Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Dolgun ve Doğal Dudaklar

Yüz gençleştirme operasyonlarında en dikkat çeken bölgemiz dudaklarımızdır; genç ve dinamik görünümümüzde etkin rolü vardır. Dolgun dudaklar, tarih boyunca güzelliğin ve estetiğin simgesi olmuştur. Bazı kişilerde yapısal olarak bir incelik, bazende yaşın ilerlemesi ile birlikte dudaklarda incelme söz konusu olabilmektedir. Bu problem ameliyatsız yöntemlerle düzeltilebilmektedir. Dolgu uygulamaları, hem yapısal olarak ince dudaklara daha dolgun bir görünüm vermekte hem de yıllarla birlikte incelen dudaklara eski hacimlerini geri kazandırmakta en etkili yöntemdir. Dudak dolgusu ile dudaklarınızda kalem çekilmiş ve ruj sürülmüş gibi daha belirgin dudak kontürleri elde edilebilir.

Hyaloronik asit dolgu nasıl etki eder?

Hyaloronik asit dolgu maddeleri hayvansal ürün içermeyen, dokuyla uyumlu maddelerdir. Bu maddenin en önemli özelliği moleküler ağırlığının binlerce katı ağırlıktaki su molekülünü kendine bağlamasıdır. Söz konusu özelliği sayesinde enjekte edildiği yere hacim verir. Hyaluronik asitin zamanla cilt yapısı içersinde yok olması, cildin yaşlanmasındaki en önemli etkenlerden birisidir ve cildin solmasına, kırışmasına, ince ince çizgilenmesine neden olur. Bu dolgu malzemesinin cilde enjeksiyonuyla cildin parlaklığı, dolgunluğu ve elastikiyeti tekrar yerine gelir.

Ağrılı bir işlem değildir

Geçmişte yapılan enjeksiyon işlemleri sırasında çok az bir miktar ağrı olabilirken, günümüzde artık dolgu maddeleri artık kendi içlerinde de lokal anestezi etkisine sahip lidokain adı verilen maddeler içeriyorlar. Dolayısıyla enjeksiyon işlemi sırasında ve sonrasında ağrı oluşmamaktadır.

İyileşme süreci yok

Uygulama ortalama 15 ile 30 dakika süreler içerisinde kişiye yapılabilir. Kişi günlük aktivitesine hemen geri döner. İşlem sonrası kızarıklık, morluk ve ödem benzeri durumlar zaman zaman ortaya çıkabilir. Bunlar 2 ile 7 gün içerisinde ortadan kalkar. Her hangi bir iyileşme sürecini beklemeden işlem sonrası doğal bir görüntüye kavuşulur.Bir sonraki uygulamada hastalar dudak ebatlarında istedikleri değişikliği yaptırabilir. Geçici bir prosedür olduğu için hasta isterse uygulamaya devam etmeyebilir.

İlginizi Çekebilir  Mini Karın Germe Estetiği Kimlere Yapılır

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Dudak dolgusu sonrası morluk ve ödemi azaltmak için buz tutulmalıdır. Gün içinde 3-4 saate bir tekrar edilebilir. Morluk azaltıcı arnika veya K vitamini içeren kremler sürülebilir. Dolgu sonrası 3-4 gün öpüşmekten ve dişçiye gitmekten kaçınılmalıdır. 1 hafta süresince sauna, jakuzi gibi sıcak ortamlardan kaçınılmalıdır. Dudak dolgusu lokal anestezi ile yapıldığından 2-3 saat içinde dudak hissimiz gelene kadar birşeyler yiyip içmekten uzak durulmalıdır.

Sağlıcakla kalın…

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
Op. Dr Ekrem Keskin

kaynak: https://www.milliyet.com.tr/dolgun-ve-dogal-dudaklar-pembenar-yazardetay-guzellik-2513383/

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ