Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Somon DNA Aşısı ile Gençliğe Dönüş

Somon DNA

Yaşa ve çevresel faktörlere bağlı olarak cildimizdeki hyaloronik asit miktarı azalır. Sağlıksız yaşam tarzı, yoğun ve stresli tempoda çalışma, uygun olmayan makyaj malzemelerinin ve cilt bakım ürünlerinin kullanımı cildin elastikiyetini kaybederek kuru ve mat bir görünüm almasına yol açar. İnce kırışıklıklar oluşur cildin altındaki yağ dokusunda azalmalar meydana gelerek yüzde,boyun bölgesinde sarkmalara yol açar.

Somon DNA ne kadar kalıcı?

Hayır, kalıcı olmayacak. Somon DNA aşısı, kişinin ve çevrenin etkisine bağlı olarak altı ila on iki ay sürer. Aşı etkisini sürdürmek için tekrar uygulanmalıdır.

Somon DNA işe yarıyor mu?

Somon DNA’sının faydalı olup olmadığına dair doğrudan bilimsel bir kanıt yoktur. Sağlık veya kozmetik amaçları için DNA tüketimi veya dışarıdan uygulanması yaygın olarak popülerleşmiş bir fikirdir, ancak bu konuda daha fazla araştırma yapılması gerekmektedir.

DNA, organizmanın genetik kodunu oluşturur ve vücudun birçok işlevini yönetir. Bununla birlikte, dışarıdan alınan DNA’nın veya DNA içeren ürünlerin insan sağlığına veya cilt bakımına olumlu bir etkisi olduğuna dair güçlü bilimsel kanıtlar yoktur.

Kozmetik endüstrisi, cilt bakımı veya sağlık için somon DNA içeren ürünlerin kullanılmasıyla ilgili iddialarla sıklıkla ilişkilendirilir. Bu tür ürünlerin etkinliği hakkındaki söylentiler genellikle klinik olarak test edilmemiş veya bağımsız olarak doğrulanmamıştır.

Somon DNA veya benzer ürünler kullanarak sağlık veya cilt bakımı hedeflerinizi gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, bu ürünleri kullanmadan önce dikkatli bir şekilde araştırmanız ve bir dermatologa veya sağlık uzmanına danışmanız önemlidir. Ayrıca, cilt bakımı ve sağlık alanında kanıta dayalı yöntemlere odaklanmanız, daha güvenilir sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir.

Uygulamadan Sonra Her Sabah Daha Genç Bir Ciltle Uyanın

Somon DNA somon balığı sütünden elde edilir. Yüzde oluşan DNA hasarını onarıyor. Somon DNA diğer adıyla gençlik aşısı bir hücre yenileyicisidir. Cildin içeriğinde çok yoğun olarak bulunan kollagen ve elastin liflerini arttırarak elastikiyet kaybını önlüyor. Bunu yapmasındaki en büyük sır kendisinin 8-10 katı kadar su tutarak anti-aging etkisini ortaya çıkartmasıdır. Uygulama ile yüzdeki nem kaybı gideriliyor, cilt eski parlaklığına kavuşuyor cilt sıkılaşıyor ve göz çevresindeki kırışıklıkları azalıyor. Tüm bu etkileri yaparken de alerjik reaksiyonlar oluşturmuyor. En etkili olduğu bölgeler yüz,boyun ve dekolte bölgesi bunun dışında gebelik sonrası oluşan çatlaklarda ve koyu göz altı morluklarında kullanılabiliyor.

İlginizi Çekebilir  Dolgun ve Doğal Dudaklar

Her cilt tipinde ve her mevsim uygulanan Somon DNA Aşısı yöntemi

İşlem ağrısız olarak muayenehane ortamında yapılıyor. İşlem öncesi yüz temizleniyor ve uyuşturucu krem sürülüp 15-20 dk bekleniyor. Daha sonra aşı 1-2 cm aralıklarla minik damlacıklar halinde incecik iğneler yardımı ile enjekte edilir. Toplamda 30dk süren işlemi 1-3 hafta ara ile 3-4 seans yaptırmak gerekiyor. Yılda 2 kür uygulanması ile de kalıcı sonuçlar elde ediliyor. Bu işlemin en büyük avantajı da işlem sonrası hastalar hemen işlerine geri dönebilmesidir.

Sağlıcakla kalın…

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
Op. Dr Ekrem Keskin

Kaynak: Somon DNA Aşısı ile Gençliğe Dönüş – Op. Dr Ekrem Keskin – Milliyet.com.tr

https://www.milliyet.com.tr/somon-dna-asisi-ile-genclige-donus-pembenar-yazardetay-guzellik-2482906/

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ