Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Karın Germe Ameliyatı

karın germe ameliyatı

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?

Karın Germe Ameliyatı; Hamilelik süreci, kilo alıp verme ve yaşlanmaya bağlı olarak kişilerin karnında gevşeme meydana gelebilir. Bu durumda karın bölgesi sarkık ve kötü görünür. Birçok kişi karın bölgesinde yaşanan bu gevşeme sebebiyle rahatsız olur ve bunun için spor gibi etmenlerle düzeltmeye çalışır. Ancak spor yapmak kişilerin karın bölgesindeki bu sarkmaların toparlanması için etkili değildir. Çünkü bölgede deri fazlalığı oluşur ve bu deri fazlalığının cerrahi müdahalelerle alınması gerekir.

Abdominoplasti olarak ifade edilen karın germe ameliyatı kişinin karın bölgesinde bulunan gevşemiş ve aşırı yağlanmış derinin alınması işlemidir. Karın bölgesindeki deri kilo alma ve hamilelik döneminde alınan kilolar sebebiyle büyür. Daha sonra hamileliğin sona ermesi veya aşırı kilo kaybı ile de iç kısımdaki yağlar eridiği için genişleyen deri aynı şekilde kalır. Bu durumda karın bölgesinde hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkar.

Kişiler ne kadar fazla hamilelik yaşarsa veya kilo alıp verme durumu ne kadar sık yaşanırsa bu deformasyonlar ve sorunlar o kadar artış gösterir. Bu gibi durumlarda da daha fazla bölgedeki derinin toparlanmaya ihtiyacı vardır. Karın bölgesindeki deformelerin giderilmesi için yapılan cerrahi müdahale sayesinde tüm bu deri sarkmaları ve gevşemeler giderilir.

Abdominoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat için tercih edilen yönteme göre ilerleme sağlanır. Hasta daha önce sezaryen operasyon geçirmişse aynı iz bölgesinden tekrar ameliyat yapılır. Daha önceden kesi yoksa da açılan kesinin bikinin içerisinde kalması sağlanır. Yani kişiler operasyondan sonra görünür biz iz kalmaz. Bunun dışında ameliyat yöntemlerine göre aşağıdaki işlem adımları yapılır;

 • Eğer mini karın germe operasyonu yapılacaksa sezaryen operasyonu kadar kesi oluşturulur. Kesi oluşturulduktan sonra yağ fazlalıkları ve çatlamış, sarkmış deri alınır. İşlem esnasında liposuction uygulaması yapılarak belin incelmesi sağlanır. Hastanın deri dokusu kaldırılır ve karın bölgesinde oluşmuş zayıflıkların onarılması sağlanır. Fazla deri çıkarıldıktan sonra deri tekrar yerine dikilir.
 • Tam karın germe işlemi tercih edildiğinde öncelikle büyümüş göbek deliği küçültülür ve şekillendirilir. Sonrasında karın bölgesinde gevşeyen ve yanlara kayan kas dokları gerginleştirilir ve estetik dikişler uygulanarak işlem tamamlanır. Bu operasyonda ödem oluşmaması için dren kullanılır. Ayrıca kas şeklinin düzene girmesi için korse giydirilir ve karın bölgesinde tam toparlanma sağlanır.

Tam karın germe operasyonu tercih edildiğinde ayrıca eğer bölgede fazla yağ deposu varsa işlem öncesi bölgeye liposuction uygulanır. Bölgedeki fazla yap alınır ve hem belin incelmesi hem de yapılan deri alma operasyonu ile tam bir toparlanma sağlanır. Hastanın neresinden kesi oluşturulacağına duruma göre doktor karar verir. Bu noktada hastanın karın bölgesindeki deformelerin durumu ve derecesi önemli bir rol oynar.

Karın Germe Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Karın bölgenizde birçok sebepten kaynaklı olarak deformeler olabilir. Özellikle bu durumun artışına sebep olan hamilelik veya aşırı kilo alıp vermedir. Hamileliğinizin ardından daha güzel bir karın görüntüsüne sahip olmak istediğinizde tercih edebileceğiniz etkili bir işlemdir. Genel olarak bu operasyona gereksinim duyulmasının sebepleri şöyledir;

 • Hamilelik sonrasında karın bölgesindeki deformelerin giderilmesi
 • Kilo alıp-verme sonucunda karın bölgesindeki sarkmaların ve deformelerin giderilmesi
 • Yaşlanmaya bağlı olarak bağ dokuların gevşemesi ve vücudun yer çekimine karşı koyamaması
 • Kişilerin karın bölgesindeki fazla derinin sağlığını olumsuz etkilemesi

Bazı kişiler genel olarak fit bir görünüme sahip olsa da karın bölgesinde aşırı yağlanma olabilir. Bu gibi kişiler karın bölgesindeki fazla yağı aldırdıklarında da ortaya fazla deri çıkar. Bu gibi durumlarda iki operasyon kombineli olarak uygulanabilir.

Karın Germe Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Son yıllarda estetik kaygılar daha fazla arttığı ve kişilerin kilo alıp vermesi daha fazla yaşandığı için bu tip operasyonlara daha fazla kişi başvurmaktadır. Estetik kaygıların artması ile birlikte vücudun güzel görünmesini sağlayan bu tip operasyonlara olan ilgi de artış göstermiştir. Zaten isteyen birçok kişi rahatlıkla bu operasyonu geçirebilir. Yalnızca;

 • 18 yaşını doldurmamış olanlar
 • Hamile veya emziren kişiler
 • Operasyonu geçirmeye sağlık durumu izin vermeyen kişiler ameliyatı olamaz.

Yukarıda yer alan kişilerin dışında karın bölgesindeki deri fazlalığı az olan kişiler yalnızca karın yağlarının alınması işlemi ile de bu durumdan kurtulabilir. Ülkemizde birçok kadının durumu bu kadar hafif değildir ve karın bölgesindeki deri fazlalığı çok daha fazladır. Bu gibi durumda karın bölgesindeki deri fazlalığının giderilmesi ve bölgenin sıkılaştırılması gerekir.

İlginizi Çekebilir  Çene Estetiği

Karın Germe Ameliyatında İyileşme Süreci

Öncelikle kişiye genel anestezi uygulandığı için 1-2 gün hastanede kalmanız gerekir. Bu süre zarfında hastada karın bölgesinde ödem olmaması için dren uygulaması yapılır. Taburcu olduğunuzda bu drenler çıkarılacaktır. Hastanın karın bölgesinde birkaç gün şişlik ve ödem olması çok normaldir. Bunların en aza indirilmesi ve çabuk geçmesi için korse kullanılır.

Hastalar göbek germe ameliyatı sonrasında dik dururken zorluk çeker. Kişinin ilk 1 hafta süresince yürüyüş yapması ancak bunu yaparken dik durmaması gerekir. Bu süreçte yürüyüş yapmak pıhtı atması gibi komplikasyonların yaşanmasını engelleyecektir. Operasyondan sonra hapşırma ve öksürme gibi durumlar karın için basıncınızı artırdığı için ağrıya sebep olabilir. Bu gibi durumlarda ilk hafta uzak durmanız, özellikle hasta olmamaya özen göstermeniz gerekir.

İyileşme sürecinde ameliyattan 4 gün sonra duş alabilirsiniz. Ancak hamam, sauna veya havuz gibi yerlerden uzak durmanız gerekir. İyileşme sürecinin hızlanması için ilk 3-4 hafta yürüyüş yapmaya özen göstermelisiniz. Yürüyüş yapmak kan dolaşımınızı artırdığı içim iyileşme hızınız artacaktır. Ayrıca ödem oluşumu da engellenecektir.

Karin germe işlemi sonrasında ağır sporlara ve fiziksel aktivitelere geçmeniz için birkaç hafta geçmesi gerekir. İyileşme sürecinde masa başı işiniz varsa 10 gün kadar ağır aktiviteli işlerde de birkaç hafta izin kullanmanız daha iyi olacaktır.

Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karın germe ameliyatı öncesi kişilerin bazı noktalara dikkat etmesi sayesinde operasyon çok daha kolay geçecektir. Öncesinde dikkat ettiğiniz unsurlar ayrıca operasyon sırasında yaşanabilecek komplikasyonları da engeller. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken unsurlar;

 • Öncelikle operasyonu gerçekleştirecek iyi bir doktor bulmanız gerekir. Unutmayın ki en basit estetik ve cerrahi müdahale de bile doktorun tecrübesi ve uzmanlığı önemlidir.
 • Doktorunuzla birlikte sizler için en uygun olan operasyona karar vermelisiniz.
 • Operasyondan önce kan sulandırıcı etkiye sahip aspirin ve benzeri etkiye sahip ilaçları kullanmamanız gerekir.
 • Ağrı kesici ilaçların da aşırı kullanılmaması önerilir.
 • Genel anestezi uygulanacağı için operasyondan önceki 8 saat boyunca bir şey tüketmemiş olmanız gerekir. Öncesinde de midenizi rahatlatacak ve sizleri rahatsız etmeyecek yiyecekler tüketmelisiniz.
 • Vitamin hapı kullanıyorsanız dikkatli olmanız gerekir.
 • Operasyondan önceki en az 3 gün öncesinde sigara ve alkol tüketimini bırakmanız gerekir.
 • Kabız olmanıza neden olabilecek yiyecek ve içeceklerden uzak durmanız gerekir.
 • Hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak bu operasyona hazır olduğunuzdan emin olun.

Karın veya göbek estetiği öncesinde yukarıda belirttiğimiz huşulara ek olarak düzenli olarak kullandığınız ilaçlar var ise doktorunuza mutlaka bu konuda bilgi vermeniz gerekir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyat sonrası da ahastaların bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Bu sayede iyileşme süreci hızlanacak ve enfeksiyon ve benzeri sorunlar yaşanmayacaktır. Doktorunuz operasyon sonrası sizleri zaten bu konuda gerektiği şekilde bilgilendirecektir. Bizler yine de ameliyattan sonra nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgi vereceğiz. Şöyle ki;

 • Doktorunuzun önerilerine harfiyen uyun ve özellikle önerdiği ilaçları eksiksiz ve düzenli alın.
 • Ameliyattan sonra birkaç hafta ani hareket etmekten kaçının.
 • İyileşme sürecinde ve ameliyattan hemen sonra çok fazla dar kıyafet tercih etmeyin.
 • Karın bölgenizi ve dikişlerinizi darbelere karşı koruyun.
 • Eğilip, doğrulurken ve yatarken mutlaka yardım alın. Kendi başınıza hareket etmeye çalışarak dikişlerinizi zorlamayın.
 • Yeterli miktarda sıvı almayı unutmayın.
 • Fiziksel hareketler noktasında dikkatli olun. Sadece düzenli olarak, kendinizi de çok fazla zorlamadan yürüyüş yapın.
 • Doktorunuzun belirttiği şekilde beslenin ve sizi kabız edecek veya gaz yapacak gıdalardan uzak durun.
 • Gerekli durumlarda psikolojik destek almaktan çekinmeyin.
 • Düzenli olarak mutlaka kontrollerinize gidin ve olası sorunlarda hızlı müdahale edilmesini sağlayın.

Karın ameliyatı sonrasındaki iyileşme süreci sezaryen ameliyat olan kişilerin yaşadığı süreçle çok benzer. Daha önce o operasyonu geçiren kişiler az çok süreci tahmin edebilir. Bu süreçte kendinize ne kadar dikkat eder ve uyarılara uyarsanız o kadar rahat bir süreç geçirebilirsiniz.

Abdominoplasti Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Karın germe ameliyatı acılı mı veya operasyon sırasında kişiler herhangi bir rahatsızlık duyar mı konusu da önemlidir. Birçok kişi ameliyat sırasında acı hissedeceği düşüncesi ile genellikle bu operasyondan kaçınır. Ancak operasyon sırasında çoğunlukla genel anestezi uygulandığı için hasta farkında bile olmaz. Bazı durumlarda lokal anestezi uygulanır ki yine bu durumda da acı hissedilmez. Operasyondan sonra iyileşme sürecinde ağrı hissi ne yazık ki olabilir. Bu ağrı durumu kişiden kişiye değişir.

Operasyon sonrasında acı hissinin azalması için doktorunuz sizlere ağrı kesici verecektir. Bunun yanı sıra eğik pozisyonda yürümeniz acı hissinin daha az olmasını sağlayacaktır.

Karın Germe Ameliyatında Kullanılan Yöntemleri

Karın germe işlemi için tercih edilen cerrahi müdahaleler de kendi içinde farklı çeşitlere ayrılır. Kişinin karın bölgesindeki sarkmalar ve deformelere göre uygulanacak olan yöntem çeşidi değişiklik gösterir. Hangi yöntemin veya cerrahi müdahalenin uygulanacağına doktor ile birlikte karar verilir. Karın germe ameliyatında kullanılan yöntemler aşağıdaki gibidir:

Mini Karın Germe (mini abdominoplasti) Estetiği

Kİşinin karın bölgesindeki deformeler ve sarkmalar az olduğunda tercih edilir. Bazı kişilerde hem kilo alıp verme durumu hem de hamilelik sonrasında karın bölgesindeki deformeler daha az olur. Bu durum genellikle yaşlanmaya bağlı olarak yaşanan deri gevşemelerinde de sık karşılaşılan bir durumdur. Bu kişilerin yaşadığı deformeler ayrıca genellikle göbek seviyesinin altında yer alır.

İlginizi Çekebilir  Meme Rekonstrüksiyonu

Mini karın germe işlemlerinde operasyon için daha küçük bir kesi oluşturulur. Sezaryen operasyonunda olduğu gibi küçük bir iz oluşturulur. Göbek deliğinin çevresine herhangi bir kesi yapılmasına gerek yoktur. Ortalama 90 dakika süren bu operasyon sonucunda bölgedeki fazla cilt derisi çıkarılır. Ayrıca liposuction işlemi ile kişinin bel bölgesi inceltilerek güzel bir görünüm elde edilir.

Tam Karın Germe Operasyonu

Bu operasyona genellikle göbek deliğinin çevresindeki kasların birbirlerinden ayrılması ve uzaklaşması sonucunda karın aşırı deforme olmuş hastalara uygularız. Bu operasyona daha çok aşırı kilo kayıplarında ve hamilelik sürecinde fazla kilo alan kişilerde başvurulur. Operasyon sırasında karın bölgesinde birbirlerinden ayrılan kaslar birbirlerine yaklaştırılır ve ortaya çıkan fazla deri de alınır. Daha kapsamlı bir operasyon olduğu için genel anestezi uygulanarak yapılır ve işlem ortalama 3-4 saat sürer.

Ameliyat sırasında kişinin karın bölgesinde kasıkları ve göbek deliğinin üst kısmından dikey olarak veya yatay olarak kesiler oluşturulur. İşlemle birlikte karın bölgesinde göbek üstü ve altındaki gevşemeler, fazla yağ dokuları, çatlaklar başarılı bir şekilde götürülür. Oldukça kapsamlı bir operasyon olması sebebiyle işlemin ardından çok iyi bir görünüm sizleri bekler.

İzsiz Karın Germe Ameliyatı (Endoskopik Karın Germe)

Mini karın germe operasyonuna benzer bir işlem olan endoskopik karın germe işlemi karın bölgesindeki hafif sarkmaları gidermek için tercih edilir. Karın bölgesinde ciddi sarkmaları olmayan ancak hamilelik döneminde kaslarında ayrışma yaşayan kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Operasyon sırasında hastanın göbek deliğinden girilir ve bölgedeki kasların onarılması sağlanır. İşlem sırasında herhangi bir kesi oluşturulmadığı için iz oluşmaz.

İşlem sırasında ayrıca karın bölgesinde vaser liposuction yapılarak incelme sağlanır. İşlem karın bölgesinde fazla deri olan kişiler için uygun değildir.

Genel Anestezi Mi Uygulanır?

Karin germe ameliyati sırasında hangi yöntem tercih edilirse edilsin veya kapsamı ne olursa olsun genel anestezi uygulanır. Yüksek riski olan bir operasyon değildir ancak yine de genel anestezi uygulanarak hastanın rahat etmesi sağlanır. Özellikle tam karın germe işleminde daha fazla kesi oluşturulduğu için hasta panikleyebilir. Hastanın rahat etmesi ve yapılan operasyondan hiçbir acı hissetmemesi için genel anestezi tercih edilir.

Karın Germe Estetiği Ne Kadar Sürer?

Karın germe operasyonu uygulanacak olan ameliyata göre değişiklik gösterir. Ortalama 1,5-2 saat arasında süren bir işlemdir. Mini karın germe operasyonları sıklıkla 90 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Tam karın germe ameliyatı ise 2 saatten başlayarak duruma göre 3-4 saatte sürebilir. Bu tip estetik operasyonlarda alanında uzman bir doktordan yardım aldığınızda süreç çok daha rahat geçecek ve operasyondan kaynaklı yaşanabilecek komplikasyonlar minimuma inecektir.

 Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Karın germe ameliyatı riskli mi veya riskleri nelerdir konusu, operasyonu düşünenlerin mutlaka bilmesi gereken şeylerdir. Karın germe operasyonu ülkemizde son yıllarda çokça tercih edilen bir operasyon olmuştur. Birçok kişi uzman estetik ve plastik cerrahları tarafından gerçekleştirilen bu operasyon ile başarılı sonuçlar elde etmektedir. Kişilerde yaşanan bazı komplikasyonlar ve riskler elbette ki vardır. En sık yaşanan komplikasyonlar enfeksiyon, kanama, pıhtı atması, sıvı birikimi ve ameliyat izinin kötüleşmesidir. Bu gibi durumlarda;

 • Enfeksiyonun engellenmesi için kişilere antibiyotik kullanımı önerilir. Eğer bir enfeksiyon veya apse oluşumu varsa da bunların içi boşaltılarak düzeltilir.
 • Pıhtı atma durumunda hastanın bu sorunla karşılaşmaması için varis çorabı önerilir. Buna ek olarak düzenli yürüyüş sayesinde problem önlenebilir.
 • Hastalar eğer şeker hastası değilse ve sigara kullanmıyorsa ameliyat izlerinin kötü yaraya dönüşmesi oldukça düşük bir ihtimaldir. Bu sorun yaşandığında hastaya ekstra olarak leke tedavisi uygulanabilir

Her cerrahi müdahalede olduğu gibi karın germe işlemlerinde de bazı riskler mevcuttur. Her şeyden önce genel anestezi altında yapılan bir işlemdir ve buna bağlı olarak bile bazı komplikasyonlar gelişebilir. Bu süreçte doktorunuzun tavsiyelerine ne kadar uyarsanız o kadar sorunsuz bir süreç sizleri bekler. Mutlaka doktorunuzla iletişim halinde olmalı ve gerekli durumlarda ondan destek almalısınız.

Karın Germe Estetiği Sonrası Hamilelik

Henüz hamilelik yaşamamış bireyler, aşırı kilo verme sonucunda da karın bölgesinde esneme ve sarkma sorunu ile karşı karşıya kalabilir. Bu gibi durumlarda sırf hamile kalma ihtimali var diye operasyondan vazgeçmesine gerek yoktur. Ancak hamilelik planlamasını da iyi yapması gerekir. Çünkü ameliyattan sonra hamile kalmak için en az 1 yıl beklemeniz gerekir.

Karın gerdirme ameliyatı sonrasında hamile kaldığınızda ayrıca karın bölgenizde yine gevşemeler olabilecektir. Tabi bu gevşemeler ve sarkmalar operasyondan önceki kadar olmayacaktır. Yine de tekrar gevşeme ve sarkma durumu olacağı unutulmamalıdır.

Hamilelik Sonrası Karın Germe Ameliyatı

Hamilelik sonrası karın germe ameliyatı ülkemizde en çok tercih edilen dönemleri ifade eder. Hamilelik sonrasında kişilerin karın bölgesinde çatlak, deforme ve sarkmalar yaşanır. Bu süreçte çok fazla kilo alındığı için bölgenin gevşemesi çok normaldir. Hamileliğin bitişi ile birlikte eğer hasta karın germe operasyonu geçirmek istiyorsa öncelikle hamilelik sürecinde almış olduğu kiloları vermek durumundadır. Eğer hamilelik sürecinde alınan kilolar hala duruyorsa kişiler için operasyon uygun olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir  Dudak Estetiği

Hamilelik sonrası ayrıca kişilerin en az 6 ay kadar beklemesi gerekir. Ayrıca bu süreçte bebeğinizi emzirmeyi de bırakmış olmanız gerekir. Emzirme döneminde bilindiği gibi kişilerin herhangi bir cerrahi operasyon geçirmesi doğru değildir. Deri aldırma ameliyatı gibi operasyonları düşünenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer unsur da tekrar ne zaman hamile kalınacağıdır. Eğer yakın zamanda tekrar hamile kalmayı düşünüyorsanız yeterli verimi alamazsınız. Bunun yerine tekrar hamile kalıp, süreci tamamladıktan sonra operasyonu geçirmeniz çok daha iyi olacaktır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında Karın Germe

Tüp mide ameliyatı sonrası karın germe işlemine çok fazla ihtiyaç duyulur. Çünkü bu operasyon sonrasında hızlı bir şekilde kilo verilir. Bu kilo vermeye bağlı olarak da karın bölgesinde o rahatsız edici fazla deri görüntüsü ortaya çıkar. Bu yüzden de aslında tüp mide ameliyatı sonrasında karın germe operasyonu bir ihtiyaç olarak doğabilir. Ancak bu operasyon sonrası karın germe işlemi için kilo vermenizin tamamen durması gerekir. Yani tüm kilo fazlalığınızdan kurtulmanız gerekir.

Tüp mide operasyonu sonrasında hastanın 1 yıl beklemesi ile yeterli seviyede kiloyu vermesi tamamlanacaktır. Eğer operasyondan sonra 1 yıl geçmiş olmasına karşın hasta hala kilo vermeye devam ediyorsa ideal kilosuna ulaşması beklenir. İdeal kiloya ulaşıldığında rahatlıkla karın estetiği yapılabilir.

Ameliyat Sonrasında İz Kalır Mı?

Karın germe ameliyatı sonrası iz durumu kişiden kişiye değişen bir durumdur. Genel olarak işlemin yapıldığı bölgenin bikini bölgesinde kalması sağlanır. Bunun yanı sıra oluşan yara izinin iyileşmesi için kişilerin de bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerekir. Sigara kullanımı özellikle yaraların iyileşmesini engelleyen önemli bir sorundur. İlk aylarda izler kırmızı-pembe bir görünüme sahip olur ancak 6 ay gibi bir sürenin sonunda izler daha soluk bir renge dönüşür.

Operasyonun üzerinden 1 yıl geçtiğinde ise izler iyice belirsiz hale gelebilir. İzler genellikle sezaryen izlerine benzer. Zaten daha önce sezaryen operasyonu geçirenlerde işlem aynı bölgeden yapılır ve tekrar başka bir kesi oluşturulmaz.

Karın Germe ve Liposuction Beraber Yapılır Mı?

Karın germe operasyonu ile birlikte sıklıkla liposuction işlemi yapılır. İkisi birlikte tek bir operasyonla yapılabilir. Kişilerin daha iyi bir bel oyuntusuna sahip olması ve sonrasında tekrar gevşeme ve sarkıklık olmaması için hatta birlikte yapılması önerilir. Liposuction sayesinde karın bölgesindeki fazla yağ birikintisi ve deri alınır ve sonrasında karın germe işlemi ile beraber mükemmel sonuç elde edilebilir.

Ameliyatsız Karın Germe Mümkün Mü?

Cerrahi müdahale istemeyen hastaların çok sık sorduğu sorudur. Hafif kilo kayıplarında veya hamilelik sürecinde az kilo alınmasında karın bölgesinde çok fazla tahribat olmadığı için belki cerrahi müdahaleye gerek olmayabilir. Ancak bu süreçte de yine kişinin yeterli seviyede spor yapması, sağlıklı beslenmesi ve takviye olarak ürün kullanması gerekir. Ancak yüksek miktarda yaşanılan kilo kayıplarında ister istemez fazla deri ortaya çıkar. Bu durumda da bu fazla derinin mutlaka alınması gerekir. Yani aşırı kilo kaybı sonucunda ortaya çıkan karın deformasyonlarında cerrahi müdahale şarttır.

Sıkça Sorulan Sorular

Doğum sonrası çatlaklar karın germe ile geçer mi?

Doğum sonrası veya kilo vermeye bağlı olarak oluşan tüm çatlaklar bu operasyon ile giderilebilir. Göbek deliği altında yer alan tüm çatlaklar, sebebi ne olursa olsun karın germe ameliyatı ile düzeltilebilir.

Karın fıtığı karın germe ile giderilir mi?

Karın germe operasyonlarında karın bölgesinde yer alan kaslar onarılırken aynı anda karın bölgesinde yer alan fıtıklar da düzeltilir. Karın bölgesi ile birlikte ayrıca göbek bölgesinde oluşan fıtıklar da bu operasyonla düzeltilebilir. Fıtık için ekstra olarak bir risk faktörü de oluşmaz.

Ameliyat yazın uygulanır mı?

Karın germe operasyonu her mevsim uygulanabilen bir işlemdir. Yaz mevsiminde de tabi ki tercih edilebilir. Ancak yazık operasyon izlerinin güneşle temas etmesi engellenmelidir. Bu süreçte mutlaka en az 50 faktörlü güneş kremi kullanılmalıdır. Ayrıca yazın ameliyat izleri sıcaktan daha fazla kaşınacağı için rahatsız edici olabilir.

Oluşan yara izlerine lazer uygulaması yapılabilir mi?

Operasyondan sonra izlerin giderilmesi için sıklıkla lazer uygulaması tercih edilir. IPL lazer uygulamaları ile bölgedeki izlerin renginin tamamen soldurulması sağlanır. Ancak uygulama yaptırmadan önce yine de doktora danışmakta fayda vardır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2024

Karın germe ameliyatı fiyat konusu tercih edilen yöntemlere ve hastanın karnında oluşan deformelere göre değişir. Sonuç olarak tam karın germe işlemi ile mini karın germe işleminde süreç aynı ilerlemez. Bu yüzden de bu operasyonlar için talep edilen ücret farklıdır. Tüm bunların ötesinde eğer karın germe operasyonu ile birlikte ekstra olarak yağ alma gibi işlemlerde yapılacaksa buna göre fiyat hesaplanır.

Kısacası operasyon fiyat alabilmeniz için öncelikle doktorumuzun sizleri muayene etmesi ve nasıl bir yol izleyeceğine karar vermesi gerekir. Karın bölgenizin durumuna göre sizlere karın germe ameliyatı fiyatları konusunda bilgi verecek ve yardımcı olacaktır.

Randevu almak ve karın gerdirme operasyonu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için 0552 584 84 10 ve 0216 747 95 00 numaralı iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ