Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Hacimli Dudakların Sırrı

Dudakların yüz estetiğinde önemli yeri vardır. Dolgun ve konturu belirgin olan dudaklar yüze alımlı bir görünüm katmasıyla birlikte genç bir görünümde kazandırır. Dudak dolgusu ince dudaklara hacimli bir görünüm sağlayarak dudak çizgilerini belirginleştirir.

Dudaklara önden bakıldığında ince gözüken dudaklar pek hoş bir görünüm vermez. Üst dudağın kalınlığı alt dudağın yarısı kadar olması gerekir. Üst dudak görünümü alt dudağa göre önde olmalıdır. Belirgin bir yüz hattına sahipseniz ve dudağınız bu görünümünüzün yanında yetersiz kalıyorsa kolay bir uygulama işlemi olan dudak dolgusuyla o yetersizliği tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca dudak dolgusunda abartıya kaçılmasıyla birlikte ördek dudak görünümü vermek yerine kontur çizgisi belirginleştirilerek dolgunluğunun da arttırılmasıyla harika sonuçlar ortaya çıkarılır.

Yüzün çekiciliğini arttıran dudaklara dudak dolgusuyla  istediğiniz dolgun görünüme kolay bir şekilde kavuşabilirsiniz.

Dudak dolgusu nasıl yapılır?

Dudakların sınırları ve ne kadar hacim istendiği kontrol edilerek üst ve alt dudaktaki dolgun olmayan kısımlar tespit edilir. Uygulamanın yapılacağı bölge temizlenip uyuşturulması için krem ya da lokal anestezi uygulanarak işleme başlanılır. Dudaklara dolgunluk ve hacmin kazandırılması için dolgu enjeksiyonu yapılır. Doğal görünümü kaybetmemek için dudak şeklinin dışına çıkılmadan estetik orantıya dikkat edilir. Dudak dolgusunda önemli işlemlerden birisi masajdır. Dolgu işlemi yapıldıktan sonra dudağa masaj yapılarak şekli oluşturulur.

Dudak dolgusunda kullanılan hyaluronik asidin yan etkisi yoktur. FDA tarafından onaylanmış bir üründür. Bazen iğnenin girdiği yerlerde kızarma ve morarma meydana gelebilir fakat birkaç gün içerisinde iyileşir. Dudak dolgusu 15 dk süren bir işlem olup günlük yaşantınıza hemen dönebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Somon DNA Aşısı ile Gençliğe Dönüş

Dudak dolgusunun kalıcılığı ne kadardır; dolguların vücutta kalma süresi kullanılan markaya, vücudun eritme hızına göre değişmektedir. Dudak dolgusu her uygulama sonrası bir miktar dudaklarınızda kalarak 8-12 ay arasında tekrarlanması gerekir.

Dudakta bulunan asimetri dudak dolgusu sayesinde düzelir mi?

Bazı kişilerin dudakları orantısızdır. Özellikle sigara içenlerde bu orantısızlık fazladır. Uygulamaya başlamadan önce dudağın simetrik olmayan yerlerinin belirlenmesi gerekir. Daha sonra ince olan kısmın doldurulmasıyla asimetri giderilir. Yalnız ince olan kısma birkaç seansla birlikte dolgun görünüm kazandırılır.

Dudak dolgusu kimlere uygulanmaz?

Hamilere ve emziren annelere dolgu yapılması önerilmemektedir.

Uygulama alanında pıhtılaşma bozukluğu olan kişilerde kanamanın fazla oluşabileceğinden dolgu önerilmez.

Dudak dolgusu ile;

Canlı ve diri gözüken dudaklara sahip olmanız sağlanır.

Dudaklarda ki hacim kaybı ortadan kaldırılır. Kısa bir süre içerisinde yapılan dudak dolgusu işlemiyle ince dudaklarınızın yerini hacimli dudakların alması gerçekleştirilir.

Çekici bir görünüm kazanmanız elde edilir.

Dudakların kenar kısımlarının aşağı doğru sarkması ve yüzde oluşan o mutsuz ifadenin görünümü değiştirilir.

Dolgu sonrası nelere dikkat etmeliyiz….

Dudak dolgusunda oluşabilecek şişlik ve morluğa karşı buz uygulaması yapılır.

1 gün boyunca kozmetik ürünler kullanmamanız gerekir.

İlginizi Çekebilir  Dolgun ve Doğal Dudaklar

3 gün boyunca sauna, hamam, solaryum gibi yerlere gitmemelisiniz.

Dudak Estetiği <— hakkında bilgi için tıklayın

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ