Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 552 584 84 10 Caddebostan Mah. Dr. Abdülkadir Noyan Sok. No/16/26 Kat :3 KADIKÖY /İSTANBUL
Türkçe İngilizce Fransıca Almanca

Burun Estetiğinde Yeni Trend Ultrasonik Burun Estetiği

burun estetiği

Burun estetiği ameliyatları sırasında büyük burunların küçültülmesi, geniş burunların daraltılması ya da eğri burunların düzeltilmesi için burnun ½ üst bölümünü oluşturan kemik çatının kesiler yaparak küçültülmesi ve-veya yeniden şekillendirilmesi gerekmektedir.

Kimi kişiler burnunun büyük olmasından şikâyet etmekte, kimi insanlar çok küçük olduğundan şikayet etmekte, kimi insanlarda sadece kemer kısmından rahatsızlık duyduğunu dile getirmektedir. Burun estetiği yapılırken kişiye özel planlanma günümüzde öne çıkmaktadır. Yapılan estetik işlemin “yapay” bir hava vermeden genel yüz yapısı ile uyumlu olması çok önemlidir.

Ultrasonik Burun Estetiği Nasıl uygulanır?

Piezo (Ultrasonik Burun Estetiği) denilen teknoloji; burun estetiği sırasında işimizi son derece kolaylaştıran bir araçtır. Bu şekilde burun kemiği üzerinde milimetrik oynamalar ve istenildiği şekilde kontrollü kırıklar yaratılabilir.Günümüzde hala burun kemikleri çekiç ve keski kullanarak kesilmektedir. Fakat bu yeni yöntem ile bütün bunlara son veriyoruz. Normal yöntemlerle yapılan her burun operasyonunda %5 hata riski var. Piezo cihazı; yumuşak dokuları kesmeyecek şekilde dizayn edilmiştir ve sadece kemik dokuyu keser. Doğru kullanım yapıldığı zaman damar hasarlanması da çok zor. Tüm bu avantajlardan dolayı uzun yıllardır bunun estetiği sonrasında görülen ödem ve morluklar Piezo sayesinde artık mazide kalıyor.

Dikkat bu yazı Op.Dr. Ekrem Keskin ‘in Milliyet gazetesindeki köşesinden alınmıştır: Op.Dr. Ekrem Keskin 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Op. Dr. Ekrem Keskin

Sağlıcakla kalın…

İlginizi Çekebilir  Mini Karın Germe Estetiği Kimlere Yapılır

No Thoughts on Burun Estetiğinde Yeni Trend Ultrasonik Burun Estetiği

Yorum Yap

-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ