Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Mezoterapi

Mezoterapi, Günümüzde estetik dermatolojide en sık talep konusu olan yüz estetiği, saç tedavileri ile bölgesel zayıflama ve selülit konusunda en seçkin tedavi biçimini oluşturmaktadır. Mezoterapi; vitamin, aminoasit, mineral, enzim ve bazı ilaçların karışım haline getirilerek deri veya yağ dokusunun altına enjekte edilme işlemidir. Bu sayede istenilen bölgeye hızlı şekilde ulaşılır ve verimlilik arttırılmış olur.

Ağız yoluyla, kas veya damar içine yapılan enjeksiyonlarla alınan ilaçların tümü ilgili hedef organa kadar ulaşması mümkün değildir. Bu yüzden alınan ilacın etkisi sınırlı kalmaktadır. Ayrıca alınan ilaçlar kan yoluyla tüm vücuda yayıldığından diğer organ ya da dokuları da etkileyebilmektedir. Mezoterapi genel anlamda; ilaçların problemli alanlara az miktarda, özel iğnelerle vermek suretiyle kontrol altına alan ya da tedavi eden bir tıbbi uygulamadır. Bu yöntemde ilaçların vücuda genel emilimi çok az olduğu için ilaç kaynaklı yan etkiler en aza indirilmektedir. Yapılan enjeksiyon sayısı; hastaya, tedavi amacına ve enjeksiyonun yapılacağı bölgenin anatomisine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Mezoterapi; selülit ve bölgesel zayıflama için, göz çevresi özel uygulamaları, cilt problemleri (akne, yağlanma artışı, matlık, kuruluk vb) cilt yaşlanması, leke tedavisi, antiaging amaçlı ve saç dökülmelerinin tedavisinde kullanılmaktadır.

Mezoterapi Kullanım Alanları

  • Yüz gençleştirme (Mezolifting)
  • Ergenlik ve Hamilelikte Oluşan Çatlaklar
  • Yara İzleri, akneizleri, skarlar
  • Bölgesel zayıflama ve sellülit
  • Göz torbalanmaları
  • Leke tedavisi
  • Saç ve saçlı deri tedavisi

Yüz mezoterapisi (Mezolifting) Nedir?

Yüz mezoterapisinde yüzdeki yaşlanma belirtilerinin (kırışıklık, cansızlık, lekelenmeler) ortadan kaldırılması hedeflenir. Burada kullanılan ilaçlar vitamin, mineral ve DNA sentezine katılan aktif maddelerden oluşur. Bu ilaçların cilt metabolizmasına katılmasıyla hücre yenilenmesi ve kollajen sentezi uyarılır. Böylece ortaya daha canlı, parlak, gergin kırışıklıkları hafifletmiş bir cilt ortaya çıkar. Botulinum toksini, dolgu, kimyasal peeling gibi uygulamalara uygun bir destek tedavisidir. Haftada bir kez yapılan toplam 5-6 seans genellikle yeterli olur. Seans sayısı tıbbi duruma göre değişebilmektedir. 6 ayda bir tek seans uygulamayla kalıcılık korunur.

İlginizi Çekebilir  Hollywood Yanağı

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ