Dermaroller / ”Plus Effect” Tedavisi

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayalım!

DERMAROLLER

Mezoroller, mikro iğneleme ya da dermaterapi diye de bilinen bu yöntem birçok Hollywood ünlüsünün cilt güzelliği sırlarından biridir.

Bu yöntem, silindirik bir tamburun üzerine dizilmiş son derece ince, özel olarak hazırlanmış 200 kadar metal iğneden oluşan bir cihaz aracılığıyla gerçekleştirilir. Hafif basınçla cilde uygulanarak o bölgede istenen derinlikte mikro kanallar açılır. 15-20 dakikada kapanan bu kanallardan; özel serumlar, vitamin ve mineralli solüsyonlar, leke giderici ve cilt yenileyici kremler, büyüme faktörü, peptid ve kök hücre ekstresi içeren ürünler masajla cilde yedirilerek alt tabakalara yoğun miktarda ulaşması sağlanır.

Tedavi hem bu maddelerle, hem de ciltte yaratılan kontrollü hasarı tamir etmek üzere o bölgeye göç eden, cildin kendi tamir edici hücreleri sayesinde gerçekleşir. Cihazdaki 0,5, 1, 1,5 veya 2 mm boylarındaki mikro iğnelerden tedavinin gerektirdiği boy seçilip uygulanır. Hassas ciltlerde 0,5 mm’lik dermoroller kullanılırken sivilce izleri ve çatlaklarda 1,5 veya 2 mm derinlik seçilebilir.

Etkileri

Cilt yenilenmesi ve gençleşmesi
Çizgi ve kırışıklık tedavisi
Geniş gözeneklerin giderilmesi
Akne ve yanık izlerinin tedavisi
Lekelerin azaltılması
Saç dökülmelerinde köklerin uyarılması

Uygulama

Tedavi öncesi anestezik krem uygulanarak işlemin ağrısız şekilde tamamlanması sağlanır. Uygulamadan hemen sonra ciltte kızarıklık olması doğaldır, bu kızarıklık genellikle 30-45 dakika arasında kaybolur. Aynı gün banyo, havuz, spor gibi aktiviteler önerilmez.

Dermoroller, güneş hassasiyeti yaratmaz. Yaz aylarında bile kullanımı güvenlidir. Cildin bariyer özelliğine zarar vermez. Bu yöntem uygulanan kişiler, günlük hayatlarına devam edebilir ancak gün boyunca güneş koruma kremleri kullanılması önerilir.

Tedavinin süresi uygulanan bölgeye ve alınan sonuca göre değişmekle birlikte 3-4 haftalık aralarla 4-8 seansta tamamlanır. Örneğin cilt gençleştirme için 4 seans yeterli olurken ağır akne izleri ve çatlaklıklarda daha derin uygulama ve daha fazla sayıda seans gerekebilir. Tedavi sırasında evde kullanım ürünlerinin kullanılması etkinliğini artırır. Bu yöntemle elde edilen sonuçlar kalıcıdır. .
MİKROB0T0x

Mikro (diğer adıyla meso vaya intradermal) b0t0x tekniği geçtiğimiz birkaç sene özelikle ince çizgiler, kırışıklıklar ve bazı akne tedavilerinde kullanılmaya başlandı. b0t0x’un seyreltilmiş dozlarda deri içerisine daha yaygın bir şekilde enjekte edilerek uygulandığı yeni hali ise ‘Mikro b0t0x’ oldu. Bu uygulamada normalden fazla dilue edilmiş b0t0xu cilt altına her yüz yarısı için 100 e yakın noktadan mikroboluslar halinde verilir   Bu uygulama sonrasında yüzde ovalleşme, boyundaki ince çizgilenmelerde azalma olacaktır.

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayalım!

Bişektomi – Yanak İnceltme Estetiği

Günümüz popüler estetik algısında yuvarlak hatlar yerine keskin ve ters üçgen biçimindeki yüzler güzel ve çekici bulunmaktadır. Yüz yapısı güzellik ve çekiciliğin...

Terleme (Hiperhidroz) Tedavisi

Aşırı terlemenizden şikayetçi misiniz?Terleme, ani duygu değişimleri gibi duygusal nedenlerle ortaya çıkabilir ancak çoğunlukla fizyolojik bazı sorunlara neden...

Lip lift (Dudak Kaldırma) Ameliyatı

Lip lift (Dudak Kaldırma) AmeliyatıÜst dudak kısalığı olarak da bilinen lip lifting ameliyatı, üst dudak bölgesinin uzunluğundan memnun...