılarak yapılabilir. Ameliyat süresi kaş kaldırma türüne ve aynı zamanda başka bir prosedürün uygulanıp uygulanmadığına bağlıdır. Kesi yerlerindeki dikişler kendiliğinden erir. Dikiş alma işlemi uygulanmaz.

Hastalar genellikle ameliyat sonrasında çok az ağrı hissederler, ancak alında hafif bir rahatsızlık hissi ve gerginlik hissi yaygındır. Şişme ve morarma ameliyat sonrası 1 haftadan itibaren gerilmeye başlar ve 2.haftadan itibaren tamamına yakını kaybolur

Ameliyat günü: evin içinde ya da hastanede kalırsanız hastane içerisinde yürüyüş yapabilirsiniz. İlk gün soğuk kompres uygulaması önerilir

Ameliyattan 1-2 gün sonra: Duş yapabilirsiniz ve başınız hafif yüksekte yatmalısınız.

Ameliyattan 1 hafta sonra: Çalışma hayatına dönebilirsiniz. Ancak ağır aktivite gerektiren işlerden uzak durmalısınız, bu nedenle başlangıçta sınırlı bir çalışma programı düşünmelisiniz. Makyaj yapabilir ve bu bölgeyi kamufle edebilirsiniz.

Ameliyattan 1 ila 2 hafta sonra: Artık ağrı kesici kullanmadan tüm işlerinizi yapabilirsiniz.

Ameliyattan 2 ila 4 hafta sonra: Yavaş yavaş egzersiz yapabilirsiniz. 4.haftadan itibaren spor yapmaya başlayabilirsiniz.

Ameliyatın olası kısa süreli yan etkileri şunlardır:

 • Kesiler yapılan bölgede geçici uyuşukluk oluşumu
 • Yanaklar ve göz kapaklarında şişlik ve morarma
 • Kafa derisinde uyuşma, zamanla kaşıntı oluşumu gözlenebilir.

Kaş Kaldırma İçin İyi Bir Aday Mıyım?

Yüzün üst üçte birini gençleştirecek bir plastik cerrahi prosedürdür. Her yıl binlerce insan bu işlemi yaptırıyor ve memnuniyet oranı son derece yüksek. Aşağıdaki şikâyetler mevcutsa kaş kaldırma için iyi bir aday olabilirsiniz:

Huysuz, yorgun veya üzgün bir görünüm veren düşük veya sarkan kaş pozisyonu mevcutsa

Alnınızda derin yatay kırışıklıklarda artma meydana geldiyse

Kaşlarınız arasında veya burnunuzun üstünde size çatık görünüm veren. Çizgilenmeler varsa

Gözlerinizin üzerinde aşırı cilt veya yağ dokusu oluştuysa

İlginizi Çekebilir  El Gençleştirme Estetiği

Ağır veya sarkık göz kapaklarınız mevcutsa

Kaş Kaldırma Ameliyatı Kalıcı mıdır?

Deneyimli plastik cerrah tarafından gerçekleştirildiğinde kaş kaldırma ameliyatı sonuçları uzun yıllar devam eden kalıcı bir tedavidir. Bununla birlikte, hiçbir şey normal yaşlanma sürecini durduramaz ve sonunda alın dokularınız zaman ve yerçekimi ile yıllar içerisinde yaşlanmaya devam edecektir.

Kaş kaldırma ameliyatı ne kadar sürer?

Uygulanacak tekniğe bağlı olarak 40-120 dk. arasında kaş kaldırma ameliyatı sürer.

Temporal Lift nedir?

Temporal kaş kaldırma ameliyatının diğer adıdır. Saç içerisinden 2,5 cm yapılan kesiyle kaş ve üst göz kapağı yukarı kaldırılır. Yer çekimi etkisiyle şakak bölgesinde meydana gelen düşme kalıcı olarak 1 saat süren bu operasyon ile düzeltilebilir.

Kaş Kaldırma Fiyatı

Botoks ile iple kaş kardırma ya da ameliyat ile kalıcı kaş kaldırma tekniklerinden hangisinin uygulanacağına göre ücret değişmektedir. Kaş kaldırma ameliyatı ücreti için randevu ve bilgiyi 0552 584 84 10 ve 0216 747 95 00 numaralı telefon ve WhatsApp hattımızdan öğrenebilirsiniz.

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ