Popo Estetiği (Brazilian Butt Lift)

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayalım!

Popo Estetiği (Brazilian Butt Lift)

Popo estetiği ile dışa doğru çıkık ve dolgun bir popoya sahip olmak sanırım tüm bayanların hayalidir. Ancak yaşlanma, yer çekimi ve kilo değişiklikleri zamanla poponun düşmesine sebep olur.

Popo estetiği düzeltmek için uygulanabilecek çok çeşitli yöntem vardır.
Bunlardan birincisi protez ile popo büyütmedir. Her iki kalça arasındaki katlan tı izi içinden yapılan bir kesi ile protez yerleştirilir. Bu sayede hacmi azalmış ve sarkık olan popo daha dik ve daha dolgun gözükür ve estetik olarak daha iyi bir görünüm kazanmış olur.

Brazilian Butt Lift Nedir?

Kalça büyütme (popo büyütme) estetiği olması gerekenden küçük kalçalar için iki şekilde planlanır. Birinci teknikte, vücudun diğer bölgelerinden (sırt, bel ve göbek) alınan yağlar popoya (kalçaya) enjekte edilir. Bu yöntem Brezilya Kalçası Estetiği (Brasilian Butt Lift – BBL) olarak da bilinir. Eğer hastada yeterli miktarda yağ bulunamıyorsa, ikinci yöntem olan silikon popo protezi yardımı ile popo büyütme işlemi yapılır.

Brezillian popo denildiğinde şu temel kriter gözden geçirilmeli. Bunlardan ilki kalçaların basen bölgesinde yaptığı oval konturdur. Elden popoya yükselen yumuşak bir yokuştan daha çekici görüntü olamaz herhalde. Bunu VASER Liposuction ile gerçekleştiriyoruz. VASER ile hem o bölgedeki yağlar uzaklaştırılır hem de deride sıkılaşmayı sağlayabilmekteyiz. Eskiden Brerzillian But Lift denildiğinde sadece popo silikonu anlaşılırdı fakat günümüzde geldiğimiz son nokta hem popo protezini, hem yağ enjeksiyonunu hem de VASER Lipoplastiyi kombine kullanmaktan geçmektedir.

Popo estetiği – popo dikleştirme ameliyatı sonrası dönem

Popo estetiği ve popo dikleştirme estetiği sonrasında mümkün olan en kısa zaman içinde mobilize olmanız ve gezmeye başlamanız bizim için oldukça önemli. Ameliyat sonrasında genellikle 1 gecelik bir hastane kalış döneminden sonra, dren olarak adlandırdığımız ve ameliyat sahasında birikecek sıvıları emen pompaları çekerek sizi evinize gönderiyoruz.

Karın germe operasyonlarına benzer şekilde, kıyafetlerle rahatça kullanılabilecek bir korseyi 4 hafta süreyle kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Popo dikleştirme estetiği sonrasında ne zaman günlük yaşantıma dönerim?

Çoğu hastamız 1 hafta içerisinde günlük yaşantılarına dönmekteler. Şişliklerin inmesi ve dokuların oturması yaklaşık 4-6 haftalık bir süreç gerektiriyor, dolayısıyla günlük sosyal aktivitelerin dışındaki ağır fiziksel aktivitelerin 4 haftadan önce başlamasını istemiyoruz.

Popo dikleştirme estetiği sonrası izler belli olur mu?

İzlerin genişlemesine engel olmak ve fark edilmeyen bir ameliyat izi bırakmak için dokular birkaç kat olarak ve özel dikiş malzemeleri ile dikilmektedir.

Dolayısıyla kalabilecek en az izin kalması konusunda gereken her türlü prosedür uygulanmaktadır, burada kişilerin kendilerine ait faktörlerinde devreye girdiği unutulmamalıdır.

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayalım!

INSTAGRAM

Bişektomi – Yanak İnceltme Estetiği

Günümüz popüler estetik algısında yuvarlak hatlar yerine keskin ve ters üçgen biçimindeki yüzler güzel ve çekici bulunmaktadır. Yüz yapısı güzellik ve çekiciliğin...

Terleme (Hiperhidroz) Tedavisi

Aşırı terlemenizden şikayetçi misiniz?Terleme, ani duygu değişimleri gibi duygusal nedenlerle ortaya çıkabilir ancak çoğunlukla fizyolojik bazı sorunlara neden...

Lip lift (Dudak Kaldırma) Ameliyatı

Lip lift (Dudak Kaldırma) AmeliyatıÜst dudak kısalığı olarak da bilinen lip lifting ameliyatı, üst dudak bölgesinin uzunluğundan memnun...