Karın Germe

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayalım!

Karın germe (Abdominoplasti)

Karın bölgesinde, yapılan doğumlar ya da kilo alıp vermeler sonucu ortaya çıkan sarkma yani elastikiyet sorunlarının tedavisi için, erkekler ve kadınlarda uygulanan karın estetiği ameliyatları Karın Germe Ameliyatı olarak adlandırılır.

Doğumlar ve kilo verme sonucu karın eski gergin ve sağlıklı görünümünü kaybedebilir.Karın germe ameliyatı, sarkmış olan orta ve alt karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunun alınması, gevşemiş karın kaslarının da sıkıştırılarak onarılması prensibine dayanır. Sarkmanın derecesine bağlı olarak göbek yeri değiştirilebilir veya yerinde bırakılabilir. Beraberinde yağlanma da varsa liposuction da eklenebilir.

Mini Abdominoplasti (Mini Karın Germe Estetiği) Nedir?

Klasik karın germe estetiğinde göbek deliğinin altındaki fazla sarkmış deri alınır, göbek deliğinin yeri değiştirilir ve karın kaslarını sıklaştırma işlemi göbek deliğinin hem altı hem üstünde yapılır. Oysaki mini karın germede, klasik karın germe işlemine göre çok daha sınırlı bir işlem yapılmaktadır. Tabiki klasik yöntemin minisi olması nedeniyle, iyileşme çok daha çabuk olmakta, hastanede kalmayı gerektirmemektedir.

Abdominoplasti işlemi karnımdaki tüm çatlakları giderirmi?

Eğer çok yaygın bir alanda çatlak varsa tamamen gideremez. Ancak çatlakları ve fazlalıkları büyük oranda giderir. Bundan sonra ise lazer uygulamaları ile kalan çatlaklarınızın büyük bir kısmını silmek mümkündür.

Hangi hastalar mini karın germe estetiğine uygun adaydır?

Göbek deliği altında ılımlı bir sarkması olan ve göbek deliği üzerind herhangibir gevşeklik ve sarkma yada kontur düzensizliği problemi olmayan adaylar bu yöntemden faydalanabilirler.

Ameliyat nerede yapılır ?

Tam veya kısmi (mini-abdominoplasti) karın germe ameliyatları hastane şartlarında yapılır.

Anestezi tipi nedir?

Abdominoplasti ameliyatları genel anestezi altında yapılan ameliyatlardır. Genellikle ameliyat süresi 1,5-3 saat aralığında değişmektedir.

Dikiş aldıracak mıyım?

Karın germe ameliyatlarında kendiliğinden eriyen estetik dikişler kullanıyorum bu nedeniyle dikiş alınmasına gerek yoktur.

Karın germe sonrası ne zaman işime dönebilirim?

Yapılan işleme ve sizin kişisel farklılıklarınızla ilgili olarak değişmekle birlikte, toparlanma süreci genelde 5-7 günde tamamlanmakta ve birinci hafta sonunda işinize dönebilirsiniz.
Yürüyüş gibi sportif egzersizlere hemen ertesi gün başlayabilirsiniz ancak, karın kaslarını çalıştıracağınız veya ağırlık kaldıracağınız daha ileri fiziksel aktivitelere başlamanız için 4 haftalık bir süreye ihtiyacınız olacaktır.

Karın germe estetiğinden sonra doğum yapabilir miyim?

Karın germe estetiği gebeliğe engel bir durum oluşturmaz, ancak yakın gelecekte böyle bir planlama varsa doğru olan karın germe ameliyatının gebelik sonrasına ertelenmesidir.

Karın Estetiği Ameliyatlarından sonra iz kalır mı?

Sadece karın germe değil pek çok ameliyattan sonra iz kalabilecektir. Ancak ben bu izleri doğal izlerin bulunduğu bölümlerde veya görünmeyen bölgelerde konumlandırıyorum. Bu ameliyatlardan sonra izler bikini bölgesinin altında kalacağından rahatlıkla bikini giyilebilirsiniz.

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayalım!

INSTAGRAM

Bişektomi – Yanak İnceltme Estetiği

Günümüz popüler estetik algısında yuvarlak hatlar yerine keskin ve ters üçgen biçimindeki yüzler güzel ve çekici bulunmaktadır. Yüz yapısı güzellik ve çekiciliğin...

Terleme (Hiperhidroz) Tedavisi

Aşırı terlemenizden şikayetçi misiniz?Terleme, ani duygu değişimleri gibi duygusal nedenlerle ortaya çıkabilir ancak çoğunlukla fizyolojik bazı sorunlara neden...

Lip lift (Dudak Kaldırma) Ameliyatı

Lip lift (Dudak Kaldırma) AmeliyatıÜst dudak kısalığı olarak da bilinen lip lifting ameliyatı, üst dudak bölgesinin uzunluğundan memnun...