Bişektomi Ameliyatı (Hollywood yanak estetiği)

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayalım!

Bişektomi ameliyatı Nedir ve Nasıl Yapılır? Bişektomi Ameliyatı (Hollywood yanak estetiği) hakkında detaylı bilgi içim hemen randevu alın.

Yanak inceltme estetiği, Hollywood yanak estetiği olarakta isimlendirilen daha keskin yüz hatları oluşturulması amacıyla yanaktan yağ dokusu çıkarılmasıyla yapılan işlemdir. ABD’de Hollywood yıldızları tarafından tercih edilen bu işlem sonuçların kalıcı olması ve yüksek hasta memnuniyeti olması nedeniyle popülerliği artmıştır. Bişektomi ameliyatı ile alt yanak bölgesi incelerek elmacık kemikleri ve çene hattı daha belirgin keskin yüz hatları elde edilebilir.

Bişektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bişektomi işlemi lokal ya da genel anestezi ile yapılan yaklaşık 30-40 dk. Süren bir uygula olup aynı gün taburcu olabilirsiniz. Ağız içerisinden küçük bir kesi yapılıp bu bölgeden 3-5 cc arasında yağ dokusu çıkarılırdık tan sonra burası kendiliğinden eriyen dikişler ile kapatılır. Bu işlemi yaparken her iki yanaktan eşit yağ dokusu çıkarılması simetri sağlanması açısından önemlidir. Bazı hastalarda aynı operasyon sırasında ayrıca yanağın dış kısmından da ince yapıdaki özel kanüller vasıtası ile yanak bölgesinde bulunan cilt altı yağ dokularına da liposuction ile alınması gereklidir. Bu ikisini birlikte yapılması daha ince yüz hattı uygulanması için gerekebilir.

Bişektomi Ameliyatı avantajları nelerdir?

  • Lokal anesteziyle yapıldığından bulantı kusma gibi problemler yaşamazsınız
  • İyileşme süreci kısadır, 2 gün içerisinde sosyal yaşamınıza dönebilirsiniz.
  • Dışarıdan kesi olmadığı için iz yoktur.
  • İşlem sonucu kalıcıdır.

Bişektomi ameliyatının (Hollywood Yanağı) Dezavantajları Nelerdir?

Çok nadiren, her iki yanaktan alınan yağ miktarının eşit olmaması durumunda asimetrik yüz görünümü ortaya çıkabilir. Bazı hastaların yüzünde asimetri işlem öncesinde mevcuttur. Yanakta bir taraf diğer tarafa göre daha şişman gözükür. Böyle durumlarda yanak yağlarını asimetrik alıp yanaklar eşit hale getirilebilir.

Her operasyon sonrasında ortaya çıkabilecek kanama ve enfeksiyon gibi riskler bulunmaktadır. Bu sebeple aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar ve kiraz çayı, papatya çayı gibi bitkisel ilaçların kullanımı 10 gün öncesinden kesilmelidir.

Bişektomi (Yanak İnceltme Ameliyatı) için Uygun Muyum

Zayıf bir vücuda sahip olduğu halde yanaklarından dolayı kilolu bir yüz görünümü olan hastalar bişektomi için uygundur. Yuvarlak yüzlü ve yanak bölgesi belirgin olan ve keskin yaz hatları isteyen kişilerde uygulanır. İşlemde yüzde ciddi derecede incelme sağlamak için yanak yağlarının en az %60ını almak gerekiyor. Bazı hastalar çok keskin bir hat istiyor o zaman bu yağ dokusunun tamamı alınabilir.

Sonuçlar ne zaman görülür

Bişektomi sonrası ilk birkaç gün bu bölgede hafif ödem ve şişlik oluşumu gözüküyor. Ödem oluşumunu azaltılması için ilk gün yanak bölgesine soğuk kompres uygulamasını ve hafif baş yukarda yatılmasını öneriyorum. İşlem sonrası ilk 3 gün sıvı yumuşak gıda (patates püresi, muhallebi kıvamında) tüketilmesi öneriyoruz.

Yemek sonrasında ağız içerisini dezenfekte edilmesi için gargaga yapılmalıdır. 3.günden itibaren katı gıda tüketebilirsiniz ve ödemler ciddi oranda azalacaktır. 1. Aydan itibaren yanak bölgesinde yavaş yavaş incelme başladığı için dışardan sizi görenler ameliyat olduğunuzu anlamayacaktır ve zayıfladığınızı zannedeceklerdir. 4 ay boyunca incelme devam edecektir. Bu süre sonunda, yanaklardaki yağ dokusu ortadan kalktığı için ve ameliyata bağlı şişlikler tamamen yok olduğu için, yüzde belirgin bir incelme sağlanır. Yüz yapısı, V formuna yakın bir hal alır ve hedeflenen görünüm ortaya çıkar. Birçok kişi bu operasyonu geçici olarak düşünür ancak sonuçlar kalıcıdır.

Bişektomi Fiyatları

Bişektomi fiyatları uygulamanın yapılacağı yere ve beraberinde başka işlemlerin yapılıp yapılmamasına göre fiyatı değişir. Bişektomi tekrarı olmayan bir operasyon olduğundan dolayı doğru merkezlerde tedavi planlamasının yapılması önemlidir. Yanak estetiği konusunda deneyimli ve referansları iyi olan bir doktor seçmek çok önemlidir.

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayalım!

Hollywood Yanağı

Hollywood Yanağı Nedir? Hollywood yanağı yüzün köşelerini daha öne çıkaran ters üçgen görüntüsü oluşturan bir yüz estetiğidir.  Hollywood Yanağı Fiyatları 2020. Trendler birçok alanda gündemi...

Bişektomi Ameliyatı (Hollywood yanak estetiği)

Bişektomi ameliyatı Nedir ve Nasıl Yapılır? Bişektomi Ameliyatı (Hollywood yanak estetiği) hakkında detaylı bilgi içim hemen randevu alın. Yanak inceltme estetiği, Hollywood yanak estetiği olarakta...

Bişektomi – Yanak İnceltme Estetiği

Bişektomi Fiyatları 2020, Bişektomi Nedir ve Nasıl yapılır? Yanak inceltme estetiği ameliyatı hakkında bilgi için hemen randevu alın. Bişektomi Fiyatları tıkla