Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Terleme (Hiperhidroz) Tedavisi

Aşırı terlemenizden şikayetçi misiniz?

Terleme, ani duygu değişimleri gibi duygusal nedenlerle ortaya çıkabilir ancak çoğunlukla fizyolojik bazı sorunlara neden olabilmektedir. Bazı kişilerde oturduğu yerde avuç içlerinde, koltuk altlarında, yüzünde terleme fazla olarak görünmektedir. Bu durum yaz kış fark etmeden sürekli olabiliyor. Her insan farklı bir genetik yapıya sahip olduğundan terleme durumunda değişiklik göstermektedir. Bazı insanların terlemesi fazla olmadığından sorun yaratmayıp günlük hayatlarına devam edebiliyorken, bazen aşırı terlemeden dolayı sürekli kıyafet değiştirmek durumunda kalarak sosyal hayatınızda da olumsuz etkiler yaratıyor. Özellikle yaz mevsimin de güneşin etkisiyle terleme de kaçınılmaz oluyor.

20 dakikada b0t0x ile terleme tedavisi!

Öncelikle terlemenin yoğun olduğu bölgeler belirlenerek, lokal anestezik bir kremle uyuşturulur. Daha sonra 10-15 noktaya son derece ince uçlu iğneler yardımıyla derinin 1 mm altına b0t0x enjekte edilir. Terlemede rol alan sempatik sinirlere etki ederek ter bezlerini önleyici etkisiyle terlemeyi durdurur. Uygulama sonrası herhangi bir ilaç kullanılması gerekmez. Pansumana ihtiyaç yoktur.

Terleme tedavisinin etkisi ne kadar sürer yan etkisi var mıdır?

b0t0x uygulamasından sonra etkisinin çıkması 1 hafta sürer. b0t0x normalde 6 ay etki gösteren bir uygulamadır. Terleme tedavisinde etkisi 6 ayl sürmektedir. b0t0x ile terleme tedavisinin yan etkisi bulunmamaktadır. Yılda bir aşırı terlemesi olanlarda 2 kez tekrar edilmesi gereken bir işlemdir. Yılda bir kez uygulanması uğraştırıcı olarak gözükmesi dezavantaj olarak gözükse de aksine ameliyat gerektirmeden 20 dakika içerisinde gerçekleştirilip terleme sorununuzu ortadan kaldırmaktadır. İşlemden hemen sonra günlük yaşantınıza dönmenizde herhangi bir sakınca yoktur.

B0t0x terlemede kokunun gitmesini sağlar mı?

Kasık, koltuk altı gibi bölgelerde terlemenin meydana gelmesi feromon adı verilen koku moleküllerinin yayılmasına sebep oluyor. b0t0x uygulaması sonrası uygulamanın yapıldığı bölgede terlemenin engelleneceğinden ter kokusu da ortadan kalkacaktır.

İlginizi Çekebilir  Hacimli Dudakların Sırrı

Bu yazı Milliyet Yazarlar’da yayınlanmıştır: http://www.milliyet.com.tr/pembenar/op-dr-ekrem-keskin/terleme-hiperhidroz-tedavisi-2906579

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ