Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Jawline (Çene) Dolgu

jawline dolgu

Jawline (Çene) Dolgu Nedir?

Jawline Dolgu, çene çizgisini belirginleştirmek amacıyla çene hattına yapılan uygulamalara verilen isimdir. Çeneden kulak memesine doğru giden net bir çizgi, günümüz estetik anlayışında özellikle erkeklerde maskülen görünüm amacıyla sık tercih edilmektedir.

Güçlü bir çene çizgisi hattı daha genç ve sağlıklı yüz görünümüne neden olur. Özellik sosyal medyada selfie çekilmesine bağlı birçok ünlü tarafından sık tercih edilen bu uygulama sayesinde günümüzde sık uygulanan trend estetik operasyonlardan bir tanesi olmuştur.

Yüz bölgesini görünüşü etkileyen önemli unsurlardan bir tanesi de çene bölgemizdir. Hyalüronik asit vücudumuzda zaten hali hazırda doğal olarak bulunur. Çene estetiği amacıyla çene köşelerini belirginleştirmek için kullandığımız ürünler jawline dolgu olarak isimlendirilmektedir. Hyaloronik asit dolgular vücudumuzda doğal olarak bulunduğundan herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmazlar.

Jawline Dolgusunun Yüzdeki Etkileri Nelerdir?

Çene köşesi dolgusu yapılmasının başlıca sebepleri

Yanak ve gıdı bölgesindeki sarkmanın toparlanması amacıyla

Dudak ve çene hattının daha güzel görünmesi amacıyla

Yuvarlak yüz görünümünden kurtulup daha keskin yüz hatlarına sahip olmak amacıyla

Bu uygulama sayesinde çene ucu belirginleşir

Çene köşeleri yeniden şekillenir

Çene bölgesindeki kırışıklık probleminiz varsa bu problem çözülür

Keskin hatları olan bir çene görünümüne kavuşursunuz.

Çeneniz geride bulunuyorsa gıdı bölgesi problemi daha belirgin hale gelir bu uygulamayla hem çene geriliği problemi çözülür hem de gıdı bölgenizdeki fazlalık kamufle edilir. Yüz V şeklinde bir görünüme kavuşur.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Jawline dolgu uygulamasıyla hyaloronik asit ya da kalsiyum hidroksiapatit dolgular ile yapılabilir. Hyaloronik asit dolgular hem güvenli hem de maliyet açısından daha uygun ürünlerdir. Uygulama öncesi bölgeye lokal anestezik krem sürülür ve yaklaşık 10 dk. beklenir bu bölge uyuştuktan sonra çene ucuna v çene yanlarına ihtiyacınıza göre 2-5 ml arasında dolgu enjekte edilir.

İlginizi Çekebilir  Bişektomi (Yanak Estetiği)

Uygulama sonrası ilk hafta bu bölgede hafif şişlik ve sertlik olması normaldir geçici bir durumdur. 10. Günden itibaren itibaren dolgu yumuşar ve çene hattınıza oturmaya başlayacaktır.

Jawline Dolgusu Kalıcı mıdır?

Çene dolgusu yaptırmayı düşünün birçok insan dolgu uygulamasının geçicimi yoksa kalıcımı olduğunu araştırırlar. Bu noktada kullanılacak olan malz

eme kalitesi önemli olmakla beraber genellikle hyaloronik asit dolguların kalıcılık süresi ortalama olarak 12-18 aydır. İlk kez dolgu yaptırıyorsanız bu süre daha kısa olacaktır. Uygulama sayısı arttıkça dolgunun kalıcılığı da artacaktır. Bu süre yapılan klinik çalışmalarda tiroid hastalığı bulunanlarda daha kısa olduğu gözlenmiştir.

Jawline Dolgu İle Daha Genç Bir Görünüm Elde Edilir Mi?

Yaşlanma ile birlikte yüz keskin görünümünü kaybederek oval hale gelir. İleri yaşlarda çene köşeleri belirginliğini kaybetmeye başlar kare görünüm oluşur. Yaşlanmanın bu etkileri çene dolgusu uygulaması sayesinde geriye döndürülerek daha dinamik bir yüz görünümü elde edilebilir.

jawline dolgu

Jawline Dolgusu Fiyatları Değişkenlik Gösterir Mi?

Çene dolgusunun fiyatları, uygulama sırasında kaç ml dolgu kullanılacağına ve kullanılacak olan dolgu markasına göre fiyatları değişkenlik gösterecektir.

Çene Dolgusunun İyileşme Süreci Nasıldır

Çene dolgusunu cerrahi bir işlem değildir. Klinik ortamda gerçekleşen basit bir uygulamadır. İşlemden hemen sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Çene ucuna ve çene köşesine dolgu yapılması ağrılı bir uygulama değildir.

Uygulamadan sonra çene dolgusunun etkilerini hemen görebilirsiniz. İşlem sonrası ilk 3 hafta yoğun su içilmesi dolgular su tutup büyüdükleri için önemlidir. İlk günlerde biraz şişlik ve kızarıklık oluşabilir endişelenmeyin. 2.haftadan itibaren dolgu tam anlamıyla oturacaktır.

Kaç CC Dolgu Kullanılması Gerekir?

Yüz bölgesinde dudak, elmacık, nazolabial, göz altı dolguları genellikle 1 ml yeterli olmaktadır. Ancak çene uzun ve büyük bir bölge olduğundan dolayı 2-5 ml arasında dolgu ürün kullanılmasına ihtiyaç duyulur. Tabi burada sizin çene köşelerinizi ve çene ucunuzu ne derece belirginleştirme istediğinizde önemlidir.

İlginizi Çekebilir  Dudak Estetiği

Dolgu Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmesi gerekir?

Günümüz de dolgu uygulamaları birçok hekim tarafından uygulanmaktadır. Dolgu uygulamaları alanında tecrübeli Plastik Cerrah ya da Dermatoloji uzmanları tarafından uygulanması gereken invazif bir işlem olduğu unutulmamalıdır.

İşlemden yarım saat yüzünüzü yıkayabilirsiniz, yeme içme serbesttir. Dol­gu uygulamasından işlem bölgelerinde kızarıklık, şişlik ve/veya hafif morarma olabilir. Ağrısı minimaldir ve aynı gün işinize dönebilirsiniz.

Özellikle çene köşesine uygulama sonrası çiğneme hareketi ile hafif ağrı oluşması normaldir. Yaklaşık 1-2 gün içerisinde bu hissiyat geçecektir. Bazı çene hatlarında uygulanacak miktar fazla olacak olursa uygulana 2 seans halinde yapılabilir.

İşlem sırasında özellikle FDA ( Food and Drug Administration ) yada CE (European Conformity) belgeli ürünlerin kullanılması önemlidir

Jawline Dolgusunun Fiyatları 2024

Sağlık bakanlığının yönetmeliği gereği internet üzerinden fiyat bilgisi paylaşamıyoruz ancak; jawline dolgusu fiyatları hakkında bilgi whatsupp hattımıza yazarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. Jawline dolgu fiyatları 2024 hakkında bilgi için bizlerle ulaşabilirsiniz.

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ