Yüz ve Boyun Germe

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayalım!

Zamanın getirmiş olduğu izlerden kurtulmak için Yüz ve Boyun Germe Uygulaması ile genç görünüme kavuşun. Çene hattımızda zamanla oluşan sarkık ve gevşek cilt dokusu, dudak yanlarında derinleşmiş ve gevsek cilt dokusu, yanaklardaki sarkık, derinleşmiş çizgili görünümler erkek veya bayanlarda yaşlı, yorgun bir ifadeye neden olmaktadır. Böyle bir görünüm yaşın ilerlemesi, aşırı kilo alıp vermeler, aşırı güneşlenme, sigara kullanma ve bir takım hastalıklar sonucu olabildiği gibi genetik nedenlerde genç yaşta dahi böyle bir görünüme neden olabilir.,

İlerleyen yaş ile birlikte cilt gevşeyip sarkarken, buna bağlı cilt altı dokularda gevşer ve sarkar, yağ dokuda da hacim kaybı gözlenir. Bu gevşek ve hacmi azalmış yüz dokusu kişiyi üzüntülü, yorgun veya sinirli göstermektedir. Tüm yüz dokusu sarktığı gibi bazen alın bölgesi, yanak veya boyun bölgesinin daha çok sarkması da gözlenebilir.

Yüz germe işlemi çoğu zaman göz kapağı operasyonuyla kombine olarak yapılır. Sonrasında yapılacak lazerle cilt yenileme, botox, dolgu gibi tamamlayıcı uygulamalar, sonucun kalitesini ciddi oranda arttıracaktır. Bütün bu uygulamalarda temel kural doğallığı kaybetmeden sonuca ulaşmayı başarabilmektir.

Operasyon öncesi nelere dikkat edilmesi gerekir?

Muayeneniz sırasında tüm beklenti ve kaygılarınızı doktorunuz ile paylaşmalısınız. Muayene sırasında genel sağlık durumunuz hakkında size sorulacak bilgilere detaylıca cevap vermeli, geçirdiğiniz hastalık, kullandığınız ilaçlar konusunda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Operasyon

Yüz germe genel anestezi ile uygulanır. Ameliyat esnasında yüz germe önce yüzün bir tarafına sonra diğer tarafına uygulanır. Kesiye şakaklarda saç hattı içinde başlanır. Aşağıya doğru kulak önündeki doğal hat boyunca ilerler, kulak memesinden arkaya döner ve kulak arkasındaki saçlı deriye ilerler. Bazen boyun derisindeki fazlalığa ulaşım sağlamak amacıyla çene altında küçük bir kesi gerekebilir.
Kesiler boyunca çalışarak cerrah deriyi altındaki yağ ve kas tabakasından ayırır. Önce kaşlar ve şakak bölgesindeki deri yukarı ve arkaya çekilir, aynı zamanda kulak önünde ve arkasında da gerilerek fazlalık kesilir. SMAS denilen fasya dokusu gerilir bu işlem gerginliğin daha kalıcı olmasını sağlar. Eğer gıdı bölgesinde fazla yağ varsa liposuction ile bu yağlar alınır. Kesiler dikişlerle kapatılır. Ameliyatı takiben,deri altında birikebilecek kan ve sıvının boşaltılmasına müsaade etmek için kulak arkasına ince bir tüp (dren) yerleştirilir. Yüz ve boyuna, geniş ve gevşek bir pansuman uygulanacaktır. Ameliyat tipine bağlı olarak işlem 3-4 saat sürer.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası şişliklerim ne zaman iner, işe ne zaman dönebilirim ve spora ne zaman başlayabilirim?

Kişi 5-7 gün sonra işe dönebilir. Işlemden 4 gün sonar duş alınabilir, saç boyası 1 ay sonar yapılabilir. Spor aktivitesi 2 hafta sonra başlanabilir. Güneşten korunma 2-3 ay süreyle gereklidir.

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayalım!

Bişektomi – Yanak İnceltme Estetiği

Bişektomi Nedir, Yanak estetiği, Hollywood Yanağı Fiyatı, yanak inceltme estetiği ameliyatı, Bişektomi Estetiği Fiyatları 2020 hakkında bilgiler burada. Bişektomi;...

Terleme (Hiperhidroz) Tedavisi

Aşırı terlemenizden şikayetçi misiniz? Terleme, ani duygu değişimleri gibi duygusal nedenlerle ortaya çıkabilir ancak çoğunlukla fizyolojik bazı sorunlara neden olabilmektedir. Bazı kişilerde oturduğu...

Lip lift (Dudak Kaldırma) Ameliyatı

Lip lift (Dudak Kaldırma) Ameliyatı Üst dudak kısalığı olarak da bilinen lip lifting ameliyatı, üst dudak bölgesinin uzunluğundan memnun...