Kaş Kaldırma

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayalım!

Kaş Kaldırma Operasyonları

Kaş Kaldırma Ameliyatı ile Çekici Bakışlara Sahip Olunur mu?

Kadınların en etkili iletişimi bakışlarıdır. Birçok kadın çekici bakışlara sahip olmak için kaş kaldırma estetiği yaptırmaktadır.

Kaş Kaldırmak İçin Ameliyat Şart mı?

Kaşa istediğiniz görüntüyü vermek için kaşlarınızı aldırabilirsiniz. Profesyonel bir kalıcı makyaj uzmanı tarafından gerçekleştirilen kalıcı makyaj uygulamasında istenilen şekil verilebilir.

İyi bir plastik cerrah, bakış estetiği konusunda uzmanlaşmış ise, botox ile de kişilere kaş şekli verebilir. Ameliyattan korkan kişilere botox önermekteyiz.

Operasyon Nasıl Yapılmaktadır?

Alın ve saç içi bölgesinden çeşitli yöntemler ile yapılmaktadır. Hangi şekilde nasıl bir operasyon gerçekleştirileceği doktorunuz tarafından oluşturulmak istenen kaş şekli ve yukarı çekme derecesine göre seçilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatında Şekil Nasıl Belirlenir?

Şekil en uygun kaş tipine göre belirlenir. Bunun için öncelikle yüz tipiniz analiz edilir ve ardından kaşlarınızın gözünüz ile olan ve iki kaşın bir biri ile olan mesafesi hesaplanır. Bu hesaplamalara göre kaşın kaldırılma ve gerdirilme oranı saptanır. Bu gibi işlemlerde cerrah tercihi ve cerrahın el becerisi, tecrübesi önemlidir.

Operasyon Acı Verir Mi?

Söz konusu işlem, anestezi altında yapılır ve hasta bişey hissetmez.

Ameliyat Öncesi ve Sonrası

Operasyon öncesinde, tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi bazı önlemler alınmalı. Buna ek olarak doktorun önerilerine uyulmalı. Ameliyat sonrası ise iyileşme sürecinin daha sağlıklı olması için hijyen kurallarına ve yine doktor tavsiyelerine özen gösterilmelidir.

En önemli hususlardan biri ise saçları gerdirecek ve kaşların duruşunu etkileyecek saç toplama şekilleri yapılmamalı ve zorlayıcı mimiklerden bir süre uzak kalınmalıdır.

Operasyon Yöntemleri

Cerrahi işlem dışında bazı teknikler söz konusu olsa da 2 tip cerrahi işlem vardır.

Bunlar ;

Endoskopik kaş kaldırma : Bu yöntemde saç derisi altından çok ince bir kesi açılır ve kesi içinden kanül ile mikro kamera batımı yapılır. Mikro çalışmalr ile kaldırma işlemleri yapılır.

Kaş germe yöntemi ile kaş kaldırma : Kaşın üst kısımdaki alın derisine doğru olan kısımdan kesi açılarak uygun görülen deri / doku çıakrtılır. Daha sonra birbirine uzak olan iki doku gerdirilerek estetik dikiş yapılarak germe ve kaldırma sağlanmış olur.

İşlem Sonrasında Nasıl Bir Görüntü Oluşur?

Operasyon sonrası, muayenede belirlenen görüntüye yakın bir görüntü oluşur. Şaşkın veya değişik görüntüler oluşmaz. İsteğinize uygun olarak daha doğal veya daha yukarıda görüntüler muayene sırasında belirttiğiniz şekillerde operasyon esnasında yapılır.

Kaş Germe Ameliyatı Kaş Kıllarını Etkiler Mi?

Hayır. Söz konusu operasyon kaş kıllarını seyreltmez yada arttırmaz. Çünkü ameliyat, endoskopik ya da germe şeklinde yapıldığı için kaşa direk bir kesi veya müdahale yoktur. Bu nedenle kaşlarda olumsuz bir dökülme söz konusu değildir.

Kaşlar Ne Zaman Alınmaya Başlanabilir?

Ameliyat sonrası, iyileşme dönemi tamamen beklenmeli ve dokuların kaynaşması önemlidir. İyileşme süreci tamamlandıktan sonra kaşlar alınıp kaş kılları şekillendirilebilir.
Kaş kaldırma ameliyatları yüz ifadelerinin en önemli belirleyicisi olan kaşlar için uzun kalıcılık sağlayan operasyonlardır. B0t0x ve dolgu gibi işlemlerin yetersiz kaldığı durumlarda kaş kaldırma operasyonları yapılmaktadır.

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayalım!

Bişektomi – Yanak İnceltme Estetiği

Bişektomi Nedir, Yanak estetiği, Hollywood Yanağı Fiyatı, yanak inceltme estetiği ameliyatı, Bişektomi Estetiği Fiyatları 2020 hakkında bilgiler burada. Bişektomi;...

Terleme (Hiperhidroz) Tedavisi

Aşırı terlemenizden şikayetçi misiniz? Terleme, ani duygu değişimleri gibi duygusal nedenlerle ortaya çıkabilir ancak çoğunlukla fizyolojik bazı sorunlara neden olabilmektedir. Bazı kişilerde oturduğu...

Lip lift (Dudak Kaldırma) Ameliyatı

Lip lift (Dudak Kaldırma) Ameliyatı Üst dudak kısalığı olarak da bilinen lip lifting ameliyatı, üst dudak bölgesinin uzunluğundan memnun...