Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

El Gençleştirme Estetiği

el gençleştirme

El Gençleştirme Estetiği Nedir?, El gençleştirme yöntemleri, el inceltme estetiği hakkında bilgiler için sayfamızı ziyaret edin.

Çoğunlukla ellerimizi ihmal etmemiz zararlı ve tahripkar maddeler ile korunmaksızın temaslar sonucu el sırtlarında hacim kaybı ve bu hacim kaybına bağlı olarak cilt kalitesinde bozulma , cildin elastikiyet kaybı , yoğun damarlı bir görüntü oluşmaktadır. Güneşten korunmama ve doğal yaşlanma süreci ile el sırtlarında ki lekelenmelerde artma da ellerimizin hiç arzulamadığımız yaşlı ve cansız bir görüntüye sahip olmasına sebeptir.Sonuçta elde oluşan bu deformiteleri deri , deri altı ve hücresel düzeydeki kayıplar olarak değerlendirip ihtiyaca göre çözümler üretmekteyiz.

El estetiği 2 farklı yöntemle yapılabilir;

Yağ enjeksiyonu gittikçe popüler hale gelen bir uygulamadır. Enjekte edilen yağ dokusuyla hem yüz cildinde hem de el derisinde bir gençleşme, iyileşme, parlak bir doku oluşmaktadır. Yani derinin kalitesi artmakta ve biolojik yaşı azaltılabilmektedir.

El üzerinde meydana gelen olası sorunları yok etmek amacıyla genelikle yağ transferi tekniğini kullanıyorum. Hastanın bölgesel yağlanma yaşadığı bölgeden alınan bir miktar yağ, kök hücreden zengin hale getirildikten sonra, el sırtı cilt alt dokusuna enjekte edilir. Kök hücrenin tüm avantajlarını yaşayan el sırtı, hacim kazanır, yumuşak doku onarımı başlar ve dokular yenilenir. Yağ enjeksiyonun vermiş olduğu hacimle birlikte cilt yüzeyinin rengi açılır, gözüken damarlar silikleşir ve bu etkiyle el sırtına canlılık ve tazelik kazandırılır. Sert ve kemiğe oturmuş el yapısı yumuşar ve kemiksi görüntünün yerini, yumuşak bir dolgunluk alır.

El estetiğinde yağ transferinin avantajları

İlginizi Çekebilir  Jinekomasti (Erkeklerde Meme Büyümesi)

• Kalıcı bir uygulamadır • Ellerinde aşırı yaşlanma olan herkeste son derece olumlu sonuçlar alınır • Son derece kısa bir işlemle, yarım saat içinde yapılır • Parmak ucundan el bileğine kadar tüm el sırtına uygulanabilir • Eller operasyon sonrası hemen kullanılabilir • Tek uygulamayla başarı elde edilir • Acısızdır • 1 gün sonra sosyal yaşantıya dönülür • İyileştirici ve hücre yenileyici etkisi vardır • Dokuların kalitesini artırır • Nem verir • El üstü çillerine ve lekelerine faydası vardır

El estetiği için yağ enjeksiyonu dışında hangi teknikler kullanılabilir?

Hyalüronik asit dolgusu(El Estetiği Lipofilling) Hyalüronik asit, cildimizin yapı maddelerinden biri, zaten doğal olarak ciltte bulunur ama yaşla azalmaya başlar. Ağırlığının 1000 katı kadar su tutma kapasitesine sahiptir. Dolayısıyla cildin su tutma kapasitesini artırır. Cilt altını dolgun, sağlıklı bir hale getirir. Hızlı ve pratik bir uygulamadır. Cilde anestezik bir krem sürüldükten sonra ince bir iğneyle dolgu maddesi cilt altına verilir.

Peeling ve TCA uygulaması

El için tercihimiz TCA (TriCloro AsetikAsit) ve peelinglerdir. TCA peeling uygulaması ile üst deri soyuluyor ve böylece derinin yenilenmesi ve gençleştirilmesi sağlanmış olmaktadır. Peeling işlemi ile cilt lekeleri, güneş hasarlı cilt, cildin yağ-nem dengesizliği gibi pek çok sorunu gidermek veya azaltmak mümkün oluyor. TCA peeling uygulanan bölgedeki cilt daha parlak, gergin bir hale getirir.

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ