Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Dermaroller / ”Plus Effect” Tedavisi

DERMAROLLER Mezoroller, mikro iğneleme ya da dermaterapi diye de bilinen bu yöntem birçok Hollywood ünlüsünün cilt güzelliği sırlarından biridir.

Bu yöntem, silindirik bir tamburun üzerine dizilmiş son derece ince, özel olarak hazırlanmış 200 kadar metal iğneden oluşan bir cihaz aracılığıyla gerçekleştirilir. Hafif basınçla cilde uygulanarak o bölgede istenen derinlikte mikro kanallar açılır. 15-20 dakikada kapanan bu kanallardan; özel serumlar, vitamin ve mineralli solüsyonlar, leke giderici ve cilt yenileyici kremler, büyüme faktörü, peptid ve kök hücre ekstresi içeren ürünler masajla cilde yedirilerek alt tabakalara yoğun miktarda ulaşması sağlanır.

Tedavi hem bu maddelerle, hem de ciltte yaratılan kontrollü hasarı tamir etmek üzere o bölgeye göç eden, cildin kendi tamir edici hücreleri sayesinde gerçekleşir. Cihazdaki 0,5, 1, 1,5 veya 2 mm boylarındaki mikro iğnelerden tedavinin gerektirdiği boy seçilip uygulanır. Hassas ciltlerde 0,5 mm’lik dermoroller kullanılırken sivilce izleri ve çatlaklarda 1,5 veya 2 mm derinlik seçilebilir.

Etkileri

Cilt yenilenmesi ve gençleşmesi Çizgi ve kırışıklık tedavisi Geniş gözeneklerin giderilmesi Akne ve yanık izlerinin tedavisi Lekelerin azaltılması Saç dökülmelerinde köklerin uyarılması

Uygulama

Tedavi öncesi anestezik krem uygulanarak işlemin ağrısız şekilde tamamlanması sağlanır. Uygulamadan hemen sonra ciltte kızarıklık olması doğaldır, bu kızarıklık genellikle 30-45 dakika arasında kaybolur. Aynı gün banyo, havuz, spor gibi aktiviteler önerilmez.

Dermoroller, güneş hassasiyeti yaratmaz. Yaz aylarında bile kullanımı güvenlidir. Cildin bariyer özelliğine zarar vermez. Bu yöntem uygulanan kişiler, günlük hayatlarına devam edebilir ancak gün boyunca güneş koruma kremleri kullanılması önerilir.

İlginizi Çekebilir  Hollywood Yanağı

Tedavinin süresi uygulanan bölgeye ve alınan sonuca göre değişmekle birlikte 3-4 haftalık aralarla 4-8 seansta tamamlanır. Örneğin cilt gençleştirme için 4 seans yeterli olurken ağır akne izleri ve çatlaklıklarda daha derin uygulama ve daha fazla sayıda seans gerekebilir. Tedavi sırasında evde kullanım ürünlerinin kullanılması etkinliğini artırır. Bu yöntemle elde edilen sonuçlar kalıcıdır.

MİKROB0T0x

Mikro (diğer adıyla meso vaya intradermal) b0t0x tekniği geçtiğimiz birkaç sene özelikle ince çizgiler, kırışıklıklar ve bazı akne tedavilerinde kullanılmaya başlandı. b0t0x’un seyreltilmiş dozlarda deri içerisine daha yaygın bir şekilde enjekte edilerek uygulandığı yeni hali ise ‘Mikro b0t0x’ oldu. Bu uygulamada normalden fazla dilue edilmiş b0t0xu cilt altına her yüz yarısı için 100 e yakın noktadan mikroboluslar halinde verilir   Bu uygulama sonrasında yüzde ovalleşme, boyundaki ince çizgilenmelerde azalma olacaktır.

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ