Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Gıdı Estetiği

gıdı estetiği

Gıdı Estetiği Nedir?

Gıdı estetiği; yaşla beraber gıdı bölgesinde meydana gelen sarkmaların etkisiyle gıdı bölgeniz sizi olduğunuzdan daha kilolu ve yaşlı görünmenize sebep olduğunda kullanılan uygulamalardır.

Sarkan gıdı bölgesi çene hattınızın kaybolmasına dolayısıyla daha küçük bir çene görünümü oluşumuna sebep olur. Aynaya baktığınızda bu bölgenin deforme olduğunu düşünüyorsanız gıdı aldırma için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Gıdı bölgesi çene altından itibaren boyun bölgesine verilen isimdir. Çoğumuz kiloluların gıdısı olduğunu düşünse de gıdı aldırma işlemi zayıf kişilere de yapılabilen bir işlemdir. Özellikle de gıdı estetiği sayesinde daha keskin bir çene görünümü, sarkan gıdı problemi çözülerek daha zayıf görünebilirsiniz.

Gıdı Estetiği Hangi Yaşlarda Uygulanır?

20 li yaşlardan itibaren bu işlem uygulanabilir. Kilo alıp verme ya da genetik olarak gıdı bölgenizde fazlalıklar oluşabilir. Özellikle boyunu kısa olan kişiler hafif kilo aldıkları zaman olduğundan daha fazla gıdıklı görünümde gözükürler.

Ya da çene geriliğiniz varsa gıdınız ekstra daha da belirgin gözükecektir. Bu tip problemi olan hastalarda gıdı alınması ile birlikte çeneyi de uzatmak gerekecektir. Çene estetiği içinde çene dolgusu (jawline dolgu) ya da çene protezi işlemi uygulanması daha iyi estetik sonuçlar elde etmemizi sağlayacaktır.

45-50 li yaşlardan itibaren bu bölgenin derisinde gevşemeler ve sarkmalar meydana gelebilir. Yerçekiminin de etkisiyle gevşemiş derisi bulunan hastalarda gıdı aldırma ile sarkmış olan derinin toparlanmasını sağlamak için boyun germe işlemi kombine edilerek daha pürüzsüz bir boyun görünümüne kavuşulabilir.

İlginizi Çekebilir  Jawline (Çene) Dolgu

Gıdı Estetiği İyileşme Süreci

Gıdı Liposuction işlemi genellikle lokal anestezi ile bölge uyuşturularak yapılan ve yaklaşık 30 dk. süren bir işlemdir. Gıdı liposuction sonrası hastanede kalmanıza gerek olmadan aynı gün evinize dönüş yapabilirsiniz.

Bu bölgeyi uyuşturmak amacıyla enjeksiyon işlemi uygulandığından dolayı birkaç gün boyun bölgenizde kızarıklık, ödem ve şişlik oluşacaktır. İşlem küçük kanüller yardımıyla hemen çene altı kısmından yaklaşık 4mm’lik küçük bir kesi alanından yapılır.

Çok küçük bir giriş deliğinden yapıldığından dolayı gıdı liposuction işleminde giriş bölgesinde iz belli olmaz.1-2 günlük istirahat yeterli olacaktır. Genellikle hastalarımıza ilk 3 gün sürekli korse kullanımını ödemlerin azalması amacıyla öneriyorum. 3. günden sonra da geceleri yatarken 1. Aya kadar korse kullanımını tavsiye ediyorum.

Deri fazlalığınız var ve gıdı liposuction işlemi ile deri fazlalığınızda alınıp boyun germe işlemi yapılacaksa boyun germe ameliyatı sonrasında 1 hafta istirahat edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Gıdı Aldırma Operasyonlarının Sonuçları Kalıcı mıdır?

Plastik cerrahi operasyonları arasında hasta mutluluğunun en yüksek olduğu işlemlerden bir tanesi gıdı aldırma işlemleridir. Uzun yıllar kalıcı sonuçları vardır. Gıdı liposuction işlemi sonrası diyetinize dikkat edilmesi ve sık kilo almamanız yapılan operasyonun kalıcılığını arttıracaktır.

Gıdı Liposuction İşlemi

Gıdı sarkması sorununuz var ve 50 yaşın altındaysanız muhtemelen deri bolluğu problemini yoktur ve gıdı liposuction işlemi sizin için yeterli olacaktır. 20-50 li yaşlarda genellikle problem bu bölgede oluşan yağ fazlalığıdır.

Liposuction İşlemiyle fazla yağların giderilmesi sorunu büyük oranda çözecektir. Yağlar alınınca çene bölgesi ve jawline hattınız daha belirgin hale gelecektir. Gıdı Liposuction işlemi çoğunlukla lokal anestezi ile uyutmadan yapılır. Bu işlem başka prosedür ile kombine edilmediği zaman hastane yatışı gerektirmez.

Bazen sorun tek başına yağlanma olmaz. Ayrıca çene yapınız küçük olabilir. Bu durumda sadece yağ alımı çene hattınızın belirgin olmasına yetmeyecektir. Liposuction ile yağlar çene ucuna ve kenarlarına enjekte edilerek çene hattınızın belirginliği arttırılabilir. Bazen çene yapısı çok geride olan hastalara yağ enjeksiyonu işlemde yetmez birlikte çene protezi uygulamasıda gerekebilir

İlginizi Çekebilir  Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız Gıdı Estetiği

Ameliyatsız gıdı estetiği 18 yaşından itibaren yapılabilir. 18 yaş altında uygulanmasını önermiyoruz. Gıdıda hafif derecede fazlalığı olan hastalarıma önerdiğimiz tedavidir.

Deoksikolik asit içeren ürünler deri altına enjekte edilerek uygulanır. Bu sayede yağ hücreleri arasındaki bağlar kırılarak yağ hücreleri serbest hale geçer.

Aynı ürün karın ya da basen bölgesinde fazlalığı bulunanlara da uyguluyoruz ancak gıdı bölgesinde eritilmesine ihtiyaç olan yağ miktarı basen ya da karın bölgesine göre çok daha az olduğundan dolayı işlemin başarı başarı şansı gıdı eritmede çok daha yüksektir.

Ameliyatsız Gıdı Eritme Kaç Seans Uygulanmalıdır

Bu boyun bölgenizdeki yağ oranına göre değişmekle birlikte bu uygulama minimum 2 maksimum 4 seans yapılmasını öneriyorum

Ameliyatsız Gıdı Eritme Sonrası Ne Gibi Yan Etkilerle Karşılaşabilirim?

İşlem sonrası ilk birkaç gün parçalanan yağların etkisiyle hafif kızarıklık, morarma ve sadece o bölgede 48 saat süren lokal ısı artışı olabilir. Ancak bu etkilerin geçici olduğu unutulmamalıdır.

Ameliyatsız Gıdı Estetiğinin Ardından Hemen Günlük Yaşamına Dönebilir mi?

İşlem sonrası iyileşme sürecini beklemeden günlük yaşamınıza işlemden 1 saat sonra dönüş yapabilirsiniz.

Gıdı Estetiği Fiyatları 2024

Gıdı estetiği fiyatları yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Ameliyatsız gıdı eritme i.im kybella tedavisi ya da gıdı liposuction işlemi fiyatları daha uygunken ileri yaşlarda uyguladığımız boyun germe işlemi fiyatları daha yüksek olacaktır.

Gıdı estetiği fiyatları konusunda bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. Gıdı estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi için bizlere hemen ulaşın.

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ